• Reklama

Telefon do MAX 1000 złotych.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do MAX 1000 złotych.

Postprzez Menntu » 7 kwi 2018, o 18:24

Cena (bez VAT): 999 złotych
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5/5.5 1920x1080
Ilość RAM/ROM/Procesor: 4/64 / 4/32
Dual/Single sim: bez różnicy chyba że wezme 32 GB to wtedy zlot na karte SD musi sie pojawic
Preferowane marki: Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska
Wymagania (parametry, funkcje): Android, ekran, gniazdo na słuchawki, bateria i wydajność, czytnik linii papilarnych, LTE (800Mhz)
Opis:

Witam serdecznie. Ostatnio (prawie rok temu) przybyłem do Was z problem zakupu telefonu jednak zaniechałem te probe ponieważ nie znalazlem nic co by poprawilo moj obecny teleofn w danych pieniadzach.
Dzis jestem zmuszony juz niestety cos kupic, poniewaz obecny fon siadl i niestety ale potrzebuje czegos z Polski co pojawi sie u mnie w domu w ciagu kilku najblizszych cni.

Mianowicie, potrzebuje telefonu którego wydajność/bateria i cena będę jak najlepiej dograne. Telefon musi mieć dobry GPS ponieważ od września będę zmianiał miejsce zamieszaknia i rózne aplikacje typu jak dojade itp muszą chodzić dobrze, zebym sie nie zgubił :P

Po Redmi 3 i Samsungu galaxy S3 chcialbym zakupić coś, co naprawdę będzie wydaje i szybkie a nie jak te dwa dobre, ale wolne obecnie telefonu.
Chciałbym dokonać zakupu na minimum 3 lata, ponieważ może użytkowanie telefonu ogranicza sie jedynie do dzwonienia (1,5-2h dziennie), SMSowania dosyć częstego, przeglądania internetu/maili oraz aplikacji językowych + FB. Nie gram w gry na telefonie.
W Redmi 3 nie miałem problemu z użytkowaniem telefonu przez 2 dni i na nowym telefonie chciałbym powtórzyć ten sukces oraz miło by było zobaczyć funkcje szybkiego łądowania, które nie będzie trwało jak w Redmi 2,5h.

Osobiście chciałem kupić Xiaomi Mi 6, jednak jego cena jest zaporowa jak dla mnie i w ostatnim czasie wgl nie schodzi w dol co troche smuci.
Zastanawiałem sie też nad Redmi 5 plus, jednak jego rozmiar jest ciut za duży jak na moje dłonie + boje sie że nie będzie sie meiścił w kieszeniach.
Brałem pod uwage Xiaomi Mi A1, jednak dużo czytałem o tym całym SAR i troche obawiam sie, ze bedzie mnie bolała głowa podczas rozmawiania przez telefon (w opniach ludzi wypowiadali sie, ze czasami im dokucza bol glowy z tym telefonem)

Jak pisałem wcześniej telefon musi być z Polski też z tego względu, że zależy mi na gwarancji (Redmi 3 gubił zasięg po 11 miesiącach użytkowania i było po ptokach z gwarancją)
Redmi 5 Plus widziałęm na ProLine za jakieś 800 zł z LTE i GW w Polsce u nich w sklepie. Czy to możliwe, że tak tanio sprzedają wersje 4/64 z LTE ? Chodzi mi o te auckje https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redm ... a-p1176074

Czy by mi ktoś pomógl i doradził co w tych pieniądzach mogę ciekawego kupić?
Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 7 kwi 2018, o 21:40 przez Menntu, łącznie edytowano 2 razy
Menntu

Telefon:: Xiaomi
ROM: 7.1.3

Reklama

Re: Telefon do MAX 1000 złotych.

Postprzez slavo22 » 7 kwi 2018, o 20:28

Szukaj axon 7, powinieneś wyrwać w tej cenie a telefon jest zacny.
slavo22
VIP

Pochwały: 62
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez Menntu » 7 kwi 2018, o 21:40

Dzięki za propozycje, jednak nie da sie kupić tego telefonu za 1000 zł w ciągu tygodnia. A Chiny odpadają bo za długo sie czeka i będzie problem z ewentualną gwarancją.
Menntu

Postprzez tpawel » 7 kwi 2018, o 22:04

Z Proline redmi 5 plus kolega brał tydzień temu. Czarny, 4/64 za 795zl, normalna faktura VAT. Wysłali następnego dnia po zakupie. Praktycznie nie da się w Chinach czarnego z wysyłką bezvatowa kupić za tyle.
tpawel
VIP

Pochwały: 103
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Menntu » 7 kwi 2018, o 22:26

I faktycznie telefon obsługuje LTE? I jaki jest u niego rom? Syfiasty czy do normalnego użytkowania bez wgrywania romów samemu?

Tylko co do Redmi 5 Plus jest on troche duży, jak dla mnie 5,5' jest już za dużo a dopiero 6'
Menntu

Postprzez tpawel » 7 kwi 2018, o 23:49

Jest LTE ( bo czemu miałoby nie być)
Jest normalny dom global bo to wersja global.
Co do wielkości, musiałbyś go gdzieś wziąć do pomacania :)
Byłem w szoku bo leży w dłoni lepiej niż mój 5,5 calowce. Jest dobrze zaoblony, a 18:9 robi swoje. Ekran jest długi ale nie aż tak szeroki i telefon dobrze się trzyma
tpawel
VIP

Pochwały: 103
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez omi » 7 kwi 2018, o 23:52

Xiaomi często poza mi6, mi note 3 w ogóle nie opłaca się brać poza krajem. Szału zapewne nie będzie, ale przynajmniej z gwaracją i i bez problemów z softem.
Reszta Chińszyzny już dla pasjonatów. Czasem coś lepszego, czasem coś taniej jak np. Leeco (niewątpliwie niezły budżetowy wybór fona niemal premium z bolączkami), czasem stracone pieniądze itd.
Axon 7 też fajny był i oczko wyżej, od Leeco bez dwóch zdań, gdy był w dobrej cenie i pokrywał się z oczekiwaniami kupującego. Dziś chyba już mniej, bo cena wzrosła, a inne modele tanieją.
Za za 308 euro to nie wiem czy, aż taki super wybór, a z odkupu to już wcale, bo to zbyt dobry fon aby odsprzedawać darmo no i też nie bez wad jak chyba każdy.
Przy ograniczonym budżecie też łatwiej. Nie można szaleć bez przesady i to też spory plus. Kupujący jest świadomy, dojrzały, nie oczekuję iphone X, Samsunga S9 czy Lg V30 za ustaloną cenę.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Postprzez Menntu » 8 kwi 2018, o 09:31

Pobawiłem się trochę wczoraj telefonem brata, Lenovo P2. Wielkościowe jest chyba 0.5 cm mniejszy od Redmi 5+, więc sprawdziłem jak mi się go trzyma i użytkuje.

Co do użytkowania jest spoko, muszę niestety używać dwóch rąk co czasami męczy ale do zniesienia. Jednak największą wada takiego rozmiaru jest mobilność, której nie ma. Nie noszę rurek ale o tak telefon wystają spoza kieszeni. Zgaduje, że bliżej lata będzie jeszcze gorzej bo telefon (np. Redmi 5 Plus) nie zmieści się poprostu do nich. Kobiety mają ten +, że noszą torebki i dla nich takie patelnie nie są problemem ale dla faceta skutecznie to odstrasza.
Menntu

Postprzez rryba » 8 kwi 2018, o 12:51

ja zdecydowałem sie na mi note 3 , z litb wyszło 986 za telefon +20 złotych za ubezpieczene od vatu. przekonał mnie aparat , sd660 nie odstaje w codziennym uzytkowaniu od 82x pakowanej w mi6
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Neo n003

Postprzez Menntu » 8 kwi 2018, o 13:27

Niby wszystko fajnie ale jednak nie ma możliwości nabycia go w ciągu tygodnia z Polski (GW itd) :/
Ostatnio edytowano 8 kwi 2018, o 15:05 przez Menntu, łącznie edytowano 1 raz
Menntu

Postprzez boroch » 8 kwi 2018, o 14:00

Menntu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Nawet dziś Ci sprzedam :)

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Postprzez Menntu » 8 kwi 2018, o 15:06

Za użwyke/nówke sprowazona wczoraj jednak podziekuje ;) Jak pisalem zalezy mi na gwarancji a nie na Chinach, gdzie przesylka i procedura to minimum 3 miesiace ;)
Menntu

Powrót do Jaki telefon kupić ?