• Reklama

Telefon do 1200 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 1200 zł

Postprzez dj_pustak » 12 wrz 2017, o 23:49

Cena (bez VAT): 250$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: powyżej 5, maks. 5.5/FHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 4/64/
Dual/Single sim: dual koniecznie
Preferowane marki: obojetnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): konieczne B20, dobra jakość rozmów, możliwie najlepszy aparat
Opis: Mój Mi4C spadł z bardzo wysoka i roztrzaskał się totalnie, dlatego potrzebuję nowego telefonu do maks. kwoty jak wyżej. Głównie telefon służy mi do dzwonienia (więc najważniejszym kryterium jest obsługa B20 i jakość rozmów) oraz robienia zdjęć (drugie najważniejsze kryterium). Znalazłem nowego Zuka Z2 Pro w kolorze czarnym za 1200 zł (z VAT). Czy to opłacalny zakup? Wiem, że biały byłby może do kupienia w nieco niższej cenie, ale biały absolutnie odpada. Czy w tej cenie kupię coś lepszego, biorąc pod uwagę moje kryteria? Dodam jeszcze, że preferuję mniejsze telefony, więc chciałbym, żeby telefon miał 5.1-5.3", ale w ostateczności zaakceptuję 5.5". Może jakiś Honor, Huawei, LG, Samsung? Jestem w stanie zaakceptować używkę w bardzo dobrym stanie. Proszę o rady.
dj_pustak

Reklama

Re: Telefon do 1200 zł

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 01:07

ZUK Z2 to dobry wybór, ale za 1200, to chyba lepiej wziąć coś lokalnego, nawet lekko użytego, ale z ważną gwarą i porządnym softem. Chyba warto rozejrzeć się za Honorem 9 i LG G5 - powinny być do wyrwania w podobnej cenie. Aparaty mają zdecydowanie lepsze. ROMy też. A i gwarancja będzie PL.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 108
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez dj_pustak » 13 wrz 2017, o 14:49

Dzięki za radę. Jak tak przeliczę wszystko, to ZUK Z2 Pro z Chin biały kosztuje ~250$, czyli przy obecnym kursie 900 zł. Do tego trzeba doliczyć VAT, więc cena także zakręci się koło 1200 zł. Przy szczęściu będzie bez VAT, ale to hazard, więc nie ma co liczyć, że tak się stanie. Chyba, że ktoś jest w stanie znaleźć coś taniej z gwarancją, że będzie bez VAT. Mogę od znajomego wziąć Honora 9 w dobrym stanie za 1300 zł. Chyba wybiorę coś między LG G5 a Honorem 9. Czy brak OIS w aparacie ma duże znaczenie? Który - tak ogólnie - robi lepsze foty? Ewentualnie, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś typy, proszę o pomoc.
dj_pustak

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 14:57

Oba robią świetne, ale LG dodaje szeroki kąt w opcji i OiS właśnie. Stabilizacja ma znaczenie w słabym świetle - łatwiej wtedy o ostre zdjęcie. Wideo też zyskuje. Za to LG ogólnie sprawia wrażenie taniej wykonanego fona. Honor ma świetny tryb nocny, ale to ma sens tylko na statywie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 108
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Jaki telefon kupić ?