• Reklama

Telefon dla mamy :) ~100$ - dobry aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon dla mamy :) ~100$ - dobry aparat

Postprzez aron48 » 22 paź 2017, o 11:49

Kolejne podejście do zakupów i zawsze fajnie doradzicie :) Tym razem po kilku moich i żony - czas na rodziców więc podejście odmienne niż dla siebie :p

Cena (bez VAT): do około 100$ - ma być na prezent i tyle wysupłam ale jakby nic sensownego nie było w tej cenie to może coś mama będzie chciała dorzucić do prezentu ;) Generalnie wolę pomyśleć nad zakupem droższego ale dobrego niż żałować zakupu.
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: brak wytycznych ale niekoniecznie więcej to lepiej. Telefon raczej do kieszeni niż torebki więc nie za duży to lepiej :)
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 3GB/min 32GB/ Procesor wydajny :) Co do procesora - coś co mamie nie będzie muliło. Bardzo nie lubi czekać aż coś się odpali :) Co do ROM - jako że pewnie sloty teraz są hybrydowe a dual sim nie będzie używany raczej to ewentualnie SD może ratować mniejszą ilość ROM.
Dual/Single sim: nieważne :)
Preferowane marki: brak ale nie jakiś totalny noname :)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): nieważne
Wymagania (parametry, funkcje): dobra bateria, bardzo dobry aparat
Opis:
- Telefon przeznaczony raczej do leżenia w kieszeni i sporadycznego Endomondo czy kilku fotek. Może jakiś FB czy YouTube:) O gry mojej mamy nie podejrzewam ale jak już to jakieś logiczne układanki a nie strzelanki wymagające super sprzętu. Czasem jakaś dłuższa rozmowa ale głównie internet.
- Aparat bardzo pożądany i wymagany dobry. Zdjęcia mają się robić szybko i być ładne :) I to nie chodzi o to, żeby było ileśtam megapixeli tylko optyka ma być dobra :) Ja mam Blackview BV6000 i ma niby tyle samo pixeli co żony LeEco Cool1 a różnica w jakości na jej korzyść jest nieopisywalna.
- Dual sim jest niekonieczny. Brak slotu SD jest akceptowalne ale tylko jak pamięci wewnętrznej będzie dużo :)
- Ważne jest też dobre wykonanie, spasowanie i materiały - telefon dla mamy do kieszeni więc waga ma znaczenie :) Mojego BV6000 nie chciała :)
- Wodoszczelności nie są jej potrzebne.
- Android min. 6.0 z fajnym wsparciem. Łatwy root jak najbardziej mile widziany :)
- GPS ma łapać fixa i pokazywać na której ulicy jest, więc nie potrzebuje dokładności 1 metra w 2 sekundy :) Chociaż mama na przebieżki po lesie się czasami wybiera więc fajnie by było jakby jakoś w lesie dawał radę :)
- Muzyki czy filmów na telefonie raczej oglądać się nie będzie więc głośnik ma być do odtwarzania dźwięku powiadomień i dzwonków, słuchawki mają w razie czego radio odtworzyć więc jakość dźwięku czy podzespołów nie gra większej roli.
- Ładowanie raczej micro usb a nie usb-c :) masa kabli w domu i pracy by była do wymiany :) Ale jak będzie trzeba to przeżyjemy :)
- Podsumowując - potrzebujemy wydajnego telefonu z dobrą baterią i aparatem :)

Tak jak wspominałem - telefon dla mamy więc oprócz wymagań od mamy czyli żeby (cytuję):
- miał dobry aparat
- nie wieszał się
- można było instalować aplikację bez martwienia się o miejsce
dorzucę jeszcze od siebie ważną rzecz:
- bardzo duże spolszczenie
- brak potrzeby kombinowania z ROMami czyli wyciągam z pudełka i używamy.
Generalnie tak było z moim BV6000 i żony Cool1. Telefon od razu gotowy do używania. Ewentualnie ja jestem w stanie zrobić to powiedzmy raz na początku. Ale później musi już się albo nic nie psuć albo samo robić jakieś aktualizacje :) Bo na swoim telefonie to wiem co i jak :) A na kogoś innego to już inaczej :)

Sam już kilka oglądałem na Kimovil ale raczej liczę na opinię użytkowników niż suche fakty :)
aron48

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Telefon dla mamy :) ~100$ - dobry aparat

Postprzez Flyagaric » 22 paź 2017, o 18:09

100$ i bardzo dobry aparat - tego się nie da pogodzić. Niczego, co się choć zbliży jakością do Cool 1 zwyczajnie nie ma.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 144
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez RussianYeti » 22 paź 2017, o 19:17

Zdaje sobie sprawę że w Chinach jest tanio, ale skąd te dziwne przekonanie że za ułamek ceny można dostać sprzęt niewiele gorszy od flagowca? Bardzo dobry aparat zaczyna się od sgs7. Przy budżecie ~100usd pozostaje dopłata do Cool 1, choć i z tym będzie ciężko.
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Xiaomi

Postprzez igor_x » 22 paź 2017, o 21:47

Dobry aparat w tej cenie, to używany mi4c 2/16
Te same matryce co ma ten xiaomi, mają dopiero redmi note4. A to wydatek ponad 150$.
Generalnie chińczyki są dobre, ale ich aparaty, to już inna historia.
Wymagania spełnia xiaomi redmi note4.
Tylko to inny budżet.
Musisz z czegoś zrezygnować.
Redmi 4 3/32 jest w promo ostatnio po 110$.
Tylko aparat kiepski.
Sam widzisz.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/64
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi mi5

Postprzez tpawel » 22 paź 2017, o 21:58

Redmi note 4 to tylko na początku miał imx258, ale optyka była inna i foty nie umywaly się do tych z mi4c. Teraz w redmi note 4 tylko sensory Samsunga i OV. Z w miarę dobrym aparatem koło 100$ trafi mi4 ale wcdma
tpawel
VIP

Pochwały: 105
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez igor_x » 22 paź 2017, o 22:05

ok.
Nie licząc ceny, wymagania spełniają tylko mi5, mi5s, mi5x, i ten nowy a1 (jakoś tak).
Tylko cena, to około 230$

Idzie do mnie redmi note 4 4/64 global gold za 182$
Zobaczę co tam włożyli za matrycę.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/64
igor_x
AKTYWNY

Postprzez tpawel » 22 paź 2017, o 22:13

Zdjęcia z mi5x i a1 pomimo dobrego sensora nie umywają się do tych z mi5/s więc nadal to nie jest dobry aparat.
tpawel
VIP

Pochwały: 105
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Herezja » 22 paź 2017, o 22:24

Ostatnio żona służbowy telefon dostała. Sony Xperia X z aparatem 23 mpx z tyłu i 13 mpx z przodu. Tylko bateria maciupka 2620 i cena koło 1100 chyba za nowy.
Herezja
VIP

Pochwały: 36
Telefon:: Xiaomi Redmi 4a

Postprzez igor_x » 22 paź 2017, o 22:29

Od ponad roku nie wymieniam telefonów zbyt czsto.
Sugeruję się tylko opisami specyfikacji.
Wracając do tematu.
Na planie pozostał tylko mi4c, używka.
Nadal mam mojego. Tyle że rozbiłem kran, później wymieniłem ekran, po tygodniu znów mi upadł. Nadal czeka na nowy.

Z używek, jesli pogodzi się ze słabszym aparatem, to jest jeszcze meizu mx5.
Telefon nie do zajechania. Szkoda że meizu wypadł z rynku.
Jeśli chodzi o stabilność i brak zadyszki, to pod tym względem bił wszystkich.
Tylko to już historia.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/64
igor_x
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 23 paź 2017, o 09:51

ja tam używa mi4 3/16 wcdma i jestem bardzo zadowolony ( zaraz bedzie litania że to refurb i tak dalej) Kupiłen nowy za paczkę drobnych i jestem zadowolony, jezeli chodzi o baterię procek i wyświetlacz to jest lepszy od mi4c. Za to aparat ciut gorszy
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Herezja » 23 paź 2017, o 18:51

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Swego czasu była na forum firma trudniąca się wymianą ekranów Mobidoctor o ile mnie pamięć nie myli.
Herezja
VIP

Pochwały: 36
Telefon:: Xiaomi Redmi 4a

Postprzez borsooq » 2 lis 2017, o 16:38

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Swego czasu była na forum firma trudniąca się wymianą ekranów Mobidoctor o ile mnie pamięć nie myli.

Której bym nigdy nie polecił...
borsooq

Pochwały: 14
Telefon:: xiaomi

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?