• Reklama

Telefon do 600-650 zł z B20

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 600-650 zł z B20

Postprzez Muadib » 22 sie 2018, o 15:21

totalnie nic nie zmieniałem czyli jest Android 6 - ktoś może powiedzieć, że stary, ale mi to nie przeszkadza
Muadib

Telefon:: HTC

Reklama

Postprzez avatarek » 22 sie 2018, o 23:42

Muadib napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

RN5 najlepszy z podanych jeżeli wymiar Ci pasuje
A RN5 4-64 konkuruje juz z Meizu pro 6 plus
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Postprzez dimebag11 » 4 wrz 2018, o 16:26

Redmi Note 5 3/32 GB za około 700 zł czy HONOR 8 4/64 GB za 750 zł?
Miał być Leree Le 3, ale niestety nie zdążyłem załapać się na promocję poniżej 100 $, a Meizu M6 Note 3/32 GB chyba nie opłaca się kupować z dopłatą 26 $ za DHL i brak VATu, czyli łącznie za około 150 $. Co sądzicie na ten temat?
dimebag11

Pochwały: 1
Telefon:: Nokia

Postprzez tpawel » 4 wrz 2018, o 17:05

Bierz rn5. Przesiadłem się z Honora 9. Całościowo rn5 jest bardziej kompletny dzis

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 115
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Flyagaric » 4 wrz 2018, o 17:20

RN5, to sporo lepsza bateria i USB-C (jeśli to ważne). Honor 8, to - pomimo nawet postępów jakie poczyniło w średniakach Xiaomi - wyraźnie lepszy aparat.
Domyślam się, że chodzi o fony z Proline?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez dimebag11 » 4 wrz 2018, o 20:57

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, chodzi o telefon z dystrybucji Proline, ale pewnie zanim się zdecyduję, to już wszystkie się rozejdą. Na moje potrzeby, to wystarczyłby nawet rzeczony wcześniej Leree Le 3, ale obecnie nie ma ich w atrakcyjnej cenie, tzn. poniżej 100 $.
Wytrzymała bateria to dość ważny argument na korzyść RN5 i praktycznie wszyscy użytkownicy tego telefonu to potwierdzają. Odnośnie USB-C, to z tego co wiem to RN5 go właśnie nie posiada, a Honor 8 tak. To akurat mała zaleta Honora, bo zdążyłem się już do tego przyzwyczaić w Mi4c. Natomiast aparat wierzę na słowo, że jest lepszy w Honorze (chociaż na ten z Mi4c jakoś nie narzekałem). NFC nie używam, więc nie zaliczę tego ani za zaletę 8 ani wadę RN5. Obawiam się tylko tego, że 32 GB może być dla mnie trochę za mało, a niestety używam dwóch kart SIM, więc nie będzie raczej możliwości dołożenia karty pamięci (a w naklejanie chipa na SD jakoś nie chce mi się bawić). Dodatkowo Honor ma chyba aktywny Dual SIM, więc plus dla tego telefonu. I kolejna zaleta Honora (dość istotna dla mnie) czyli mniejszy rozmiar, bo znaleźć obecnie coś w miarę kompaktowego to jak trafić chociaż 5 w lotka. Reasumując, lekką przewagę uzyskuje Honor 8, aczkolwiek nic nie jest przesądzone.
dimebag11

Pochwały: 1
Telefon:: Nokia

Postprzez basswitek » 5 wrz 2018, o 00:27

Z pewnością aparat w RN5 nie będzie lepszy niż w mi4c, tylko "jaśniejszy" (nocne fotki ewentualnie lepiej wyjdą). Stare usb w telefonie z 2018r to jakiś przykry żart ze strony Xiaomi.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez avatarek » 5 wrz 2018, o 05:31

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jesteś politykiem ? Mowa trawa troche Ci wyszła. Możesz doprecyzować?

Mi a2 lite ma stary procek troche z dupy za przeproszeniem
Zarówno a2lite jak i RN5 mająstare micro usb.

xiaomi stara się trzymać przyzwoitą cene w zamian okrajając telefon z tego czy tamtego.
Swojego czasu LG tak robiło, gdzie potrafili nei dać do telefonu czujnika światła czy podświetlenia klawiszy ( xiaomi też to zna xd)
No ale teraz era klawiszy ekranowych na siłe

Wie ktoś może jak ma się aparat z RN5 do A2lite ?
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Postprzez tpawel » 5 wrz 2018, o 05:54

avatarek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mógłbyś mnie nie obrażać ? [WINKING FACE]
Dla mnie przede wszystkim bateria. Trzyma mi prawiw dwa razy dłużej, jestem hard userem, robię nieraz 7h SoT dziennie, tutaj nie mam stresu że muszę szukać ladowarki bo zawsze na koniec dnia zostaje.
Drugie to wygląd. Nie ma lotnisk nad i pod ekranem.
Trzecie to audio na sluchawkach, sporo osób narzeka na ten aspekt-telefon naprawdę da się dobrze wysterować w mi sound. Dziwna sprawa bo słuchawki HTC które dobrze grały na honorze grają tak sobie na rn5, a pistony które słabo grały w H9-grają dobrze w RN5.
Czwarte- VoLTE w Orange. Ustawiam sobie tryb only LTE i mogę normalnie dzwonić i cały czas mam zasięg LTE, bez spadków do 3G. W mieście nie wazne, przy przemieszczaniu się bardzo ważne.
Piąte- wsparcie. Jest telchina, jest miuipolska, masa osób które znają temat Xiaomi. Wystarczy zajrzeć na forum android żeby zobaczyć że tam nikogo nie ma w tematach o Honorze. Nawet nie ma z kim pogadać o foliach do ekranu.
Aparat jest naprawdę ok, jeśli ktoś pisze że to poziom redmi 5plus to w życiu chyba nie miał obu telefonów. Jest naprawdę dobrze za tą kasę. Honor kosztował mnie 2x więcej a na pewno 2x lepszych zdjęć nie robił. Inne kolory, może trochę więcej szczegółów, ale np zdjęcia pod światło lepsze wychodzą w rn5. W domu,przy mniejszej ilości światła to chyba pierwsze redmi jakim da się zrobić fotkę bez ziarna.
Niestety aparat z mi a2 lite to bardziej poziom redmi 5 niż note 5.
Dla mnie zagadką jest czas pracy na baterii. Snap625 + 4000mAh i 5-6h SoT? Powinno być 2x więcej. Do tego ubogosc czystego androida.
@basswitek co do porównania aparatu z mi4c to mam osobę która ma ona te telefony. Mi4c już w szufladzie jako zapasowy, a rn5 ma jego dziewczyna. Robił porównanie. Jest lepszy. Nie tylko jaśniejszy.

tpawel
VIP

Postprzez basswitek » 5 wrz 2018, o 09:39

Jak lepszy aparat to kupuję...

Żartowałem :) Widziałem sporo sampli i to nie ten poziom detali i przejść tonalnych niestety. Ale w słabszych warunkach już lepsze RN5, jaśniej i bez szumów. Zdecydowanie najlepsze Redmi jak do tej pory. Tylko już mam Meizu Pro 6 plus a szukam mniejszego następcy mi4c i dual sim.

Czy ktoś orientuje się czy w Polsce w salonach były dual sim Samsunga Galaxy S7 (nie edge) ?
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez tpawel » 5 wrz 2018, o 10:57

Nie było S7 dual w oficjalnej dystrybucji o ile dobrze pamiętam. Były jakieś wersje arabskie sprzedawane na Allegro :)
S9 ma duala :P

tpawel
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?