• Reklama

Telefon do 1300zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 1300zł

Postprzez Flyagaric » 10 gru 2017, o 02:25

Nie mam pojęcia co chce udowodnić kolega droite, bo szczerze mówiąc też się pogubiłem, niemniej te sample nie udowadniają zupełnie niczego. Wtrącenie jest tak oderwane od tematu, że wróćmy może na pierwotne tory.

Panowie dwaj - tak sobie z dziubków spijacie, że aż mdli od tej słodyczy ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 134
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez Ironclad » 10 gru 2017, o 03:32

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ale wiesz, że to było żałosne?
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez omi » 10 gru 2017, o 04:06

Zdjęcie z lewej IMX214 - przyzwoite zdjęcie jak na ten aparat. Dość szczegółowe, trochę rozmazane, warunki oświetleniowe też nieszczególne. Z P9 Lite pewnie wiele lepsze by nie wyszło, może z ZUK-a Z1 byłoby ciut lepsze (nie miałem - kiedyś był drogi).
Zdjęcie po prawej też bez szału mimo super warunków oświetleniowych. Trochę mało szczegółowe, więc może to i Xiaomi RN2 szczególnie, że w tym modelu montowane różne podzespoły, więc i na aparat może trafiłeś lepszy.

Poza tym dobry aparat to szerokie pojęcie. Te bardzo dobre topowe to zwykle są dobre w prawie wszystkim w tym zdjęciach plenerowych, rodzinnych, nawet w kiepskim oświetleniu itp.
W najlepszych dochodzi jeszcze szeroki kąt, podwójny obiektyw, zoom optyczny itd.
Zaś w średnich powinniśmy cieszyć się, gdy dobrze ostrzą, robią niezłe makra i szczegółowe ładne fotki w znośnym oświetleniu.

{Tak na marginesie to sam dobrze wspominam słabiutkiego Huawei-a G620S z 8Mpx matrycą - nie miał jakiegoś super jasnego obiektywu, a 8 Mpx też nie dawało szans na dużą rozdzielność, mimo wszystko ówczesne redmi 3 kładł z każdej strony, a X600 przynajmniej w makrach i to za każdym razem. Zdjęcia może były ciut ziarniste, ale jasne i szczegółowe. Poza tym robił ładne fotki z bliska co nie było aż tak częste w taniej niskiej półce (dziś już lepiej). Przy X600 musiałem robić wiele fotek, by wybrać dobre, a tani Huawei z 1GB ramu praktycznie każde zdjęcie miał dobre, a czasem nawet wybitne jak na jego możliwości - przy okazji dodam, że fon nie doczekał się żadnej aktualizacji i nie miał żadnego oficjalnego wsparcia}.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Postprzez tpawel » 10 gru 2017, o 12:47

Oba zdjęcia z psem widać były przy dobrym świetle, prosiłem wczoraj żeby kolega zrobił zdjęcie w domu i pokazał. Nie da się zrobić rn2 zdjęcia wewnątrz przy słabszym świetle bez ziarna. To świadczy o klasie aparatu, a nie to że psa widać na słonecznej plaży. W tym roku byłem nad morzem z redmi 4x i zrobiłem sporo świetnych fot. Co z tego, skoro foty z domu się do niczego nie nadają. I nie trzeba tu mieć do porównania note 8, wystarczy choćby A5 2016

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 102
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez droite » 10 gru 2017, o 14:26

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to zaczynamy od nowa.
Proszę wrócić do pierwszego mojego posta, ale ok napisze w skrócie, wyjaśniłem autorowi na czym polega problem z jego zasięgiem i jak mieć internet w całej polsce i że wina nie leży w telefonie. Wyjaśniłem mu również aby nie brał do siebie opinii ludzi z forum o kiepskich aparatach wymienionych modeli Mi Note 2, Note 3, Letv, którzy zaznaczali kolosalną różnice w tych aparatach. Stąd mój przykład zdjęcia słabego telefonu o co najmniej przyzwoitych możliwościach w dobrych warunkach oświetleniowych. Zaznaczałem już chyba 6 razy że żaden aparat nie poradzi sobie w ciemnych warunkach.
Cały dalszy ciąg, spamowania i niepotrzebnej wymiany zdań spowodowany był użytkownikiem "rutino" który dostał należyte ostrzeżenie za swoje zachowania na forum.

Nie znam użytkownika Ironclad, ale jako jedyny, zadał sobie trud i ze zrozumieniem przeczytał co pisałem. A twoja uwaga co do tego jest co najmniej bezczelna.

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ile razy już pisałem że żaden telefon nie zrobi zdjęcia w ciemności bez szumu? A pokażesz takie same zdjęcie x600? Całe to porównanie spowodował "rutino". Piszecie że jakiś aparat dupy nie urywa nie precyzująć w jakim świetle wiec Wam pokazałem. To był mały offtop i nie wymagał żadnego komentarza a wyszedł spam. Nadal wychodzi.
I nikt nie porównywał żądnych zdjęć do Note 8.
droite

Pochwały: 2
Telefon:: Redmi Note 2

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?