• Reklama

Telefon dla dziewczyny ok 700 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon dla dziewczyny ok 700 zł

Postprzez Flyagaric » 14 maja 2017, o 17:25

Jaka optyka na intelu?? Intel Z3580 to jest SoC tego telefonu, a nie optyki.

Telefon niepopularny i egzotyczny. Oficjalne wsparcie słabe, a nieoficjalne bardzo biedne, bo to intel. Z potencjalnymi problemami z nim raczej zostaniesz sam.
Telefon reklamowany jako kamera-centryczny, a tymczasem ma ciemną optykę i wcale się tym aparatem nie wybija. Jedyne czym szokuje, to właśnie ilość pamięci. I chyba o to chodzi - ma robić tym wrażenie, to robi.
Za niewiele więcej można kupić Mi5, za trochę mniej ZUKa Z2, jeszcze mniej kosztuje Cool 1, wszystkie będą zdecydowanie lepszym wyborem.
Ba, uważam, że nawet telefon, którego sam używasz (ja też) będzie fajniejszy, choć ma dużo mniej pamięci, to aparat ma zdecydowanie lepszy.
Powtórzę już któryś raz na tym forum - chcecie kupić smartfona, czy parametry?
Po co ktoś miałby się pakować w kłopoty wydając 200$ na taką egzotykę?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 79
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez Andrewko » 14 maja 2017, o 17:38

Ja porostu znam Zenona bo miałem 1 generację. Zdjęcia robił świetne, rom miałem stockowy bo był naprawdę stabilny. A optykę - chodziło że mi że ma optyczną stabilizację obrazu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Andrewko
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: Inew v3
ROM: 1.0.8 Gps Fix

Postprzez Flyagaric » 14 maja 2017, o 17:45

Aparat w tym Zenku ma przesłonę o wartości 2.7 - to jest dość ciemne szkło. W pomieszczeniach, przy słabym, lub sztucznym świetle zdjęcia wychodzą słabo. Zdjęcia w dzień, na zewnątrz, to dziś każdy fon w tym budżecie robi świetne. Fajny ma soft do edycji zdjęć, ale to tylko bajer. Użyteczną rzeczą jest zoom x3.

A510f też ma stabę - zdjęcia robi sporo lepsze.
Mi5 też ją ma, zdjęcia robi porównywalne, lub lepsze i ogólnie będzie o wiele lepszym wyborem.
Oba oferują o wiele lepsze wsparcie.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez pegazik1 » 14 maja 2017, o 18:34

Jak przyjdzie to sprawdzę. Na razie czekam na wysyłkę. Oglądałem zdjęcia z poprzedniej wersji 64 GB i mi odpowiadały. Natomiast to co piszesz o innych telefonach jakoby robiły ładne zdjęcia to coś nowego. Z tego co można przeczytać nie tylko na tym forum to w tym budżecie "chińczyki" robią słabe zdjęcia - również te wymieniane przez Ciebie.
Co do pendrive to wyobraź sobie, że dla niektórych osób ilość pamięci ma znaczenie. Sam korzystam teraz z galaxy S5 i niestety muszę rezygnować z pewnych aplikacji, bo co chwila krzyczy, że za mało pamięci :(
pegazik1

Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S5

Postprzez Flyagaric » 14 maja 2017, o 23:45

Kolego, wiedziałem, że nie masz pojęcia o czym piszesz i rzucasz tylko jakimiś ogólnikami. Tylko to potwierdzasz. A510f to chińczyk?? To jest Samsung Galaxy A5 2016 ... Aparat w nim, to poziom nieosiągalny nawet dla prawie wszystkich chińskich flagowców.
Mi5 to chinol i zdjęcia robi słabsze od A5, ale lepsze niż Asus. Cool 1 też robi niezłe. BTW.Asus, to też chińczyk (piszę z małej, bo nie mówimy o nacji). Duża ilość pamięci jest spoko, ale tutaj uczynili z tego główną zaletę. W dodatku wygląda to tak, że głównie na to się napaliłeś. Ludzie potrzebujący 128GB w fonie, to ułamek procenta, a nie ogół.
Fakty pozostają faktami - fon jest bardzo egzotyczny i wsparcie jest żadne. 200$ to sporo kasy.
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » 15 maja 2017, o 00:14

Dodam że ten proc słabo gospodaruje energią

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez rodez » 17 maja 2017, o 09:47

Widzę że powstała tu spora dyskusja na temat tego Asusa, a ja go i tak odrzuciłem ze względu na odłożenie decyzji o kupnie na miesiąc a co ważniejsze ze względu na wysyłkę z chin, a zależy mi na wysyłce lokalnej.
Druga sprawa że aparat nie musi być cudowny i lepszy niż w S8, jakby były potrzebne takie zdjęcia to jest sporo cyfrówek na rynku. Aparat ma być poprostu co najmniej tak dobry jak w Mi4c.
Telefon będzie używała dziewczyna, więc z najbardziej wymagających rzeczy to będzie przeglądarka, aplikacja aparatu, messanger i Facebook w tle. Większe znaczenie będzie miała pamięć wewnętrzna ew slot na kartę SD :)
Także dyskusje o tym Asusie można chyba zakończyć, rozmowa na temat znajomości zwrotów i zagadnień technicznych można przenieść do innego działu :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
rodez

Telefon:: Mi4c

Postprzez rodez » 15 lip 2017, o 18:12

Witam, trochę odgrzeję temat ;)
Trochę czasu minęło więc piszę żeby się upewnić, że za wiele się nie zmieniło. Cena i wymagania pozostają jak w pierwszym poście (aparat conajmniej jak Mi4c, płynność działania, długi czas na baterii, 16gb pamięci lub slot na kartę), czy dalej jest opłacalny zakup nowego Xiaomi Redmi Note 4 lub szukanie używanego Mi 5, czy wyszły jakieś ciekawsze propozycje które są lepsze od wymienionych? Może lepszy byłby jednak Cool 1 lub ZUK Z2, tylko martwi mnie dostępność akcesoriów i wsparcie. Jeśli coś innego to fajna byłaby możliwość wgrania MIUI ;)
Ogólnie to chodzi o stabilny, pewny i nie wymagający za wiele modyfikacji telefon.

Pozdrawiam :)

rodez

Postprzez Flyagaric » 16 lip 2017, o 01:20

Cool 1 wydaje się obecnie ciekawszą opcją. Note 4, to opcja dla tych co nie mogą żyć bez MIUI. Cool 1 ma lepszy aparat (jest lepszy nawet od Mi4c), proc, wykonanie i podobną baterię. Nie ma za to slotu na kartę, ale wersja 4/64 miesci się w budżecie. Przy obecnych cenach, raczej Redmi bym nie brał. ZUK Z2 poznikał coś i nie ma fajnych promocji już na niego. Jak już, to Z2 Pro, ale to zupełnie inny fon niż Z2 i kosztuje sporo więcej.
Flyagaric
VIP

Postprzez omi » 16 lip 2017, o 01:51

No i zostaje jeszcze A5 216. Znacznie wolniejszy, ale jednak ze sporo bardziej przyjaznym systemem niż miui (przynajmnie tym aktulnym 8). Aparat często lepszy niż mi5, nie łamie się jak prince polo (dot. mi5), ma LTE class 6, wifi 5Ghz, nie trzeszczy podczas rozmów, dobrze łapie fix-a, piano ceramic glass ma trwałe no i ma SuperAmoled bez pentile (podobno mniej trwałe), ale lepsze w przeciwieństwie do one plus 5 i innych wynalazków SuperAmoledopodobnych typu Led.
Niemniej to budżetowiec i dla zaawansowanych użytkowników to fon poza wyborem. Z drugiej strony jakość rozmów OK, bateria OK z z QC też OK i wygląda też dobrze (przynajmniej dla mnie). Brak DAC-a czy też szybszego działania, czy diody powiadomień (jak w G6) nieco boli, ale cóż. NFC czy LTE band 20 800 MHz jest. Nugat niebawem, a w sieci PLay (notabene najgorszej jak dla mnie) już jest.
Dziewczynie poleciłbym w tej cenie redimi note 4x 4/64 Gb na Snapie 625. Pozostali mogą pomyśleć, bo A5 2016 daje radę i ma plusy których Xiaomi redmi pewnie szybko nie dogoni, może w Redmi Note 5 - czas pokaże, bo ostatecznej specyfikacji jeszcze nie znamy i i nie wiemy kiedy pojawi się. Grudzień 2017 to nieco odległa perspektywa - może szybciej lub coś innego np. Cooll 1 dla tych co chcą bawić się softami.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 13
Telefon:: drewniany

Postprzez Flyagaric » 16 lip 2017, o 18:05

A5 2016 jest świetny i aparat ma zdecydowanie lepszy niż Mi5. Sam go używam. Choć kilka fonów się przewinęło, to nie zdecydowałem się na pozbycie A5. Ale to jest jednak sporo wyższa cena. Egzemplarze z OLX obarczone są ryzykiem, że sprzedawca przestanie płacić raty za niego i operator go zablokuje! W sklepach jego ceny, to już kosmos.

Od Redmi Note 4 znacznie ciekawszy jest Cool1. Snap 652, podobna bateria i znacznie lepszy aparat, oraz wykonanie. Redmi jawi mi się teraz mało atrakcyjnie przy nim. W budżecie zmieści się wersja 4/64.
Przy kupnie Redmi też jest ryzyko, że trzeba będzie soft zmienić, bo syfMIUI, dalej jest popularną praktyką.
Flyagaric
VIP

Postprzez rodez » 16 lip 2017, o 19:31

A5 2016 jest spoko, bo miałem okazję używać, tylko na allegro jako nowy jest zdecydowanie dalej zbyt drogi, a z drugiej ręki to jest znów spore ryzyko...
Cool1 mnie zaczyna przekonywać chociaż problem to brak slotu na kartę, ale to mogłoby rozwiązać wzięcie wersji 64gb, mimo że jest trochę droższa, druga rzecz że tylko u jednego sprzedawcy na allegro można go dostać :) różnica dwóch aparatów jest na tyle widoczna w stosunku do RN4? Oglądałem sample na telefonie ale to wiadomo jak widać. I zastanawia mnie czy 28nm w cool1 nie będzie potrzebowało dużo więcej prądu niż rn4 na 14nm?
Nie ukrywam że gdyby to był tel dla mnie to brał bym cool1 bez wahania, ale dziewczyna jak dziewczyna, dla niej żeby robił ładne zdjęcia, płynnie chodził i się prezentował. No i do MIUI jest przyzwyczajona i bardzo jej ten system przypadł do gustu, dlatego też wchodzi w grę zmiana softu.
Całość prowadzi do tego, czy różnice będą dla niej na tyle duże i zauważalne że warto się bawić w cool1 i ew. zmianę softu, czy lepiej bez problemu i kombinowania kupić rn4 na imx258? Inna sprawa że dostępność akcesoriów do letv u nas jest dość kiepska, ale to już drugorzędna sprawa :)
I przepraszam za takie męczenie :D

rodez

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?