Telefon do 200 dolarów

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 200 dolarów

Postprzez Sargon » 20 maja 2018, o 23:10

Cena (bez VAT): 200$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: FHD i FullviewHD
Ilość RAM/ROM/Procesor:
Dual/Single sim:
Preferowane marki:
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):
Wymagania (parametry, funkcje): Dobry aparat, szkło hartowane, 18:9, procesor wystarczający do oglądania filmów
Opis:

Typy:

Cubot X18(świetny wygląd ale przestarzały procesor)
Honor 9 Lite(słaba specyfikacja ale świetny aparat i wygląd)
Vernee X i Mix2
Redmi note 4/redmi 5 plus/ redmi note 5(przekracza budżet)
LePro 3 X722

Trzeba przyznać że X722 pod względem specyfikacji wymiata, na ulefone nie patrze bo rzekomo to szmelc

Druga sprawa mam teraz leagoo m8 pro 5,5* i zepsuło mi się gniazdo jack, żaden serwis nie chciał się podjąć roboty.(usłyszałem ŁO PANIE A CO TO ZA WYNALAZEK) Zmieniam telefon też z powodu małej rozdzielczości, słabego aparatu, słabej wydajności przy odtwarzaniu video, łapie dosyć słabo wifi oraz nie daje rady odtwarzać filmów na yt/twitchu w 720p. Preferowany rozmiar 6 cali 18:9. Rozumiem że Redmi note 5 byłby tutaj świetnym wyborem ale przekracza mój budżet
Sargon

Telefon:: leagoo

Reklama

Re: Telefon do 200 dolarów

Postprzez basswitek » 21 maja 2018, o 13:21

A dlaczego 18:9 do filmów? Prawie wszystko jest w 16:9, chyba że chodzi o część filmów dvd/bluray to 2:35:1 z pasami, wtedy ok. Ale oglądać takie filmy na komórce trochę bez sensu :)
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 30
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez basswitek » 21 maja 2018, o 13:23

Zainteresuj się Meizu Pro 6 plus, najładniejszy wyświetlacz amoled 5.7, szybki. Sprawdź na kimovil parametry. Kupisz do 200$.
basswitek
AKTYWNY

Postprzez lukros » 21 maja 2018, o 14:38

Może Gionee A1 Plus? Skoro telefon do filmów to duża pojemność baterii pożądana - ten model taką ma :D A marka mimo, ze w Polsce niszowa to jednak zdecydowanie półka wyżej niż cuboty, ele i inne ule.

Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka
lukros
AKTYWNY

Pochwały: 13
Telefon:: ZUK Z2
ROM: AEX 5.4

Postprzez boroch » 21 maja 2018, o 15:57

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Również polecam.
Jakby co to mam do sprzedania :) Zmienilem na Honora 10.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Postprzez Flyagaric » 21 maja 2018, o 19:26

lukros napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Panie! Co też ci przyświeca w polecaniu takiej egzotyki?? Poza baterią, to ten fon właściwie niczego ciekawego nie oferuje. Procek MTK, brak ROMów, wsparcie producenta najbardziej g*wniane jak to możliwe, a i ta niby "markowość" też mocno pozorna (miałem już Gionee, więc wiem co mówię). Dodajmy do tego kompletny brak części na rynku, więc jak ci się np. ekran zbije, to jesteś w ciemnej d...
To już dużo ciekawszą opcją jest kupienie tańszego, popularniejszego i bardziej dostępnego Cool 1. Jak ktoś chce bardziej prestiżowo, bardziej jakościowo, z mocniejszym SoC i z dobrym wsparciem producenta, ale godzi się z mniejszą baterią, to śmiało powinien spoglądać na Meizu właśnie.
Nazywajmy rzeczy po imieniu - w dzisiejszych realiach Gionee, to wynalazek.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Sargon » 21 maja 2018, o 21:31

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Panie! Co też ci przyświeca w polecaniu takiej egzotyki?? Poza baterią, to ten fon właściwie niczego ciekawego nie oferuje. Procek MTK, brak ROMów, wsparcie producenta najbardziej g*wniane jak to możliwe, a i ta niby "markowość" też mocno pozorna (miałem już Gionee, więc wiem co mówię). Dodajmy do tego kompletny brak części na rynku, więc jak ci się np. ekran zbije, to jesteś w ciemnej d...
To już dużo ciekawszą opcją jest kupienie tańszego, popularniejszego i bardziej dostępnego Cool 1. Jak ktoś chce bardziej prestiżowo, bardziej jakościowo, z mocniejszym SoC i z dobrym wsparciem producenta, ale godzi się z mniejszą baterią, to śmiało powinien spoglądać na Meizu właśnie.

cool 1 nie ma szkła na froncie, kolejna sprawa te leeco nie są dostępne w ciemnych kolorach, co dla mnie akurat jest nie do zaakceptowania

Meizu jest w cenie Note 5

Jeśli chodzi Samsung Exynos 8890 to rozumiem procesor stosowany w s7 i jest szybszy od snapdragona 820
Sargon

Postprzez lukros » 21 maja 2018, o 21:50

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czy ja komuś coś narzucam? Mówię tylko, że taki model istnieje i biorąc pod uwagę wymagania zainteresowanego ma swoje atuty. W przeciwieństwie do wielu osób tutaj nie mam alergii na mediateka (choć preferuje snapy) i uważam, że w określonych zastosowaniach spokojnie zda egzamin. A jeśli chodzi o custom ROMy, to na meizu akurat jest ich przecież od groma prawda...

lukros
AKTYWNY

Postprzez Sargon » 21 maja 2018, o 22:11

Akurat procek nie ma dla mnie większego znaczenia, byle dawał jakoś radę.

Jak już pisałem wcześniej w moim telefonie obecnym Leagoo M8 PRO zepsuło się gniazdo jack częściowo i żaden serwis nie chciał podjąc się naprawy. A 2 minuty drogi od mojego domu mam serwis Xiaomi o dobrej renomie. Niby jest ta gwarancja 12 miesięczna którą daje aliexpress na zakupione słuchawki ale nie mam pojęcia jak to działa. Telefony Xiaomi, Huawei czy meizu to nie jest żadna egzotyka w sumie a te mniej znane marki już tak.
Sargon

Postprzez basswitek » 21 maja 2018, o 23:31

Sargon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

cool 1 nie ma szkła na froncie, kolejna sprawa te leeco nie są dostępne w ciemnych kolorach, co dla mnie akurat jest nie do zaakceptowania

Meizu jest w cenie Note 5

Jeśli chodzi Samsung Exynos 8890 to rozumiem procesor stosowany w s7 i jest szybszy od snapdragona 820

Cool1 nie ma szkła? Trzeba i tak kupić dodatkowe do każdego telefonu. A czarny kolor - kupujesz silikonowe czarne etui + szkło z czarnymi ramkami, są takie do Coola.
basswitek
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 22 maja 2018, o 16:29

lukros napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czy ktoś mówi, że narzucasz? Zadałem pytanie czemu polecasz, skoro ta opcja ma ledwie jedną zaletę, nie odpowiedziałeś, tylko wymijasz.
Skoro mnie cytujesz, to przeczytaj co zacytowałeś. Gdzie tam napisałem o customROMach? Meizu nie musi mieć customów, bo ROMy producenta (FlyMe) są zwykle dopracowane, wspierane i regularnie updejtowane. To wystarczy i tego nie można powiedzieć o ROMach dla Gionee.

Sargon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem o co chodzi ze szkłem na froncie, ale w kwestii czarnego frontu - pełne zrozumienie. Dla mnie to też jest mus. Tego Coola wrzuciłem bardziej dla kontrastu do wypowiedzi kolegi doradzającego Gionee, niż żeby polecić. Jak na opcję budżet, dużo ciekawszy niż to Gionee.
To, że Meizu jest w cenie Note 5, to punkt dla Meizu, bo jest fonem z segmentu premium. Meizu ma odpowiednika serii Redmi Note od Xiaomi - u Meizu to seria M. Redmi i M, to już średniaki.
Ten Exynos to odpowiednik S820 od Samsunga. Sammy w fonach na rynek EU i Azję używał w S7 właśnie tego Exynosa, a na rynek US używał S820 (ze względu na inny modem i pokrycie ich zakresów). Imho, ten Exynos w Meizu, to spora zaleta - zarówno on jak i S820, to świetne i wciąż mocne procki.
Meizu Pro 6 Plus z czarnym frontem jest dostępne w Banggood. Trochę droższe, niż biały front w LitB, ale jest.
Jeśli masz wątpliwości i coś ciągnie cię w stronę Redmi Note 5, to raczej też nie będzie to błędem. Nie miałem, ale wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi, to bardzo udane Redmi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez lukros » 22 maja 2018, o 16:48

A czy ktoś mówi, że narzucasz? Zadałem pytanie czemu polecasz, skoro ta opcja ma ledwie jedną zaletę, nie odpowiedziałeś, tylko wymijasz.
Skoro mnie cytujesz, to przeczytaj co zacytowałeś. Gdzie tam napisałem o customROMach? Meizu nie musi mieć customów, bo ROMy producenta (FlyMe) są zwykle dopracowane, wspierane i regularnie updejtowane. To wystarczy i tego nie można powiedzieć o ROMach dla Gionee.
Dobrze, to Ci to wypunktuje:

1. 6 calowy ekran FHD
2. Pojemna bateria
3. Procesor spokojnie wystarczający do wymagań pytającego
4. B20 (zawsze lepiej mieć niż nie mieć)
5. Jak się potem okazało, kolorystyka
6. Podwójny aparat (tak wiem że gwarantem jakości to nie jest).

Lepiej teraz?

Nie chcę się sprzeczać bo i nie ma o co, masz inne zdanie i niech tak zostanie.

@Sargon, ze swojej strony podsyłam jako propozycję MI A1.

lukros
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?