• Reklama

Telefon 6cali+ za 1000/1100zł Mi MAX 2/x900 czy coś innego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon 6cali+ za 1000/1100zł Mi MAX 2/x900 czy coś innego?

Postprzez lolobolo » 14 lip 2017, o 20:52

Witam, chciałbym kupić telefon coś większego niż 6 cali, przesiadam się z Lenovo K920, znalazłem 2 telefony: Mi max 2 i letv x900, który wybrać? x900 jest zgrabniejszy, ale za to słaba bateria. W mi maxie 2 w sumie wszystko ok tylko szkoda ze slabszy procek niz w mi max prime.
I czy lepiej zamówić mi maxa 2 goldwaya czy w http://freetaxmall.net/, w freetaxmall podobno nie ma vatu, a u goldiego płaci się coś od wysyłki dodatkowo chyba.
lolobolo

Telefon:: ---

Reklama

Re: Telefon 6cali+ za 1000/1100zł Mi MAX 2/x900 czy coś inne

Postprzez moth » 14 lip 2017, o 21:01

w freetaxmall przesyłka bez vatu kosztuje dokładnie tyle samo co u goldiego.
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 33
Telefon:: xiaomi

Postprzez lolobolo » 14 lip 2017, o 21:44

Z tego co pisali na forum podobno doliczane jest ok 90zł przy odbiorze tak pisali w watku z mi maxem.
lolobolo

Re: Telefon 6cali za 1000/1100zł Mi MAX 2/x900 czy coś inne

Postprzez gta » 14 lip 2017, o 21:54

nie mieszaj, tam była mowa o DHL, ale nikt nie mówił, że było to z HKTR z opcją bez vat...

jak chcesz bez vat, to jeszcze jest [url]eu.thesolutionshop.global[/url] - też jak HKTR przez Polskę ślą, i wysylka w miarę to samo wychodzi, ale sklep IMO pewniejszy

zeby było w temacie, to ja zamowilem TUTAJ mi maxa - system chodzi płynnie, bateria nie do zaniechania i dojrzała nakładka MIUI, z która nie trzeba kombinować

[EDIT] A w ogóle to weź wypełnij szablon, albo chociaż napisz, na czym Ci najbardziej zależy i do czego będziesz wykorzystywał głównie tel, bo tak w ciemno to raczej żadnych konkretnych propozycji nikt nie da
gta

Pochwały: 8
Telefon:: RN3P
ROM: global stable

Postprzez lolobolo » 15 lip 2017, o 12:48

Cena (bez VAT):1000
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:6cali+
Ilość RAM/ROM/Procesor:4gb ram, jakis snapdragon
Dual/Single sim:dual
Preferowane marki:xiaomi, lenovo, z innymi nie mam doswiadczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):chiny
Wymagania (parametry, funkcje):czytnik linii papilarnych, dobra bateria, wsparcie - root i romy, dioda powiadomien
Opis:telefon bedzie mi sluzyl glownie do internetu, rozmow i sms, czasami gry, aparat zadko uzywam.

Przesiadam sie z lenovo k920.
lolobolo

Postprzez gta » 17 lip 2017, o 20:43

Dobra. Widzę, że nikt się nie kwapi, więc spada na mnie :)

Z takimi wymaganiami to faktycznie na placu boju zostają tylko dwa wymienione przez Ciebie modele ...no, może jeszcze Nubia Z11 Max, jeśli zejdziesz do 3GB i olejesz diodę powiadomień, ale za to masz AMOLED i 6", czyli będzie o wiele poręczniejszy od pozostałych. Plus pierwsza generacja Mi Maxa też się łapie ",

I w sumie to ja nie rozumiem, na czym tu się zastanawiać - Mi Max 2 moim zdaniem zjada x900 na śniadanie w codziennym użytkowaniu.

1) Procek w Max2 masz niby 'tylko' snap 625, ale za to on się w ogóle nie grzeje - snap 810 za to bije rekordy ...650/2 też podobno po dłuższej sesji w stresie się grzeje ...a jak już się nagrzeją, to obcinana jest moc procesora i w rezultacie możesz nawet wylądować wydajnością poniżej poziomu Max2.
2) Bateria w x900 to jakieś nieporozumienie - sam sie nad tym modelem 1,5 roku temu zastanawiałem, ale 4-5h SOT w porównaniu do 10-15 u xiaomi to nawet nie klasa niżej. Dla mnie świadomość, że niezależnie od użytkowania nie jestem w stanie zajechać telefonu w jeden dzień to mega plus - miałem BV6000 i tam bez kłopotu wyciągałem ponad 10h na ekranie ...i tęsknię już za tym luksusem ",
3) ekran ...ja osobiście nie czuję tego całego gonienia za cyferkami; w sumie jedyny plus rozdzielczości 2K w x900 to gogle VR, ale raczej będzie do tego za wielki - w codziennym użytkowaniu żadnych korzyści z niego nie będzie (ja nawet byłem zadowolony z 720 w Lumii 1320 - wszystko było nadal czytelne). Za to parę negatywów 2K już jestem w stanie znaleźć - głównie większy drenaż baterii (i tak nie za wielkiej) i dodatkowe obciążenie procka w grach - co z tego, że ma te 20.000 więcej punktów w antutu, skoro w grach będzie musiał przeliczyć wszystko w sporo większej rozdzielczości???
4) co do zgrabności, to i tak po przesiadce z k920 będzie Ci z tydzień ciężko z każdą z tych paletek ...ale potem się przyzwyczaisz do tego, co wybierzesz :) Maksiu jest przynajmniej cieńszy (swoją drogą, to przy takiej małej baterii jakoś gruby im ten x900 wyszedł i do tego ZTCP wystaje mu kamera z tyłu).
5) z ROMami niestety nie pomogę - musisz o x900 pogooglać - w Max2 masz do wyboru między dwoma MIUI - oficjalny albo nieoficjalny - w tym drugim zazwyczaj wszystkie nowe bajery pojawiają się wcześniej. Fon ma dopiero miesiąc więc nie ma co za dużo oczekiwać - ale Lineage jest już 'w produkcji' (póki co wczesna beta)

A kupuj gdzie chcesz - ja za żaden sklep ręki nie oddam :) Ty podałeś dwa sklepy omijające VAT, ja w poprzednim poscie kolejne dwa podrzuciłem, więc jest już z czego wybierać.

Autor postu otrzymał pochwałę
gta

Pochwały: 8
Telefon:: RN3P
ROM: global stable

Powrót do Jaki telefon kupić ?