telefon do 1500 zł. ~5", dobry aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: telefon do 1500 zł. ~5", dobry aparat

Postprzez tpawel » 20 sie 2018, o 23:12

Szukałem na wiosnę podobnego sprzętu, brałem pod uwagę te same telefony co Ty, ale zamiast p10 miałem Honora 9.
S7 świetny aparat i jak dla mnie to koniec zalet. Kompletnie design mi nie lezy, oledow nie lubię.
Mi6 odrzuciłem że względu na brak Jacka( mój poprzedni telefon też nie miał i w pół roku zużyłem 5 przejściówek-bardzo dużo słucham muzyki) i brak lte800.
Został honor 9 którego używałem jakoś ponad 3 miesiące. Aparat ok, audio też( choć spodziewałem się akurat w tym aspekcie więcej) totalne komunikacyjne dno jak na tą półkę cenową: słabe wifi, LTE cat 4 i po aktualizacji wylaczono VoLTE. Teraz korzystam z telefonu za połowę ceny Honora i wiem że prędko nie kupię nic za tyle. Do rozmiaru przyzwyczaiłem się w jeden dzień. Tefelony 18:9 są wąskie więc grip jest lepszy niż 16:9. W kieszeni też się mieści bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 115
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Reklama

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2018, o 01:32

Tego, że są ludzie, którym większe fony pasują, to chyba nie trzeba udowadniać. W głowę jednak zachodzę, jak to możliwe, że niektórym trzeba udowadniać, że są tacy, co wolą mniejsze... Ja tam wam się nie dziwię, że lubicie wielkie fony.
Postęp. Taa, za dwa lata w kołczanach je będziemy nosić, bo wciąż się wydłużają - z 18:9 szybko zrobiło się 19:9, a nawet 19.5:9. A ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieli! Jak na tym ma polegać postęp technologiczny (!sic, nie moje słowa) to koledze @noman1, się pojęcia pomieszały.
Argument o mieszczeniu ich w kieszeniach spodni to słabizna. Nie wszyscy noszą jeden krój spodni, albo tylko dżinsy (zaskoczony?). Sam mam kilka droższych par z płytkimi kieszeniami. Nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć, jak do kogoś to nie dociera, to sorry, nie mój problem. Nie wszyscy są jednakowego wzrostu. Itp, itd.

@tpawel - Argument o tym, że są węższe zbijam od razu: S7 - 7.9cm, Galaxy S8 - 8cm, Redmi Note 5 - 8.1cm. BTW. Honor 9 jest aż o pół centa dłuższy od S7. Również poza granicą mojego komfortu, dlatego też nie zostawiłem go sobie. Mam go w domu dalej, nosiłem, nie przemogę się.

Jak wam się wydaje, że przedstawiacie logiczne argumenty, to próbujcie dalej. W głowie mi się nie mieści, ze komuś jeszcze trzeba tłumaczyć przysłowie, że o gustach się nie dyskutuje, ale pal sześć! Natomiast pogarda, jaką niektórzy tu wykazują odmiennym od swoich gustom (Jak śmiemy, no! Wszak miliony much nie mogą się mylić!), to jest sprawa na zupełnie inną dyskusję. Nie tu miejsce na nią, więc kolejne wpisy na ten temat będę ignorował.
Jako, że autor prosi jednak o coś w rozmiarach 5-cio calowca, to proponuję przyjąć do wiadomości, zostawić to w spokoju i nie wciskać mu swoich racji, bo faktycznie zbaczamy z tematu za mocno.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tpawel » 21 sie 2018, o 07:36

Przecież nigdzie nie napisałem że redmi note 5 jest węższy od S7 :)
Ekrany 18:9 w tych samych przekątnych są węższe od 16:9, ale rn5 ma cal większą przekątną ekranu.
Z resztą nie wiem skąd masz te wymiary które podałeś bo nie są poprawne.
Do niczego nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Każdy ma swoje argumenty i to że mi akurat szybko przeszła niechęć do dużych telefon nie oznacza że Tobie przejdzie.
Dla mnie to wyższa konieczność. Zmieniam telefony bardzo często, kilka razy w roku i w małych sprzętach nie ma w czym wybierać. Ty jesteś na tym Samsungu już bardzo długo więc widać że Ci to nie przeszkadza

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 115
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez noman1 » 21 sie 2018, o 07:49

@Flyagaric nie potrzebnie się napinasz i prubujesz być zabawny :lol: . Czytaj ze zrozumieniem, mój post o noszeniu w spodniach był odpowiedzią na lament: "gdzie będę takie cegły nosił", otóż normalnie w spodniach.
Tak, to jest postęp technologiczny, że zamiast 16:9 jest 18(czy więcej):9 bo przy tych samych wymiarach ekranów proporcje 18:9 są po prostu wygodniejsze, do tego dochodzi "bezramkowość" nowych telefonów ( a nie staroci pokroju S7) i mamy 6 cali w wymiarach 151.80 x 75.50 x 7.70 mm, kolejny przykład Sharp S2: 5,5'' o wymiarach 141.80 x 72.04 x 7.90 mm
Wcale nikogo nie namawiam na "cegły", tylko w obecnych czasach 5,5 cala można mieć w wymiarach dawnych 5 czy 5,2 cala, ot cała różnica, pokazująca bezsensowność trzymania się kurczowo 5 cali
noman1

Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Postprzez basswitek » 21 sie 2018, o 08:48

Bezramkowość jest spoko, a 18:9 uważam za dziadostwo. Tv mamy 16:9, filmiki na 18:9 nie zajmują całego ekranu. W dodatku komfort np czytania czy przeglądania stron, zdjęć jest gorszy na mniejszym -
węższym ekranie 18:9, bo tekst i tak trzeba skalować i więcej w i tak 'krótkiej' linice wyświetli 16:9, Więc to takie oszukane 'większe' ekrany. Długość ekranu mi nic nie daje jak chce obejrzec zdjecia czy filny
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 30
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez noman1 » 21 sie 2018, o 08:59

Każdy ma wybór , chociaż 16:9 to relikty, ciężkie do kupoienia ;)
https://www.spidersweb.pl/2017/12/rozci ... czego.html
noman1

Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2018, o 09:59

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Właśnie ci przedstawiłem, że nie każdy ma wybór, bo my go nie mamy. W małym formacie dostępne jest tylko gówno. Są ledwie 2 mocne fony z nowszych wypustów - oba nieciekawe. I właśnie dlatego idziemy w "relikty" i o tym tu dyskutujemy. To tyle a propos czytania ze zrozumieniem.
Nie to nie jest postęp technologiczny - mylisz pojęcia. Zmiana proporcji ekranu nie wnosi za sobą żadnych nowinek technologicznych, chyba, że weźmiesz za takie wypalające się AMOLEDy, co - o dziwo - w starszych modelach problemem nie było. Tu nie technologia się zmienia na lepsze, tylko dizajn na inny. To nie ma nic wspólnego z postępem technologicznym, a zaledwie z robieniem sobie lepiej, przez producentów.
Bezramkowość, a zmiana proporcji ekranu, to dwie zupełnie inne rzeczy! Niedawno wyszedł Meizu 15. Ma małe ramki, duży ekran 16:9 i bardzo kompaktową formę, więc jak widać da się. Coś dziwnie przeskoczyłeś z długich fonów na bezramkowość i wygląda jakbyś sam siebie zaczął przekonywać.
Artykuł, który podlinkowałeś, to ma być ostateczny dowód na to, że masz rację? Jakiś wyznacznik, spowiedź trendsettera? Przecież to też tylko zbiór opinii, bo argumenty tam zawarte nie są natury merytorycznej. To, że trend wydłużania fonów, na razie, się nie odwróci, to oczywiste. Natomiast, czy w ogóle się nie odwróci, jak przekonany jest ten gość, to może Wróż Maciej zgadywać. Zbliża się kryzys - nagle znów okaże się, że producenci fonów mogą być elastyczni, zaczną szukać nisz i ustawiać się bardziej pod klienta. Także, bez ostatecznych osądów.

Jak ktoś się stara o merytoryczną dyskusję, to nie używa 'ad personam' - najwyraźniej się nie starasz, bo zacząłeś pisać o mnie, w wątku o czym innym, a to nie są argumenty, ani nie podnosi to wagi twoich. Wręcz przeciwnie.
I, pliz, zrób coś z tą ortografią, bo na tym polu, to postęp technologiczny akurat się dokonał ogromny.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez dmnd » 26 sie 2018, o 17:50

Dziekuję bardzo za propozycje, za zagorzałą debatę na temat rozmiarów telefonów (chyba) też ;)
Tak przeglądam i przeglądam i zaczynam się zastanawiać czy nie dołożyć troche kasy do samsunga s8. Opinie pochlebne, faktycznie wygląda dobrze jeśli chodzi o screen-to-body ratio, ale to co mnie odrzuca to ewentualne koszty naprawy ekranu (ok 1300 zł licząc dobrej jakości częsci), a mimo tego, że o telefony dbam to raczej nie lubie nosić ich w pancernym etui.
No nic, gdyby ktoś jeszcze miał cos zaproponowania to zachęcam i dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc:)
dmnd

Telefon:: Xiaomi

Postprzez Rura » 26 sie 2018, o 19:28

Jak już miałbym dokładać, wolałbym Mixa2s... Wymiarami zbliżony do syfsunga.
Ale co kto lubi...
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 12
ROM: Global

Postprzez Villemo » 1 paź 2018, o 08:55

Witam,

Również poszukuję telefonu do 1500zł z dobrym aparatem. Póki co korzystam z Xiaomi i skłaniam się ku Mi6 ale polecono mi Huawei P10. Co sądzicie o jakości zdjęć z tych telefonów? Czy może polecacie coś innego? Nie przepadam za Samsungami a zdążyłam już przeczytać że polecacie S7
Z góry dziękuje za odpowiedź
Villemo

Postprzez Rura » 1 paź 2018, o 11:02

Jeżeli chcesz mieć dobrą jakość, to bele markowy kompakt, szczególnie z wymienną optyką, polecam.
Jeżeli chcesz mobilne - to o ile dołożysz troszkę to masz 1+6 na BG. Jeżeli ma być siołmi to niestety ale MiMix 2S wyszedł był z zasięgu, ale poCo_mi_to też daje radę podobno, a w tych pieniądzach masz od nas ze sklepu bez czekania i z gwarancją...
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 12
ROM: Global

Postprzez Flyagaric » 1 paź 2018, o 11:29

Mi6 wypada bladziutko na tym polu, więc chyba nie ma o czym rozmawiać.

Niestety, ale najfajniej wciąż wypada Samsung Galaxy S7, ceny tez świetne, ostatnio był za 1150PLN. Zdjęcia - bezkonkurencyjne w tym zakresie. Do tego świetna gwara Samsunga, wodoszczelność, slot na kartę, 142mm długości - naprawdę kompaktowy. Też robiłem wszystko, żeby nie brać S7 (też niechęć), ale jednak to jego właśnie kupiłem i nie żałuję, bo telefon oferuje zdecydowanie najwięcej w swej obecnej cenie. Rozważyłem wszystkie za i przeciw i wyszło mi, że nie ma co marudzić - okazało się, że słusznie. Lepiej przemyśleć tą swoją niechęć...

P10, to niezły wybór, ale ma dużo ciemniejszą optykę. Huawei zaczął w tym modelu rozróżnienia robić między mniejszymi i większymi modelami. Model P10Plus dostał przesłonę 1.8, a mniejszy P10 tylko 2.2. Miałem sam go kupić, ale strasznie mnie wkurzyło takie postępowanie producenta i nie zdecydowałem się. Zdjęcia wciąż wychodzą bardzo ładne, ale będzie trudniej złapać ostrość (więcej poruszeń) w słabym i sztucznym świetle. Wideo wypada duuużo słabiej niż w S7. Ceny jednak wyższe niż S7.

Interesujący będzie jeszcze Meizu 15. Wyróżnia się, bo ma ekran 5.5 cala, a ogólne rozmiary jak S7, czy P10. Aparat ma dużo lepszy od Mi6, ale trochę jednak słabszy od P10, no i S7 siłą rzeczy też. Na razie wciąż jednak wychodzi trochę za drogo, ale mieści się w budżecie, więc wspominam.

Minimalnie większy, ale też wart uwagi jest jeszcze LG G6. Zdjęcia ciut słabsze niż P10, ale też zdecydowanie powyżej poziomu Mi6. Również ma większy ekran niż pozostałe. Ogólnie, to też jest bardzo fajny fon po obecnej cenie.

Trafiają się jeszcze Honory 8 i 9 w bardzo dobrych promocjach, ale one nie posiadają stabilizacji optycznej aparatu. Poza brakiem stabilizacji, to są one dokładnie klonami Huawei P9 i P10.

I to wszystko, bo, obecnie na rynku, wybór w kompaktowych rozmiarach jest prawie żaden. To powyższe właściwie zamyka temat.

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rura pogubiłeś się - ona chce coś w rozmiarze ok.5 cali, czyli gdzieś koło 145mm, a to wszystko co ty proponujesz, to bez porównania większe bydlaki.
Ostatnio edytowano 1 paź 2018, o 12:16 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Flyagaric
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?