• Reklama

Telefon do +/- 800zł~

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do +/- 800zł~

Postprzez DAMIANq » 15 gru 2017, o 10:49

Cześć, aktualnie mam HUAWEI P8 (od jakichś 2lat, nie jestem raczej typem człowieka, który co flagowca wymienia telefon na nowy - to raczej narzeczona idzie bardziej w tę stronę :-)) Z telefonu głównie korzystam z tego, do czego został stworzony, dzwonienia i smsowania. Oprócz tego głównie wifi/internet/youtube/muzyka) w gry nie gram w ogóle. Choć w sumie P8'ka zadowala mnie bo nie jestem wymagającym użytkownikiem, to myślę że pora nieco odświeżyć telefon, a P8ka i tak się nie zmarnuje bo powędruje do drugiej połówki jako służbówka.

Cena (bez VAT): maksimum 220$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,7"
Ilość RAM/ROM/Procesor: minimum 4GB RAMu, 32GB ROMu
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: brak - otwarty na propozycje
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Najlepiej Polska / z Polskiego magazynu

Najlepiej by było żeby telefon dorwać w PL ewentualnie z Polskiego magazynu (jeżeli z gearbestów itp)
Przeglądałem parę telefonów, choć w ogóle nie jestem z tym na topie, z kilku modeli które wpadły mi w oko zauważyłem:
LeEco Le Pro3 Elite 4/32 (aktualnie około 600zł z PL magazynu)
Xiaomi Redmi Note 4X 4/64 (około 650zł z PL magazynu)
XIAOMI REDMI 4X 3/32 lub też REDMI 4X PRO 4/64 (550-800zł w PL)
XIAOMI REDMI 5X/A1 (w granicach 800zł~)

Zależy mi głównie na funkcjonalności, możliwie małej awaryjności, w miarę dobrym aparatem (jak na ten pułap cenowy) jak i stabilnej baterii (ładuje co 1/1,5 dnia, tak więc nie chciałbym się przerzucić np. na tryb ładowania 2razy w ciągu dnia)

Czy któryś z wymienionych jest wart zainteresowania? Oczywiście jestem otwarty na wszystkie propozycję i rozważania, bo dopiero zagłębiam się w temat... ;-) z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam! :-D
DAMIANq

Telefon:: HUAWEI

Reklama

Re: Telefon do +/- 800zł~

Postprzez Flyagaric » 15 gru 2017, o 12:15

Jeśli dołożysz 20$, to masz Axona 7, który bije wymienione na głowę. Nie jestem fanem serii Redmii, ale LeEco to też świetny wybór. Szczególnie wersja x720, chociaż x722 przy swoich ograniczeniach też jest fajny i rekompensuje je niższą ceną. Wszystkie 3 mają doskonały wydajny i energooszczędny procek i są znakomicie wykonane. Redmi nie są jakieś wadliwe w tym względzie, ale to zupełnie nie ta klasa.
Redmi nie mają fajnych aparatów, w LeEco są tylko ok, a najlepiej wypadnie tu Axon. Ma OiS i bardzo jasną optykę, ale poziom Galaxy S7, to oczywiście nie jest.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 143
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez jarauto » 15 gru 2017, o 16:27

za 750 złotych kupujesz w Polsce z fakturą i gwarancją Doogee Mix z najnowszego wypustu,
który nie miażdży aparatem i ekranem (chociaż wstydu też nie przynosi),
za to dzięki 6/64 na Helio P25 i dobremu wsparciu producenta masz wydajnościowy spokój na kolejne 2 lata (lub lepiej),
a szklano-metalowe body zawsze będzie wyglądało flagowo.

Odnosząc się do Axona wspomnianego przez przedmówcę,
jest i pozostanie poza budżetem;

no i szczerze...
jeśli znowu będziesz używał jednego telefonu przez 2 lata - celuj w 6GB ramu,
za rok przypomnisz sobie te słowa :idea:
jarauto

Telefon:: Axon 7

Postprzez RussianYeti » 15 gru 2017, o 18:58

I przekłamaną specyfikacje z m.in atrapą aparatu, mniejszą baterią czy p20 zamiast p25 :-). To już lepiej kupić Cool 1 albo dopłacić do Axona.

Autor postu otrzymał pochwałę
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Xiaomi

Postprzez DAMIANq » 15 gru 2017, o 19:53

Noo jeżeli chodzi o telefon to naprawdę używam do podstawowych czynności, dzwonienie/sms, fotki od czasu do czasu, youtube na siłce. przeglądanie newsów/wiadomości i jakieś apki i tyle w sumie ;-) nie mam nic do P8 i pewnie mógłbym go używać kolejne 2-3 lata, ale pojawiła się okazja wymiany a P8 i tak pozostanie w domu więc... ;)
Ten AXON nie wiem czemu, ale niespecjalnie mi się podoba, nie wiem czemu ale po pierwszym wrażeniu telefonu jest coś w człowieku, że albo na "tak" albo na "nie" tutaj ten design nie przemawia do mnie jakoś (głównie te kropki nad i pod wyświetlaczem).
Ten Dodgee Mix dzisiaj w amazonie był/jest do wyrwania za 500zł nówka. Zastanawiałem się chwilę, bo wygląda całkiem ok ale właśnie nie wiadomo jak to będzie w praktyce a jeszcze sporo opinii o fejkowych parametrach więc...
Póki co chyba z tych wszystkich jeszcze mi przypadł najbardziej ten LeEco Le Pro3 Elite 4/32GB za te 650zł~ z PL magazynu (GEARBEST) mam sporo punktów ewentualnie więc wyszedł by mnie 550-600zł. Z wyglądu podoba mi się też Redmi 4X, ale chyba ten LeEco trochę lepszy?
DAMIANq

Postprzez Flyagaric » 15 gru 2017, o 20:06

Sam fon trochę więcej niż trochę. Redmi ma zaś lepiej wspierany soft.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 143
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez rodan77 » 15 gru 2017, o 20:21

A może Nubia M2 ? W Banggood z przesyłką PDM za ok. 630 zł.
Wiem, że twórca wątku preferuje zakup w PL lub europejskim magazynie ale te PDM w miarę szybko chodzą.
rodan77
AKTYWNY

Pochwały: 71
Telefon:: Z17 LITE

Postprzez zielony14 » 15 gru 2017, o 20:23

Koledze chodziło raczej o M2 lite.
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
zielony14
VIP

Pochwały: 70
Telefon:: Nubia M2
ROM: Stock

Postprzez rodan77 » 15 gru 2017, o 20:29

zielony, rozrózniam M2 od M2 lite :-)
to chyba M2, nie ? https://www.banggood.com/Nubia-M2-Global-Rom-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-625-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1236679.html z kodem 12bgm2deals wychodzi 176,30 USD czyli 630 zł.
rodan77
AKTYWNY

Postprzez DAMIANq » 15 gru 2017, o 20:52

Noo designowo mi się podoba, jakie opinie ma na ogół ta Nubia?
nie rozbija mi się o 100zł w tą czy w tą, tylko po prostu nie potrzebuję też mega "sztosu" narzeczona w ciągu ostatniego roku miała Xperie XA ULTRA, Iphone 6S PLUS, S7 EDGE i teraz odpukać od pół roku S8 który chyba zostanie na dłużej bo wpadł w jej gusta w 200%, tak więc o $ się nie rozchodzi, ogólnie rzecz biorąc nie jestem wymagający jeśli chodzi o telefony, chciałbym kupić coś dobrego do 1000zł, bo więcej po prostu nie potrzebuję a Xiaomi MI A1 albo ten REDMI 4X 4GB/64?
DAMIANq

Postprzez rodan77 » 15 gru 2017, o 21:27

Bebechy ma te same co Redmi Note 4. Na minus na pewno brak diody powiadomień i trochę słabsza bateria.
Na plus lepszy aparat i przyjemniejszy design (przynajmniej dla mnie).
rodan77
AKTYWNY

Postprzez DAMIANq » 15 gru 2017, o 21:30

noo tak przejrzałem na szybko teraz kilka modeli tego producenta i jeśli chodzi o design to jak najbardziej trafiają w moje gusta ;-)
jeżeli chodzi o modele to są jeszcze jakieś od tego producenta do około 1000zł?
DAMIANq

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?