Tanie chińskie radio 2din - recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Tanie chińskie radio 2din - recenzja

Postprzez mar-z » 12 wrz 2017, o 21:15

Chcąc zmienić wygląd kokpitu w samochodzie na trochę nowocześniejszy , postanowiłem zakupić radio 2din.
Jako że nie jestem jakimś melomanem i mało jeżdżę samochodem , nie miałem wysokich wymagań jeśli chodzi o jakość dźwięku , zresztą głośniki są fabryczne więc trudno coś z nich wycisnąć. Dlatego zdecydowałem się na zakup w Chinach , bo cena była priorytetem.
Zależało mi na "płaskim" wyglądzie , bez wystających pokręteł i dziur na karty SD i na nawigacji . Po poszukiwaniach na Ali , wpadło mi w oko radio marki Hoxiao. Cena była przystępna (w chwili zakupu 116,64 $) , więc szybka decyzja poprzedzona zapytaniem czy ten model posiada funkcję dual zone umożliwiającą słuchanie radia podczas używania nawigacji (odpowiedź sprzedawcy potwierdzająca) i zakupione 31.07 radio zaczyna swą podróż do Polski. Wysłane Sweden Post dotarło do mnie 21.08 , na szczęście obyło się bez dodatkowych opłat :-D .

Zanim paczka dotrze możemy zapoznać się ze skróconą specyfikacją techniczną:
-radio 2 din marki Hoxiao model MTK-C1587
-wyświetlacz 7" dotykowy
-rozdzielczość ekranu 1024x600
-język menu multi
-procesor MTK MT8127 4 rdzeniowy 1300MHz
-system android 5.1.1
-Ram 1 GB
-Rom 16 GB
-WiFi
-Bluetooth
-rozmiar 178X102mm /188X116mm
-moc 4X45W

Paczka dotarła , jak widać , niezbyt starannie zapakowana

Obrazek

ale bez śladu uszkodzeń.
Po otworzeniu zawartość wyglądała tak

Obrazek
Obrazek

samo radio było obłożone piankami

Obrazek

wg mnie wystarczająco zabezpieczone , chociaż pianki mogłyby być dedykowane , a nie wycięte z jakichś resztek

Obrazek

"Papierologia" nadzwyczaj skromna , brak jakiejkolwiek instrukcji obsługi , brak gwarancji , jedynie schemat kabli do podłączenia

Obrazek

Tak wyglądał cały zestaw otrzymany w paczce

Obrazek

jako "gift" otrzymałem ramkę maskującą i kamerę cofania

Obrazek
Obrazek

Boczne uchwyty (mnie się nie przydały)

Obrazek

Była też dołączona antena GPS (na stosunkowo długim kablu - ważne jeśli chodzi o jej zamocowanie)

Obrazek

oraz wszystkie niezbędne kabelki

Obrazek

Kable są dobrze opisane , nie ma problemu z interpretacją co do czego podpiąć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wygląda radio po wyjęciu z paczki

Obrazek
Obrazek

Radio od tyłu (widać użebrowanie z aluminium mające za zadanie lepiej odprowadzać ciepło)

Obrazek

widoczne kable USB , do których można podpiąć pendrive,
następnie złącza

Obrazek
Obrazek

Widok z boku

Obrazek
Obrazek

Można było zakupić odpowiednie gotowe przejściówki zasilające (DIN , ISO - w zależności od posiadanego samochodu) , ale koszt stosunkowo wysoki (ponad 14$) , więc zrezygnowałem i zakupiłem odpowiednie gniazda w sklepie elektronicznym za 8 zł i lutownica poszła w ruch (schemat pinów kostki ISO bez problemu znalazłem w necie) , potrzebny też był adapter antenowy.
Pierwsze podpięcie (na pająka) i sukces!!! Wszystko działa , ekran świeci , radio gra , aplikacje się uruchamiają.
Krótka testowa konfiguracja i na razie sprzęt idzie w odstawkę - radio wprawdzie ma standardowe wymiary i pasuje do większości samochodów , ale u mnie niestety trzeba dorobić jakiś uchwyt , bo ktoś wcześniej tak przyciął schowek , że radio "lata". Mogłem się bawić w zakup kieszeni , ale jej też za bardzo nie było do czego przymocować.
W końcu coś tam wyrzeźbiłem i efekt końcowy wygląda tak (Citroen C3):

Obrazek

Nakleiłem folię chroniącą przed porysowaniem - na razie się sprawdza.

Czas na uruchomienie , tak wygląda menu , aplikacje i ustawienia (część aplikacji już dodałem)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety , nie mam odpowiedniego interfejsu do Torque

Obrazek

Skromne ustawienia audio

Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o nawigację fabrycznie zainstalowany był Sygic , niestety , nie spełnił moich oczekiwań. Okazało się , ze podczas słuchania radia i używania Sygica , jego komunikaty głosowe powodują całkowite wyciszanie radia , które przestaje działać i jest wymagane jego powtórne uruchomienie. Po ponownym uruchomieniu następny komunikat Sygica znowu je wyłącza i tak w kółko. Sprawdziłem kilka wersji Sygica - wszystkie tak mają :-( . Taki mały zonk , ale są inne programy nawigacyjne - tak działa AutoMapa

Obrazek

test satelitów (zła pogoda i między wysokimi budynkami)

Obrazek

Świadomie wybrałem model bez napędu CD/DVD ( po prostu nie używam) , dla niektórych może być to wada i sprzęt droższy ze względu na GPS.
Podobnie prezentujące się odpowiedniki bez GPS można kupić za ok. 50-60 $ , więc wybór należy do kupującego.
Jeśli chodzi o samo działanie to aplikacje uruchamiają się szybko (to moje subiektywne odczucie , nie mam innego modelu do porównania) , działa bluetooth (zestaw głośnomówiący) , nawigacje (oprócz AutoMapy jeszcze Navitel, Navigon , Igo , MapaMap) , WiFi , nie testowałem oglądania filmów (te preinstalowane działały) ani przeglądania zdjęć. Internet również działa (oczywiście w zasięgu sieci lub udostępniania poprzez smartfon).
Brakuje mi jedynie bardziej rozbudowanej aplikacji radio (nie ma RDS-u , niestety). Próbowałem zrootować androida , ale tylko jedną aplikacją - niestety nie udało się. Może inne zadziałają - w tej chwili nie mam za bardzo czasu na zabawę - dobrze by by było to zrobić , bo niektóre aplikacje , ściągnięte przeze mnie , wymagają pełnego dostępu do sprzętu.
Radio uruchamia się na ostatniej uruchomionej aplikacji , co jest wygodne - nie trzeba ponownie np. włączać wybranej poprzednio stacji radiowej.
Jest menu fabryczne (kod 44320) , ale bardzo ubogie , można np. wybrać logo marki naszego samochodu. Nie podłączyłem jeszcze kamery cofania , więc nie wypowiem się o jej działaniu - jak to zrobię dodam opis.
Minusem jest brak podświetlenia przycisków funkcyjnych na ekranie - w nocy ciężko w nie trafić. Za to można całkowicie wygasić ekran (nie oślepia nas podczas jazdy nocnej) , oczywiście istnieje możliwość indywidualnej regulacji jasności ekranu. Brak typowego pokrętła głośności też jest pewnym dyskomfortem , nie można "na ślepo" go poszukać , ale to też był mój świadomy wybór. Wspominam o tym , bo dla niektórych może być to ważne.

Podsumowanie

Hoxiao to sprzęt dla niewymagających fanów audio , niemniej spełniający swoją rolę jako stacja multimedialna. Na pewno po podłączeniu dodatkowego wzmacniacza i subwoofera muzyka brzmiała by lepiej.
Czy jest warty zakupu? To już indywidualna decyzja , każdy ma inne preferencje , moje skromne wymagania spełnia.

Jeśli macie jakieś pytania - w miarę możliwości i wiedzy - chętnie odpowiem.

Pochwały przyznane za posta: 4
mar-z

Pochwały: 5

Reklama

Re: Tanie chińskie radio 2din - recenzja

Postprzez Tomashj29 » 29 maja 2018, o 18:33

A robiłeś może root-a na tym radiu? Ja kupiłem takie radio - inny model (https://pl.aliexpress.com/item/2-Din-An ... 58843.html) - i wszystko fajnie śmiga. Tylko root by się przydał ale nie chciał bym go zepsuć próbując... Może masz na to sprawdzony sposób??
Tomashj29

Telefon:: Huawei

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin