• Reklama

Telefon do 200$ / LeTV dylemat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 200$ / LeTV dylemat

Postprzez epil0g » 24 lut 2016, o 00:29

Witam wszystkich, od tygodnia siedzę, czytam, oglądam i przeglądam różnego rodzaju recenzje i porównania, przewertowałem 47 stron wątku na temat LeTV x500 i dalej nie potrafię podjąć decyzji. Mam pewne obawy. Od początku, poszukuję telefonu z chin :) :

Cena (bez VAT): do 200$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3GB / 32GB
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: LeTV x500 / LeTV x600
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny

Jak widać postawiłem na LeTV, głównie przekonał mnie do tego design tych telefonów, przy którym parametry jak za tą cenę są niczego sobie. Jest jedno "ale" nie potrafię się zdecydować na żaden z modeli. Jeśli chodzi o nowszy x500 to boję się o spadki wydajności spowodowane przegrzewaniem, widziałem filmiki gdzie kolejne testy antutu wychodziły coraz gorzej (nie, nie jestem z tych który na widok cyferek mają kisiel w gaciach, chodzi tu o fakt) z powodu własnie grzania się słuchawki. Co jeśli po dłuższym użytkowaniu telefon się nagrzeje np. podczas oglądania filmu i zacznie rwać płynność. To jest główny powód mojego wahania się w kwestii x500, co do x600 to jest to już dość "stary" telefon, nie jestem pewien jak długo będzie utrzymywane wsparcie softu dla niego, być może po premierze 1s skupią się bardziej na tym modelu, stary odejdzie do lamusa. W x600 nie odstrasza mnie połyskliwy plastik z tyłu obudowy bo i tak pewnie zamówię jakieś plecki, zaś grubość już trochę bardziej, aktualnie posiadam lumię 925 więc dosyć cienki (mowa o grubości) telefon, ale cena jednak niższa :) Jak widać sporo tych "wątpliwości" może ktoś pomoże mi je rozwiać, napomknę tylko jeśli o chodzi o żyroskop, to nie mam go w lumii i nawet nie wiem do czego miałby mi się przydać więc pomijam ten temat. Czekam więc na jakieś odpowiedzi, sugestie, cokolwiek;)

Pozdrawiam
epil0g

Reklama

Re: Telefon do 200$ / LeTV dylemat

Postprzez slavo22 » 24 lut 2016, o 01:02

Powiem tak - kupiłem oba, pobawiłem się i dla siebie wybrałem x600 a x500 poszedł do żony. Czemu? Akurat x600 lepiej mi w ręce leży, ma przełącznik głośności na czym mi zależało no i ma normalny kolor (mowa o szarym). X500 żonie bardzo do gustu przypadł, kolorek taki babski (niby złoty ale dla mnie to różowy metalik), co do przegrzewania żona się nie skarżyła, aczkolwiek ona jedynie dłużej to neta przegląda. Ja się nim bawiłem kilka godzin i też nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków wydajności. Także musisz sam wybrać co ci bardziej potrzebne i który bardziej Ci się podoba.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez epil0g » 24 lut 2016, o 01:38

slavo22 napisał(a):Powiem tak - kupiłem oba, pobawiłem się i dla siebie wybrałem x600 a x500 poszedł do żony. Czemu? Akurat x600 lepiej mi w ręce leży, ma przełącznik głośności na czym mi zależało no i ma normalny kolor (mowa o szarym). X500 żonie bardzo do gustu przypadł, kolorek taki babski (niby złoty ale dla mnie to różowy metalik), co do przegrzewania żona się nie skarżyła, aczkolwiek ona jedynie dłużej to neta przegląda. Ja się nim bawiłem kilka godzin i też nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków wydajności. Także musisz sam wybrać co ci bardziej potrzebne i który bardziej Ci się podoba.

Wypalcowane

Widzisz, problem w tym, że ja żadnego niestety w ręku nie miałem, opieram się na tym co widzę na filmikach i przeczytam na forach i w internecie. Co do koloru to celowałbym właśnie w ten złoty w przypadku x500 i biały w przypadku x600, jakoś czarny front do mnie nie przemawia (telefony takie jak np. RedMi Note 2 w kolorze czarnym przypominają mi z frontu lumie 1320) ale to są gusta, a o nich się nie dyskutuje :)

Przycisk trybu cichego, przydatna sprawa, ale fajny też jest fingerprint scanner, aparaty są porównywalne z korzyścią dla x600 (ponoć), nie jestem jakimś fotografem, moje zdjęcia to głównie notatki, zdjęcia z imprez i jakichś wyjazdów z kobietą więc typowy casual, żadnych wodotrysków nie potrzebuję.
epil0g

Postprzez slavo22 » 24 lut 2016, o 01:42

Telefony są bardzo podobne wydajnością, różnią się głównie wyglądem i tymi szczegółami wyposażenia. Z tego co piszesz wnioskuję że jednak bardziej podoba Ci się x500, bierz więc go i się nie zastanawiaj. Najwyżej jak nie podpasi to sprzedasz.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez kakam55 » 28 lut 2016, o 23:16

Ja polecę ci x600 lepszy od x500 oprócz wyglądu.
Le pro 3/Iphone 7/Oukitel C3
kakam55

Pochwały: 2

Postprzez tomikitwo » 28 lut 2016, o 23:43

Od siebie mogę Ci jeszcze polecić Nubie z7 nx506j z GearBest wysyłka z magazynu EU za 200$. Mam w domu x500, x600 i tą Nubie i powiem Ci, że po czasie stwierdziłem iż najbardziej lubię z7 :)
Chociaż gdybym miał kupować teraz telefon za +/- 200$ to poważnie bym się też zastanawiał nad Xiaomi Redmi Note 3 Pro...

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Powrót do Jaki telefon kupić ?