• Reklama

Telefon do max 800zł~

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do max 800zł~

Postprzez DAMIANq » 25 sie 2018, o 10:09

Cena (bez VAT): 800zł (oczywiście dołożę tą 100wkę w tą czy w tą jeśli to ma mieć przełożenie w jakości ;)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5-5,7"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 4/6GB RAM minimum 64GB ROM Procesor bez konkretnych typów
Dual/Single sim: DUAL
Preferowane marki: Nubia, ZTE, XIAOMI - jestem otwarty w sumie na wszystkie marki
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Najlepiej Polska / Magazyn EU
Wymagania (parametry, funkcje): W opisie

Opis:
Witam, sprzedałem swoją Nubię M2 którą miałem od początku roku, sprzedana praktycznie po cenie zakupu (20zł~ różnicy jak na 8 miesięcy użytkowania to dla mnie bdb cena sprzedaży). Z owej Nubii byłem baaardzo zadowolony, nie gram w ogóle w gry na tel, tak więc ogółem:
sms/dzwonienie, firefox - trochę neta/wiadomości itp i kilka apek, nic mega wymagającego.

M2 jeżeli chodzi o płynność była dla mnie nadto wystarczająca, nie oczekuję od smartfonów cudów tak więc co najwyżej mogę się miło rozczarować ;)
Dla mnie mega plusem M2 była bateria - to jak powoli schodziła mimo kolejnych miesięcy użytkowania, a ładowanie wręcz expressowe.
Sprzedałem z myślą o zakupie w aktualnej promo tej Nubii Z17 Lite (z Niemiec, bez vat + 2letnia gw) ale poczytałem trochę i niektórzy piszą że bateria schodzi w oczach... nie chciałbym ładować tel 2x w ciągu dnia, jeśli w poprzednim tel robiłem to średnio raz na 2dni.
Ten Z17 Lite w wersji niebieskiej mi się mega spodobał, do tego cena = dokładam 50zł od sprzedanej M2 i mam zupełnie nowy tel z 2letnią gw w ciągu 2-3dni...
Tutaj się cały czas zastanawiam... ;-) oprócz tego nie mam żadnych typów, jestem skłonny przyjrzeć się wszystkim poleconym przez Was modelom tel.
Pamięć jak pisałem optymalnie te 64GB (nie mniej) , RAM 4/6GB no i DUAL SIM ;-)
Dodam jeszcze, że spodobał mi się też Meizu Pro 6 Plus którego kilka osób polecało w podobnych tematach z takim budżetem, tylko przy Z17 Lite (600zł z DE i pewna gwarancja realizowana w PL) to już 100-200zł więcej (w zależności czy od ręki z PL czy też z Chin + możliwy VAT) tak więc może się z tego robić 200zł~ więcej wybierając Meizu.

Nie mam też mega spiny z czasem (mam tel zastępczy i jakby jakieś ceny miały drastycznie spaść to jestem skłonny zaczekać, nie wiem kiedy ma wyjść NUBIA Z18 ale co do ceny Z17 w normalnej (flagowej) wersji chyba nie ma co się spodziewać nagle drastycznego spadku?)
Z góry dzięki za pomoc - pozdr :-D
DAMIANq

Telefon:: HUAWEI

Reklama

Re: Telefon do max 800zł~

Postprzez rodan77 » 25 sie 2018, o 15:12

Mam od tygodnia Tę Z17 lite i sobie chwalę. W porównaniu do M2 wygląda jeszcze lepiej, aparat ten sam co w M2. Bateria słabsza ale nie ma tragedii, SOT ok. 4,5h wyciągam. Jak dla mnie na 1 dzień starcza, w nocy ładowanie :)
Nie zastanawiaj się tylko bierz, najwyżej odsprzedasz po kosztach.
rodan77
AKTYWNY

Pochwały: 76
Telefon:: Z17 LITE

Postprzez basswitek » 25 sie 2018, o 16:05

Aparat równie przeciętny co w M2? Ani trochę nie lepszy? Byłem zainteresowany tym telefonem ale to by go dyskwalifikowało.

Do 800zł z ciekawych telefonów i z dobrymi aparatami są Meizu Pro 6 Plus, Sharp S2
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez rodan77 » 25 sie 2018, o 19:56

M2 sprzedałem w maju, ale jeśli mnie pamięć nie myli, to poziom zbliżony.
Rzadko oglądam zdjęcia z telefonu na monitorze czy telewizorze, więc może jakaś rożnica jest.
rodan77
AKTYWNY

Pochwały: 76
Telefon:: Z17 LITE

Postprzez abeon » 3 wrz 2018, o 22:03

Co można wyrwać do tej kwoty z działającym NFC i android pay?
abeon

Telefon:: a820

Powrót do Jaki telefon kupić ?