• Reklama

Telefon do 800zł oraz kwestie związane z kupnem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 800zł oraz kwestie związane z kupnem

Postprzez Friedrich » 1 cze 2017, o 14:30

Witam,

Namówiłem brata na zakup chińczyka a dokładniej Xiaomi Redmi 4 Pro (srebrny / biały), który mam nadzieję, że będzie dobrym wyborem (jeżeli ma ktoś coś lepszego do zaproponowania, to proszę śmiało pisać), biorąc pod uwagę jego następujące wymagania:

1. Cena: < 800zł z wliczonym ew. VATem / cłem,
2. Dobry wyświetlacz o rozmiarze 4,7 - 5 cali,
3. Wydajność,
4. Dual SIM.

Kwestia zakupu:

Interesuje mnie obniżenie kosztów jak to tylko możliwe, więc zostaje mi chyba tylko aliexpress. Jedynie co mam do dyspozycji, to rachunek bankowy w Millenium w PLN oraz PayPal (ale z tego co widzę alie się już nim brzydzi). Czas i sposób dostawy jest dla mnie mało istotny - paczka może jechać tydzień, ważne aby była w całości i miała jak najmniejsze szanse na naliczenie VATu.

W tematach o zakupach rzuciły mi się w oczy kwestie bootloadera, syfiastych softów, globalów, itd. Z tego co słyszałem, telefony Xiaomi najlepiej pracują na soft'cie MIUI Polska, dlatego chciałbym go zainstalować (nigdy tego nie robiłem, ale wierzę, że przy obecnych tam poradnikach dam radę), i pamiętam że są jakieś komplikacje z tym, w zależności jaką wersję się kupi (te całe softy, globale, bootloadery itd.)

Pytania ogólne:

1. Od jakiego sklepu zakupić? - Są jakieś różnice, między polecanym Goldway'em a innym sklepem z 95% stosunkiem pozytywów do negatywów?
2. Jak wygląda sprawa z gwarancją przy zakupie z chin (czy ta 1-roczna w Polsce za 10$ jest realizowana w Polsce? Czy po tym 1-dnym roku już nic nie ma?)
3. Na co zwracać uwagę w ofertach?

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam.
Friedrich

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Telefon do 800zł oraz kwestie związane z kupnem

Postprzez tpawel » 1 cze 2017, o 14:42

U Goldwaya masz za 20$ wysyłkę dhl z gwarantowanym brakiem VAT po Twojej stronie. Wyjdzie koło 650zl. Potencjalnego VATu jest koło 35$ więc sam musisz zdecydować czy warto dopłacać.
Co do instalacji xiaomi.eu ( miuipolska) to na globalu spokojnie odblokujesz bootloader więc z tym nie powinno być problemu

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez Friedrich » 1 cze 2017, o 21:39

W temacie "Sklepy, które pomagają uniknąć VAT" użytkownik gephard napisał 26 Maja do przedstawicieli Goldway'a w tej sprawie i otrzymał taką wiadomość:

Dear friend,
There is no duty free service available now.
We will declare your pacel with lower price to help avoid tax (around $20~$50,if you ask for specific value,pls left a note when you place order).but if sometimes the parcel got randomly strict inspect by custom, you still need to pay tax.
Thanks for your understand!

Szkoda, bo wtedy miałbym pewność, że nawet jakby mi naliczyli, to by mi zwrócili, a tak to ryzyk-fizyk. Cóż, jeżeli nie ma innej opcji, to zamówię od nich.
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje do wzięcia pod uwagę, to proszę śmiało pisać.
Friedrich

Postprzez tpawel » 2 cze 2017, o 08:25

Ale 31 maja potwierdzili oficjalnie że nie Ma VAT

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez Friedrich » 2 cze 2017, o 23:43

Prawdopodobnie chodzi Ci o tą ofertę:
http://tnij.at/136577

Przeczytałem opis wszerz i wzdłuż, zarówno w spolszczonej jak i angielskiej wersji, i nigdzie nie znalazłem iformacji, jakoby pokrywali te koszta. Napisali za to, że kupujący powinien być świadom naliczenia podatku kupując online, więc by się zgadzało, że nie chcą pokrywać.

Jak jest z tą gwarancją w Polsce? Czy to "one year replacement warranty in Poland" to jest właśnie to?

Mi wychodzi 164,85$ - wolę poczekać dłużej i mieć te 20$ z DHL'a (dlaczego wszyscy mają taką nagonkę na właśnie tą metodę wysyłki? o.0) w kieszeni, i też naliczenie VAT mniej prawdopodobne.
Mogę zamawiać, czy jest jeszcze jakaś kwestia do omówienia?
Friedrich

Postprzez moth » 3 cze 2017, o 00:35

HongKong_Goldway napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

vat biorą na siebie jak wybierzesz dhl.

a co do tego one year replacement jest to usługa dodatkowa oferowana przez aliexpress. poniżej możesz poczytać opinie i samemu zdecydować.
https://ubea.pl/Uwaga-na-firme-Twg-Serv ... atek,9753/
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,214509
poza tym goldway oferuje 6mieś gwarancji realizowanej w chinach, możesz rozszerzyć do 12 miesięcy jeśli wystawisz w ciągu tam kilku dni po otrzymaniu telefonu pozytywny feedback(5 gwiazdek na ali)
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: xiaomi

Postprzez Friedrich » 4 cze 2017, o 12:30

Dzięki za odpowiedź. Mogę zapytać skąd masz takie informacje? - Ja jakoś nie mogę jej znaleźć ani na stronie przedmiotu, ani na stronie ich sklepu.

Jeżeli to prawda, to w takim razie wezmę DHLa i bez tej gwarancji. W budżecie się mieści, brat będzie szybciej zadowolony, same plusy. ;)
Friedrich

Powrót do Jaki telefon kupić ?