• Reklama

telefon do 1500 zł. ~5", dobry aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

telefon do 1500 zł. ~5", dobry aparat

Postprzez dmnd » 19 sie 2018, o 23:31

Cena (bez VAT): 800-1500zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: ~5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3-6RAM, 64/128, bez wymagań
Dual/Single sim: bez wymagań
Preferowane marki: Xiaomi, ale jestem otwarty na inne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): rozmiar, bardzo dobry aparat, stabilizacja obrazu, czytnik linii papilarnych, działający GPS (w moim Mi4W nie działał..)
Opis:
Witam,
Poszukuję następcy Xiaomi Mi4W. Moim największym wymaganiem jest to żeby nie był to phablet tylko telefon o maksymalnym rozmiarze oscylującym w rozmiarze mi4w (139.20 x 68.50). Oprócz tego zależy mi na możliwie jak najlepszym aparacie, szybko działającym internecie, sprawnym GPSie.
Wolałbym dać nie wiecej niż 1000, ale jeśli za super telefon z dużo lepszym aparatem mam dać 1500 to mogę tyle dać.
Dziekuję z góry za pomoc!
dmnd

Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: telefon do 1500 zł. ~5", dobry aparat

Postprzez basswitek » 20 sie 2018, o 11:16

Samsung Galaxy S7 będzie najlepszy i za ok 1k go kupisz.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2018, o 11:44

Dokładnie do tego samego wniosku doszedłem i już siedzę na S7. Kupiłem za 1200PLN na amazon Prime Day. W PL można dostać taniej z przedłużek Playa i to z przekazaniem oryginalnego dokumentu zapłaty, więc gwarancja Sammiego działa. Długość 142mm - tylko 3 więcej, ale to i tak jest wciąż w progu mej tolerancji. Aparat wciąż na topowym poziomie.
Nic innego nie oferuje w teraz tak dużo, w tej formie. Nowe fony są coraz większe i wciąż rosną. Jakby tego było mało, to jeszcze wszedł durnowaty trend, że są 2 wersje flagowca, i to ta większa jest najbardziej wypasiona. Doszedłem do wniosku, że to może być ostatni moment na kupno mocnego kompakta, bo jak S7 zejdzie z rynku, to zostaną tylko małe Pixele, Sony Compact, a tam już z aparatami gorzej, bądź są inne wady. Jest jeszcze P10 Huaweia, ale nie przepadam za ich nakładką i odpycha mnie aparat z przesłoną 2.2, kiedy w jego większej wersji jest 1.8 ...
Producenci mogą sobie pomarzyć o mojej kasie, jak będą dalej szli tą chińską ścieżką.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 138
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez basswitek » 20 sie 2018, o 12:46

No i ostatni moment na zakup telefonu 16:9, bo wchodzi na dobre trend 18:9. Ja sobie zawczasu kupiłem drugiego Mi4c w wersji 3/32 i daje radę, 2/16 ledwo działa gdy miejsca na dysku poniżej 2gb. Kupiłem też Meizu Pro 6 Plus, nawet nienajgorzej leży w dłoni jak na 5.7" (jest cieniutki), ekran amoled 2k, nie powiem - komfort oglądania czy czytania nieporównywalnie lepszy od 5", ale nadaje się tylko do noszenia w torebce damskiej, do kieszeni spodni nie za bardzo wchodzi.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez dmnd » 20 sie 2018, o 20:11

no wlasnie to jest moj problem. Gdzie facet ma trzymac taka cegle? W plecaku moze...
Patrze na opinie odnosnie S7 i sam nie wiem,sporo negatywów.
Ktos poleci jeszcze cos?
dmnd

Postprzez Rura » 20 sie 2018, o 20:34

[spam_mode=ON]
Qrde... To jak ja żyję z MiMaxem? A teraz maxa3 kupiłem... Qrde to muszę zacząć stringi nosić i zacząć wówczas jęczeć, że robią takie kobyły... Albo złożyć zażalenie do Capala, Decathlonu, Croppa, Reserveda i temu podobnych badziewi, że wybrakowane sztany robią, bo się cegły w kieszenie mieszczą...
[spam_mode=OFF]

Przepraszam za spamowanie, ale takie głodne kawałki typu "gdzie to schować" nie przystoją, dorosłym podobno, ludziom... Telewizory też kupujecie do domu 6"? Bo gdzie większą kobyłę ustawić?
Są tacy którym duże odpowiadają... Są tacy co kupują fapla z przeceny...
Rura

Pochwały: 2
ROM: Global

Postprzez dmnd » 20 sie 2018, o 21:18

Chyba za bardzo sie obruszasz :) ja rozumiem, że ktoś może chcieć duży telefon z różnych powodów, jednak dla mnie telefon to telefon, a nie tablet i takie a inne mam wymagania odnośnie przyszłego telefonu. Ale o gustach sie nie dyskutuje wiec niech każdy używa czego mu wygodnie :)
Tym samym będę wdzięczny za kolejne sugestie :)
dmnd

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2018, o 21:28

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przepraszam za głodne kawałki, ale komenty o telewizorach w odniesieniu do smartfonów są zupełnie nie na miejscu. TV nie noszę ze sobą! Wątpliwości odnośnie dorosłości, to możemy mieć my, pod twoim adresem, bo to co piszesz nie wydaje mi się poważne.
Oczywiście, że są tacy co wolą duże - oni mają pełen wybór, bo wszystko obecnie jest robione pod nich. Ci co "nie wolą" nie mają prawie żadnego, bo w małym formacie prawie nic nie ma, a to minimum co jest, jest obarczone wadami. Fajnie się pisze z pozycji kogoś kto nie iść na kompromisy przy wyborze fona??
Jakbym się chciał zniżyć do twego poziomu, to bym zapytał, czy rozmiarem fona coś sobie kompensujesz...
Póki co, to z mojej EoT, chyba, że chcesz wrócić do konstruktywnej dyskusji.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 138
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez dmnd » 20 sie 2018, o 22:30

podbijam, ktoś, coś? :)
dmnd

Postprzez tpawel » 20 sie 2018, o 22:45

Skoro nie s7to może przeżyjesz te kilka mm różnicy i kupisz mi6? Niestety trzeba się przestawiać na większe gabaryty powoli. Producenci nie dają nam wyboru.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 104
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez noman1 » 20 sie 2018, o 23:32

Pitolenie, mi mix 2 bez problemu mieści się w dżinsach i nikt mi nie powie ze 16:9 jest wygdniejsze w używaniu od 18:9. Mi mix 2 ma 6 cali a jest mniejszy od niejednego 5,5 calowca.
To jet postep technologiczny, jaki jest sens wracać do staroci pokroju Mi4.... nie wiem.
Oczywiście mi mix 2 nie polecam bo ma 6 cali i w polskiej dystrybucji kosztuje ok 1700 zł.... :evil:

Mi6 to jedyny sluszny wybór jeżeli znajdziesz w tej cenie
Ostatnio edytowano 20 sie 2018, o 23:41 przez noman1, łącznie edytowano 1 raz
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Postprzez dmnd » 20 sie 2018, o 23:40

oczywiście chodzi mi o rozmiar telefonu a nie ile cali ma ekran. Wiadomo, że jeśli screen to body ratio jest dobre to lepiej wiekszy ekran a mniejszy telefon :)
Anyway, siedzę kilka godzin już w recenzjach i zastanawiam się nad:
- mi6
- galaxy s7
- huawei p10
ktoś może ma dobre porównanie z pierwszej ręki między tymi telefonami?
dmnd

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?