Telefon do 250 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 250 zł

Postprzez Manaimiemarika » 30 lip 2018, o 12:36

Jestem zachwycona.. Telefonik przyszedł po tygodniu okazało się że ze Słowacji i przesyleczka oczywiście bez VAT:D polecam wszystkim!!!
Manaimiemarika

Telefon:: x600

Reklama

Postprzez Flyagaric » 31 lip 2018, o 10:00

Hmm, poniżej 100$ już się trafiał Cool 1, a to jednak lepszy aparat i duuużo większa bateria.
Nie jest źle, ale mogło być dużo lepiej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez xany » 31 lip 2018, o 11:01

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przecież cool1 to lepszy aparat i większa bateria w dodatku nie ma fast charging.. aż takiej dużej różnicy w wydajności nie ma, nie przesadzajmy. Ten sam procek i RAM więc wydajność na tym samym poziomie a za ta cenę (budzetową) mieć dużo lepiej to jakiś absurd.

Manaimiemarika napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gratulujemy pierwszego udanego zakupu oby było więcej :-)
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
xany
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Postprzez Flyagaric » 31 lip 2018, o 12:00

Właśnie to przecież napisałem, że Cool 1 ma lepszy aparat i dużo lepszą baterię od X526.
O różnicy w wydajności nic nie napisałem (nie może jej być, bo ten sam SoC), więc nie bardzo wiem komu odpowiadasz, choć to mnie zacytowałeś...
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Herezja » 31 lip 2018, o 12:18

Próbowałem porównać na kimovil te telefony i ... nigdzie tam nie widzę X526.
Herezja
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi Redmi 4a

Postprzez xany » 31 lip 2018, o 12:34

@Flyagaric

Dużo lepsza bateria to to nie jest.. jeżeli chodzi o fast chargin to od 0 do 100 mozna w 40 minut naladowac a bez naladowac 4000mah to juz duzo wiecej wiec na jedno wychodzi.. poza tym jesli ktos nie potrzebuje aparatu mega super hiper lepszego ale dalej budzetowego jakim jest w cool1 bo ma na przyklad lustrzanke wiec jaka to bedzie dla niego roznica? zadna. A z tym duuzo lepiej to chyba kolego przesadziles gdyz takiej duuzej roznicy miedzy tymi modelami nie widac bo de facto najwazniejszy jest procek i ilosc pamieci a nie aparat czy bateria... to nie wplywa na funkcjonowanie..

Mam nadzieje ze sobie wyjasnilismy.

Pozdrawiam.

xany
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 31 lip 2018, o 16:10

Nuży mnie ta wymiana, ale twój brak logiki mnie irytuje, więc jednak uściślijmy:
- 4000mAh w Cool1, to jest dużo lepsza bateria, niż 3000 w x526! X526 ma, co najwyżej, lepsze ładowanie, ale nie baterię.
- superhiperduper aparat, to wcale w Coolach nie jest, a i tak jest wyraźnie lepszy niż w x526, któren to ma aparat baaardzo przeciętny, żeby nie powiedzieć: słaby (choć jak na tą kategorię cenową to ma zupełnie normalny).

Napisałem duuużo, bo różnica 33% wielkości baterii na korzyść Coola dokładnie taka jest.
Twa uwaga o lustrzance jest tak oderwana od rzeczywistości (chciałem to nieco mocniej ująć), że aż nie wiem jak się do niej odnieść, ale niech ci będzie: mam w domu lustrzankę Canona, bezlusterkowca Olympusa i jakiś stary kompakt Panasa - mimo to aparat w fonie zostaje dla mnie jednym z kluczowych czynników przy wyborze. Tyle ja, dla ciebie może się liczyć co innego, tylko, że to żaden argument, bo ...
Skoro jednak, Cool1 ma ten sam proc i pamięć (czyli działa tak samo), a do tego oferuje sporo lepszy aparat (mocno wyrastający ponad kategorię cenową) i duużo pojemniejszą baterię, będąc oferowanym w bardzo podobnej cenie, to - obiektywnie - mogło być dużo lepiej.

Podsumujmy, przy tym samym procu i pamięci, za bardzo podobną cenę możesz dostać: dodatkową 1/3-cią (1000mAh) pojemności baterii i sporo lepszy aparat, a ty się upierasz, że to nie jest dużo. Logicznie się nie klei twoja argumentacja, więc na tym zakończę dyskusję z tobą. Dopisz sobie coś tam, ale ja już nie podejmę się odpowiadać.
Flyagaric
VIP

Postprzez xany » 31 lip 2018, o 16:26

Nie rozumiem dalszej dyskusji z Twojej strony. Nie będę odpowiadał na twoje argumenty gdyż są dla mnie śmieszne, a nawet nie wiesz do czego ta osoba potrzebuje telefonu. Skoro dla Ciebie różnica 20$ albo więcej to podobna kategoria cenowa to rozumiem, ale dla kogoś kto ma określony budżet i potrzebuje już kupić to nie jest takie proste. Najważniejszy to procesor i pamięć bo samym aparatem (nomen omen dalej budżetowym) i według ciebie ogromną baterią różniącą się aż o 1000mah bez szybkiego ładowania za daleko nie zajdzie. Reasumując Cool1 i x526 są do siebie bardzo zbliżone a nie jak Flyagaric próbuje udowadniać dużo zróżnicowane bo mają taki sam procek i pamięć RAM :lol: :mrgreen:

xany
AKTYWNY

Postprzez BENINQ » 31 lip 2018, o 16:48

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy ... -le-2-x526
BENINQ

Postprzez zawel » 1 sie 2018, o 11:10

A ja się podpisuję po tym co napisał @Flygaric, cool1 jest odczuwalnie lepszy (przez jakiś czas x520 to był mój podstawowy telefon). Dodam jeszcze, że aparat w x526 nie jest ,,słaby (choć jak na tą kategorię cenową to ma zupełnie normalny)''. On jest bardzo słaby z jakiegoś powodu (nie wiem, może optykę zwalili) na poziome lowendów typu doogee/ule/elephone, nawet redmi 4a robi lepsze zdjęcia.

Edit.: z drugiej strony patrząc na temat wątku to jeżeli to 250zł jest silnym ograniczeniem to x520 zrobi robotę tylko trzeba wiedzieć z czym się to będzie wiązało. Ja bym w takiej kwocie kupował używkę czegoś lepszego.
zawel
VIP

Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Postprzez Flyagaric » 1 sie 2018, o 11:48

Ale ten X526 był po 90$ (więc to nie jest tak, że się mieści w sztywnych 250PLN), a Cool 1 można regularnie wyrwać na promocji, po 93-96$, tylko trzeba było poczekać. Te promocje wciąż wracają. To przecież nie jest żadne 20$, jak on tam pisał. Jak dokładamy, to dołóżmy te 3 do 6 baksów więcej za porządną baterię i aparat. Zresztą, obaj nie mówimy, że X526 jest słaby, bo nie jest.
Nie wiem jak nas szybkie ładowanie urządzi, jak dostępu do prądu nie będzie... Ale dajmy już spokój, bo to, że X526 jest uboższym fonem, to sprawa obiektywna. Ktoś tu po prostu chce mieś swoje na wierzchu, niech mu będzie.
Flyagaric
VIP

Postprzez xany » 1 sie 2018, o 11:51

Podsumowując ile użytkowników tyle opinii. Jednemu wystarczy X526 drugi jak ma porównanie może wybrać Cool1. Temat zamknięty

Autor postu otrzymał pochwałę

xany
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?