Telefon do 300$ / 1100zł~

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 300$ / 1100zł~

Postprzez DAMIANq » 18 gru 2018, o 12:01

Cena (bez VAT): 300$ / 1100zł~
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: min 5,7" max 6,3"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 4/64GB optymalnie 6/64 lub 6/128
Dual/Single sim: DUAL SIM
Preferowane marki: Jestem otwarty na wszystkie marki
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Najlepiej Polska / Magazyny EU

Opis:
Cześć, rozglądam się za telefonem do około 1100zł (oczywiście jestem w stanie dopłacić tą stówkę jak ma być znaczna różnica).
Biorę pod uwagę nówki jak i używki (jeżeli za cenę mam mieć naprawdę jakość). Najlepiej z Polski lub magazynów EU, oczywiście mogę też porozglądać się na OLX / ALLEGRO za "okazjami". Co do telefonu to nie wiem w co celować, wezmę pod uwagę sugestie, porady. Tak jak pisałem ekran minimum te 5,7" ale więcej niż 6,3" to już też bym nie chciał ;)
Przydałaby się dobra bateria, minimum te 3500mAh i możliwie dobry w tej cenie aparat (wiadomo, cudów nie oczekuje ale przynajmniej przyzwoitości - większość zdjęć i tak robię przy dziennym świetle = dobrych warunkach).

Rozglądałem się tak trochę i... myślę nad Honor Play, Xiaomi POCOPHONE F1, HUAWEI MATE 10 PRO (tutaj już troszkę trzeba dołożyć)
Oczywiście jestem otwarty na wszystkie propozycje, przeanalizuje wszystkie typy bo nie jestem na bieżąco.
Z góry dzięki za pomoc - pozdrawiam! ;-)
DAMIANq

Telefon:: HUAWEI

Reklama

Re: Telefon do 300$ / 1100zł~

Postprzez Rura » 18 gru 2018, o 13:31

Jeżeli już chcesz dokładać to Mi Mix2S...
Żebyś nie ograniczył rozmiaru to bez wahania napisałbym MiMax3 ;-)
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Postprzez DAMIANq » 18 gru 2018, o 14:39

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie no może już te 6,9" za dużo apropos Mi Max 3... :-D
Dotychczas i aktualnie największy mój tel to 5,5", ale sprawdzałem jak to wygląda na żywo i właśnie max akceptowalny dla mnie to taka wielkość jak Honor Play (6,3").
Mi Mix 2s też ciekawa opcja, jest szansa że jeszcze coś spadnie cenowo w najbliższym czasie?
DAMIANq

Postprzez Rura » 18 gru 2018, o 18:45

Musisz czatować. Ostatnio bodaj na muipl ktoś pisał że jest do wyjęcia za 1300... Ale gdzie? Już się nie dowiedziałem...
A co do maksa... https://youtu.be/fVa2GPYC7bs nie przesadzajcie ;-)
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Postprzez gta » 18 gru 2018, o 21:21

Co do Mix2s, to ja jakieś wielkie spadki bym w najbliższej przyszłości nie liczył - to, co dostajesz za te pieniądze, to przegięcie (w porównaniu do cen innych producentów lub Mix3).
Na teraz jest na banggood za $353, dopiero co był na gearbest za $345 - a najtańsza cena w historii to było ~$342, i póki co za takie pieniądze się rozchodzą na dniach, więc nie widzę powodu, dla którego sprzedawcy mieliby brać mniej. Pozostaje znaleźć dobry cashback :)

Jeśli Pocophone, to najlepiej coś z PL z gwarancją, bo trochę szum był w związku z kiepskimi wyświetlaczami - ja bym wolał mieć otwartą opcję zwrotu/naprawy. Ale tak to masz i świetną baterię, i całkiem sprawny port google camera. Poza xiaomi się nie znam, dla żony za parę miesięcy biore Huawei Mate 20x, ale to inna kategoria wagowa :)
gta

Pochwały: 12
Telefon:: MiMix2s
ROM: global

Postprzez Flyagaric » 19 gru 2018, o 12:11

W twojej sytuacji, chyba wolałbym dołożyć do Mix2s. Ten fon bardzo pozytywnie się wyróżnia na tle reszty. Stosunek jakość/cena jest obłędny.
Poco też świetny, ale jakościowo stoi sporo niżej - mocny konfig, tylko komponenty użyte są wyraźnie niższej jakości. Ma też ohydnego notcha. Za to bateria, to marzenie. Jeśli Poco, to chyba tez wolałbym brać z PL.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 156
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez DAMIANq » 19 gru 2018, o 12:20

No to chyba troszeczkę odłożę i zdecyduje się na Mi Mix 2s, pooglądałem sporo recenzji na YT (wydajnościowo wiadomo = kozak) i jeśli chodzi o design baaardzo mi się spodobał , tak bardzo, że już nawet się nie rozglądam za Pocophone. Aktualnie siedzę na Huawei P8 więc co bym nie kupił to będzie mega przeskok :-D
Często idzie dorwać w promo za 1300-1350zł z BANGGOOD/GEARBEST 6/64GB. Teraz i tak okres świąteczny więc jakoś mega mi się nie śpieszy, ale jakoś tak wpadł mi w oko ten 2s :mrgreen:
Priority Line Gearbestowskie dalej taki pewniak jeśli chodzi o zminimalizowanie ryzyka VAT?

Anoo i jeszcze pytanko apropos ekranu w Mi Mix 2s, daje radę ten IPS TFT?
DAMIANq

Postprzez gta » 19 gru 2018, o 13:40

DAMIANq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Toć ba! Wręcz nie mogę się napatrzeć :)
Serio, jest super - dla mnie wygląda jak jakaś naklejka, nie wyświetlacz LCD.
gta

Postprzez DAMIANq » 19 gru 2018, o 16:01

gta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Toć ba! Wręcz nie mogę się napatrzeć :)
Serio, jest super - dla mnie wygląda jak jakaś naklejka, nie wyświetlacz LCD.

Jakieś szkło dobrze spasowane masz do niego? :-)
Zamówiłbym zawczasu na ALI bo zanim dojdzie to może się zdecyduję :-D
DAMIANq

Postprzez ddr » 19 gru 2018, o 16:23

Jak nie chcesz dokładać do mix 2s to możesz brać mix 2. Mam czarnego 6/64 global nieodblokowany na gwarancji w polsce do opchnięcia za 1000.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
ddr
VIP

Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Postprzez gta » 19 gru 2018, o 18:13

DAMIANq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam :)
Ale tak se myślę, że jak to napiszę to za chwilę te info zaginie i ktoś będzie o to samo gdzie indziej pytać - po obiedzie siądę i założę osobny temat dla Mix'a 2s i tam wrzucę linki do gadżetów.
Daj mi z 30min :)

[edit] masakra - wielki elaborat machnąłem i mnie wylogowało z forum ...muszę wszystko od zera :-C
[E2] już, leży w dziale Xiaomi

Autor postu otrzymał pochwałę
gta

Powrót do Jaki telefon kupić ?