• Reklama

Telefon do 1300zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 1300zł

Postprzez Pieczarkowy » 7 gru 2017, o 23:38

Cześć,

Szukam nowego telefonu dla siebie, który chciałbym zakupić w przyszłym tygodniu. Obecnie użytkuje Meizu M2 Mini, więc nie jest to najwyższej klasy urządzenie.

Budżet: 1300zł
Zakup: Allegro raczej

Wymagania:
- dobry ekran
- dobrej jakości przedni i tylny aparat (nie jestem fotografem, mają być po prostu OK)
- jak najlepszej jakości zasięg w mieście i poza miastem
- nie może się nagrzewać, musi działać szybko i sprawnie
- nie gram w gry na telefonie
- dobrej jakości muzyka na słuchawkach (słucham bardzo często muzyki na telefonie)
- głośnik główny ma być po prostu OK, tak żeby nie było problemów pokazać komuś filmiku na YT czy czasem pooglądać jakieś filmiki
- bateria wytrzymująca minimum jeden dzień
- telefon nie może po premierze zostać porzucony przez twórców, lubię możliwość aktualizacji do najnowszych wersji Androida (tutaj mam obawy właśnie o Honor 8)
- nie są problemem dla mnie marki typu Xiaomi, nowa Motorola, Meizu, ZTE itd.
- NFC nie jest niezbędne, ale słyszałem dużo dobrego o tej technologii i chciałbym spróbować
- dual sim
- GPS dobrze łapiący zasięg
- chciałbym by telefon się ładnie prezentował (ekrany 18:9 wydają się interesujące). w przypadku np. Honor 8 chciałbym go okleić folią z obu stron, by nie stracić jego atrakcyjności.

Myślę nad Honor 8 lub teraz Honor 7X. Podobają mi się Xiaomi Mi6, Mi Note 2, ale tutaj musiałbym je sprowadzić do Polski, nad czym pierwszy raz się dość mocno zastanawiam (wcześniej miałem Lenovo A820, jakiegoś jeszcze jednego chińczyka i teraz Meizu M2, więc zakupy w Chinach nie są mi obce), ponieważ możliwości wokół kwoty 1300zł na polskim rynku wydają mi się interesujące.

Nie śledzę jednak od dwóch lat chińskiego rynku, a pojawiło się dużo więcej możliwości. Nie wiem jednak zupełnie przy jakim telefonie warto byłoby się zatrzymać.

Jestem w stanie zaakceptować pewne kompromisy.
Pieczarkowy

Pochwały: 2

Reklama

Re: Telefon do 1300zł

Postprzez droite » 8 gru 2017, o 16:37

Mi Note 2 i 3 są w tej kwocie. Note 2 można dostać poniżej 1000, Note 3 trochę powyżej tutaj -
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
, tutaj chyba można wykupić ubezpieczenie od vatu. Sam przymierzam się do Note 2 dużo o nim oglądałem, fajny duży ekran, zaokrąglone krawędzie, dobrze wykonany, mega wydajny procesor, apart w dzień podobno zdjęcia robi rewelacyjne, w nocy jak większość telefonów robi zdjęcia trochę zaszumione. Osobiście jestem wielbicielem ich systemu MIUI, wbrew temu co piszą w necie system działa dobrze i płynnie, ma wiele ciekawych rozwiązań, a czysty android dla mnie jest po prostu brzydki i wracając do niego czułbym że mam jakiś tandetny telefon.
Warto też przyjrzeć się telefonom LeTV leeco np.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
droite

Telefon:: Redmi Note 2

Postprzez tpawel » 8 gru 2017, o 17:18

Pytanie czy chcesz zasięg do rozmów poza miastem czy zasięg do szybkiego neta poza miastem. Jeśli to drugie to musisz kupić coś z lte800, do tego tanie modele 18:9 nie mają NFC( mate 10lite, honor 7x)
Nie masz opcji dołożyć parę stówek?
LG G6 ma wszystko co chcesz. Kupi go za 1600,nieraz taniej po aukcjach. Warunek- oby nie był z plusa ani T-Mobile.

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 102
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Flyagaric » 8 gru 2017, o 17:27

Ubierz to w szablon, bo administracja nierychliwa, ale pamiętliwa!!
Honory są super. Mi Note 2 bym nie brał, ale to moje preferencje - słaby aparat. Mi Note 3 niby też nie błyszczy, ale jest wyraźnie lepszy.
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 134
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Flyagaric » 8 gru 2017, o 18:20

No właśnie - jak takie autorytety jak DxOmark się wypowiedziały, to gdzie nam żuczkom oceniać ;)
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » 8 gru 2017, o 19:01

No dokładnie. Swoją drogą za tego tysiaka note 3 jest już niezłą opcją. Niebieski jest świetny

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Postprzez Pieczarkowy » 9 gru 2017, o 03:57

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety nie mogę edytować już posta, a bardzo bym chciał.

Właśnie mnie odrzuca ten aparat, brak NFC czy B20. Poza tym byłby telefon idealny...

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chciałem kupić telefon za jakieś 1300zł, bo teraz mam taki za 500zł (Meizu M2) i niby jest wystarczający - nie jestem ani wybredny ani nie szukam najlepszego smartfona na rynku.

Potrzebuje szybkiego neta poza miastem i w mieście, zwłaszcza teraz mam problem jak jadę autem i nie łapie mi LTE gdzieś poza miastem albo nie mogę ustawić trasy powrotnej. A nie wiem czemu, jak nie łapie mi LTE to zwykle mi internet w ogóle nie działa - taki urok tego mojego Meizu.

Nie chcę zbytnio dokładać pieniędzy, bo chciałbym zrobić jeszcze inne zakupy niedługo. Myślę jednak nad Honorem 9 za 1500zł, więc może i zainteresuję się LG G6 - zaraz zobaczę recenzje.

Czemu nie z Plusa ani T-Mobile? O co chodzi, bo widzę często aukcje laptopów czy telefonów wziętych od operatorów.

droite napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mnie ta recenzja: https://www.youtube.com/watch?v=7pZ0kU_pIWk strasznie zdemotywowała, zwłaszcza, że ziomek jest fanem Xiaomi.
Pieczarkowy

Postprzez tpawel » 9 gru 2017, o 10:10

Szczerze mówiąc to po tym meizu to i redmi note 4 byłby sporo lepszy. Wersję 4/64 z lte800 kupisz nawet u nas na bazarku za 7-8 stówek. Nie ma NFC, a aparat nie jest rewelacyjny, ale za tą kasę może być, a i na pewno jest lepszy od tego co masz teraz.
Problem z nowymi telefonami od operatorów jest taki, że spora część nowych pochodzi z wyłudzeń a nie przedłużeń. Wiadomo że nikt nie płaci ani abonamentu ani rat za telefon wtedy a T-Mobile i plus mają narzędzia do tego, żeby taki sprzęt zablokować bo odkąd telefony są sprzedawane w ratach a nie za "złotówkę" są zapisy w Umowach mówiące że do momentu zapłaty ostatniej raty sprzęt jest własnością operatora.

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Postprzez Flyagaric » 9 gru 2017, o 13:50

A tymczasem wrócił Axon 7:
https://www.youtube.com/watch?v=GxFkDmFPfBY
Nie wiem na ile ogarniasz angielski, ale ten telefon ma swój wątek nawet u nas na forum.
W opisie filmu jest link do telefonu i kod na zbicie ceny. Myślę, że trafiłby w twe potrzeby idealnie. Oczywiście zakupy w tym sklepie (właściwie w każdym, poza Ali), to obowiązkowa płatność Paypalem, lub Kartą Kred. Żadne Przelewy24!

Pieczarkowy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo blokują telefony jeśli osoba, która go wzięła na kontrakt i sprzedała dalej, przestanie płacić za niego. Bezpośrednio od nich ceny nie są tak atrakcyjne. Z drugiej ręki z przedłużek kotnraktów już bardzo, ale niesie to ryzyko.

Pieczarkowy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O to chodzi, że my się nabijaliśmy. Ten ranking to nonsens. Mi Note 3 został w nim zrównany aparatem z U11, a tymczasem nawet się do niego nie zbliża. To dobry aparat, ale nie tak super jak śmieszne DxoMark twierdzi. Raczej odstaje od poziomu flagowców.
Sam telefon w cenie ok.1000PLN jest atrakcyjną pozycją, ale głównie przez dizajn. Zalet ma więcej, ale w jego cenie można teraz dostać fajniejsze (np. Axon 7).

Honory 8 i 9, to też wciąż dobry wybór. Aparatem przebiją wszystko tu wymienione. Są oczywiście droższe od nich.
Sam będę pewnie użytkownikiem H9, bo wpadł właśnie wygrany z konkursu. Tylko, że za szybko go nie zobaczę (kilka miesięcy).
BTW. Szablon możesz w dowolnym momencie dopisać w nowym poście. Lepiej to zrób, bo się zdziwisz jak ci kiedyś wątek zniknie.
Flyagaric
VIP

Postprzez droite » 9 gru 2017, o 15:11

taki mam net 20 km od miasta w Playu a dodam że mam redmi note 2 czyli tetefon za 300zł bez lte. Obrazek

Także problem leży w operatorze, polecam play bo jak stracisz zasięg (4g bez lte 800) który widzisz daje mi do 30Mb/s telefon automatycznie przechodzi np na zasięg t-mobile i mam 3Mb/s a to w zupełności wystarczy do nawigacji, facebooka, maile.

Obrazek

a tu przykładowe zdjęcie telefonu za 300zł Obrazek

Także radziłbym Ci podzielić przez pół powielane w internecie opinie o kolosalnej różnicy miedzy danymi aparatami. Powiedzmy sobie w nocy wiekszość robi zaszumione ale w dzień każdy z wymienionych tu telefonów robi ładne zdjęcia.

Tutaj masz przykładowe zdjęcia zrobione Mi Note 3 https://www.flickr.com/photos/136910128@N04/sets/72157664799491933/
Wiec w budżecie i warte polecenia to Mi Note 2, Mi Note 3, ZTE AXON 7 i kilka modeli LeTV.
Widzę że zasięg to dla Ciebie pierwszorzędna sprawa ale tutaj radziłbym szukać winy po stronie operatora.
droite

Postprzez tpawel » 9 gru 2017, o 15:28

Telefon niby bez LTE a na pasku 4g :D
W dzień i na zewnątrz to i doogee za 2 stówy jakieś foty zrobi, wejdź do domu i zrób dziś zdjęcie o 15 i je wrzuć. Tutaj są najwieksze różnice.
Sprawę polecania playa przemilcze, nie każdemu 3Mb/s starczają, nawet w telefonie.

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Postprzez droite » 9 gru 2017, o 16:23

Każdy telefon w kiepskich warunkach zrobi lekko zaszumione zdjęcie. Faktem jest że niektóre modele radzą sobie trochę lepiej.
Play 4g to jakaś umowna nazwa sieci z którą się połączyłem , z tego co mi wiadomo mój tel nie ma lte 800 a osiągał ok 30Mb/s. Chyba że na jakiejś innej częstotliwości.
W roamingu innej sieci ma 3Mb/s co jest wystarczające w podróży a z tego co widzę to youtube w 1080 w miare płynnie chodzi.
I nie da się mieć lepszego zasięgu niż play. Opinie z internetu wynikają z niewiedzy użytkownika - nie potrafią roamingu włączyć.
Pozdrawiam:)
droite

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?