• Reklama

Telefon do 1000zl - kompaktowy, aptX

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 1000zl - kompaktowy, aptX

Postprzez spami » 9 gru 2018, o 16:21

Cześć.
Jedynym słowem szukam sprzętu, który co posłuży mi dłuższy czas (średnio telefon zmieniam co 2-3lata).

Moje parametry:
Cena (bez VAT): max 1000zl (z ubezpieczeniem od VAT)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 6,0"
Ilość RAM/ROM/Procesor: pamięć minimum 64GB (chyba, że jest jakikolwiek model nie hybrydowy, ale obsługujący jednocześnie 2xSIM +karta SD to może być i marne 32GB).
Dual/Single sim: Dual
Preferowane marki: popularne Huawei, Xiaomi, LG...
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska lub ostatecznie Chinach.
Wymagania (parametry, funkcje): Interesuje mnie kompaktowy telefon z aptX lub nawet aptX HD - planuję zakup bezprzewodowych słuchawek, a technologia coraz bardziej popularna.
Przyzwoita bateria lub dobrze zoptymalizowany system pozwalający przynajmniej na cały dzień pracy. Fajnie by nie posiadał notcha, ale to taki warunek z gwiazdką, który absolutnie nie musi zostać spełniony.
W gry nie gram, 50 aplikacji nie odpalam, jedyne wymagania płynność w codziennym użytkowaniu i średniej jakości aparat, który zrobi dobre zdjęcia w odpowiednich warunkach oświetleniowych, nocą nie musi...

Chciałbym by telefon posiadał możliwie kompaktowe rozmiary oraz przyzwoity stosunek wydajności do ceny.
Idealnie wydawał się Mi 8 SE, które w swojej kompaktowej wersji spełniał prawie wszystkie wymagania, ale niestety nie posiada nawet aptX. Po przejrzeniu listy modeli Xiaomi wychodzi na to, że jest tu lipa bo inne marki posiadają prawie w każdym już średniopólkowym modelach zaimplementowane przynajmniej aptX, ale w Xiaomi są to one w najwyższych modelach i flagowcach. Jedyne moje wymagania w takim pułapie cenowym spełnia Xiaomi Pocophone F1, ale fizycznie jest nieco za duży ze swoimi 6,18cala, czy jest coś innego z takimi parametrami lub nieco gorszą specyfikacją ale dostępne w Polsce?
Przejrzałem jeszcze ofertę starszych i wyższych modeli LG, a tam niestety często ograniczeniem jest w tej cenie okazała się często np. pamięć zaledwie 32GB lub single SIM.
Z Huawei warunki spełnia P20 lite, który i tak wykracza poza budżet i jak na swoje parametry jest przeciętny i z racji popularności u operatorów przynajmniej jak dla mnie o 100-200zl za drogi (choć sam korzystam ze starego Huawei, po bólach polubiłem ich nakładkę, przyzwyczaiłem się do przeciętnej jakości, ale za to robotę zrobiło przedłużenie gwarancji o 2lata po wymianie płyty..). Jest jeszcze starszy i tańszy Mate 10 Lite, który spełnia wszystkie wymagania, ale jak na swoje 5,9cala jest niestety stosunkowo dużym smartfonem, podobnie tańszy P Smart+ ..
spami

Telefon:: Huawei

Reklama

Re: Telefon do 1000zl - kompaktowy, aptX

Postprzez tpawel » 9 gru 2018, o 17:17

Biorąc po uwagę że ustawienia do aptxHD są nawet w Redmi note 5 to dziwi mnie to że nie ma ich w mi8se, skoro to procek z tego samego roku ale dwie klasy wyżej.
Nokia X8 jest też na snapie 636 więc powinna mieć też aptxHD.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 109
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez basswitek » 9 gru 2018, o 17:58

Mi 8 SE ma aptx wg Kimovil
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez spami » 9 gru 2018, o 18:25

Wg. Gsmarena. Mi8 posiada nawet aptX HD, a Mi 8 SE niestety nie.
Mi 8 - Bluetooth - 5.0, A2DP, LE, aptX HD
Mi8 SE - Bluetooth - 5.0, A2DP, LE

Dodatkowo na stronie https://www.aptx.com/ po wybraniu urządzeń posiadających aptX lub hd - na liście jest np. Xiaomi Note 5 Pro.
Dodatkowo jak przeczytałem, może być w opcjach, ale niekoniecznie działać lub porzebować innego softu. Przykład wpisu:
"having tgis option in a dev menu does not mean having it in actual bluetooth connection. For example in mi a1 there is such option, but should you connect aptx headset - you wont be able to select it for use. Did you connect aptx headset vy any chance to that phone? "
spami

Postprzez basswitek » 10 gru 2018, o 05:11

Ja znalazłem w specyfikacjach na kilku stronach że ma aptx, ktoś tam nawet sprawdzał i działa wyświetla kodek aptx
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez spami » 25 gru 2018, o 20:30

Wstępnie zakupiłem P20 Lite.
Czy ktoś potwierdził, że Mi 8 SE posiada aptx, albo do dostania ostatnio w Polsce w dobrej cenie Mi 8 Lite?
spami

Postprzez SpeedoFST » 25 gru 2018, o 21:46

SpeedoFST
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: SGS8

Postprzez spami » 26 gru 2018, o 13:41

SpeedoFST napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Właśnie chodzi mi o powyższą promocję, podobno lite nie ma nawet aptx.

"obsługa kodeka aptX: brak w Mi 8 Lite."
w drugim miejscu
"Pozbawiony został wielu flagowych dodatków (system rozpoznawania twarzy, panel Super AMOLED, NFC czy aptX), ale będzie wyraźnie tańszy."
https://komorkomania.pl/36351,xiaomi-mi ... oficjalnie
spami

Powrót do Jaki telefon kupić ?