• Reklama

Tablet BMXC

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

Tablet BMXC

Postprzez Manaimiemarika » 12 lip 2017, o 21:21

Czy ktoś może mi powiedzieć czy wszystko jest ok z tym tabletem bo dziwi mnie bardzo niska cena co do parametrów? niżej link :)

https://pl.aliexpress.com/item/DHL-Darm ... 7d6238bc9a
Manaimiemarika

Telefon:: x600

Reklama

Re: Tablet BMXC

Postprzez kombajnik » 13 lip 2017, o 22:22

Firma to egzotyka, może być to samo co z egzotycznymi chińskimi telefonami czyli przekłamana specyfikacja i sfingowane wyniki w antutu i podobnych.
kombajnik
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Postprzez existe » 14 lip 2017, o 02:37

akurat poszperalem i widze, ze wcale nie taka egzotyka, jest sporo opisow sprzetu, nie zauwazylem info o fake we wnetrzu
mysle, ze gdyby okazal sie fake, to wg mojej opinii dostanie sie 100 proc zwrotu bez odsylania
a co do ceny ? hmm jest duzo ofert podobnego sprzetu w tej cenie na ali
mialem cos podobnego i dzialal bardzo dobrze, niestety po okolo poltora roku po prostu sie zepsowal, mysle ze wszelkie takie nieznane marki moga byc obciazone taka wada, hmm no ale markowe tez nie dzialaja w nieskonczonosc
existe
existe
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Postprzez Manaimiemarika » 14 lip 2017, o 07:23

Ok, dzięki za pomoc ;) w takim razie jeszcze się zastanowie i poszukam czegoś sprawdzonego do 400 zł :D jak macie jakieś propozycje to walcie ;)
Manaimiemarika

Postprzez Manaimiemarika » 14 lip 2017, o 08:10

a właśnie jeśli wezme dhl to podatek bankowo trzeba płacić? czy jeśli poproszę żeby zdeklarowali na mniejszą kwotę to mogę nie płacić?
Manaimiemarika

Postprzez Pokrak » 17 gru 2017, o 14:03

Kupiłem tablet BMXC S109 na aliexpress.
https://pl.aliexpress.com/item/2017-New ... 0.0.IkuQ0D
Tablet wykazuje jedną wadę.
Mianowicie zamiast 32 GB pamięci RAM ma jedynie dostępne 11,59. Pokazuje to program AIDA 64.
Wprawdzie PC oraz file manager i kilka innych programów widzi 30 GB, niemniej jednak nie udaje się zapełnić więcej pamięci niż te 11,59.
Czy to wada tabletu czy też da się jakoś ten zasób 30GB uruchomić ? Jeszcze nie napisałem do sprzedawcy ani nie otworzyłem sporu na aliexpress.
Pokrak

Telefon:: Jiayu
ROM: Lollipop 5.1

Postprzez swiezak82 » 17 gru 2017, o 15:29

Tablet noname z oszukaną specyfikacją. Otwieraj spór.
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez bartazzz » 18 gru 2017, o 13:46

11 GB jest przy wersji 16 gb , czy fake parametry
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Pokrak » 18 gru 2017, o 23:58

Ok, dzięki za rady. Otworzę spór. Nagrałem nawet filmik, jak kopiuję dane do tabletu i wchodzi jedynie do 9 GB nowych danych.
Jak myślicie ? Czego można żądać ? Zwrot jest nieopłacalny, ze względu na koszt wysyłki. Czyli wchodzi w grę obniżka ceny. O ile procent wg was ?
A może tak jak kolega existe wyżej napisał, możliwy jest zwrot całości ceny bez odsyłania sprzętu ? Choć brzmi to dla mnie nieprawdopodobnie.
Pokrak

Postprzez Flyagaric » 19 gru 2017, o 14:15

Ali raczej ci nie przyzna całej kwoty, zwykle skłaniają się ku zniżce. Jak będziesz się upierał przy całości, to każą ci zwrócić sprzęta. Byłoby, jak najbardziej, fair gdyby całość zwrócili, bo padłeś ofiarą perfidnego oszustwa.
Myślę, że otwierając spór próbowałbym jednak powalczyć o całość, albo przynajmniej połowę (jeśli poza tym sprzęt jest fajny i możesz przełknąć to oszustwo), ale chyba nie mniej. Jak Ali będzie za bardzo stać po stronie sprzedającego, to zagroź w sporze chargebackiem. Jak nie pomoże to wal do banku i otwieraj charge back, jako podstawę podaj oszustwo, opisz szczegóły i raczej przejdzie, bo argumenty masz mocne.
No chyba, że płaciłeś Przelewy24, to wiele nie zrobisz...

Nie ma co czekać z otwieraniem sporu - do sprzedawcy nawet nie pisz - już chyba ustaliliśmy, że kantują.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 162
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Pokrak » 19 gru 2017, o 14:58

Płaciłem właśnie przez Przelewy24. Sprzęt poza tym jest dobry. Wszystko inne działa, sprawdzałem. Zażądam obniżki 50% i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pokrak

Postprzez Pokrak » 4 sty 2018, o 23:17

Spór zakończył się wczoraj.
Aliexpress przyznało mi zwrot 190 zł, czyli oddano mi 40% zapłaconej ceny.
Wnioskowałem o połowę, ale i tak jestem bardzo zadowolony.

Opiszę poniżej jak wyglądał spór.

1. Otwieram spór, żądam zwrotu 50% ceny. Opisałem, że tablet ma za mało pamięci ROM. Zamiast 32GB prawdopodobnie ok 16GB. Parametr 32 GB jest fałszywy. Jako dowód przedstawiam zdjęcie podzielonego ekranu tabletu, gdzie program AIDA 64 wykazuje 11,59 dostępnej pamięci, obok na podzielonym ekranie dane tabletu wyświetlone w ustawieniach by nie było wątpliwości, ze to ten sprzęt.
Drugim dowodem jest film, gdzie pokazuję tablet, podłączam go do kompa, pokazuję że wykazuje 32 GB. Następnie kopiuję dane - pliki RAR po 1 GB. Po transferze 9 GB tablet odmawia dalszego transferu. Pokazuję że pamięć wyświetla się, że jest zapełniona. W filmie wygłaszam niezbędny komentarz po angielsku.

2. Na alternatywnej ścieżce korespondencji (w celu zawierania ugody) Chińczyk sprzedawca reaguje i pisze.
My dear friends, this tablet description are the same, we feel sorry for this, we hope that we can put an end to this dispute earlier, we once again send you 64 gb TF card for you and some other gift to you.I hope you agree.

Jak widać w zasadzie przyznał, że sprzedał nie ten sprzęt, tłumaczy, że opisy tabletów są te same - dla wersji 16 GB i 32 GB.

3. Odpowiadam. Jedyny raz odpisuję. Podtrzymuję oficjalne stanowisko w sporze.
Dear seller. I can't close a dispute and get TF card instead of refund. I'm very dissapointed fact, that a tablet doesn't has 32 GB memory. It's not fair to offer better device and send in worse. Moreover I already has TF card for this item, so the second one can be useless. Summarizing, I insist on refund as I did in dispute.

4. Chinczyk pisze.
Dear friends, we understand your mood, please understand us, we can send you other gifts for free, we hope to end the dispute.
Or return a refund to you because our profit of a tablet is around $10. Please understand us.Thank you!

5. Chińczyk pisze.
Dear friend, we understand that we agree to give you a refund of $15, please cancel the dispute.

Sugeruje że moje milczenie oznacza zgodę na proponowaną przez niego ugodę :D. Oczywiście tak nie jest.

6. Chińczyk znów pisze.
Dear friend, in order to end this dispute earlier, we can give you the refund amount as you requested and give it to you as a gift.Please cancel the dispute, thank you!

znów pisze
Dear friends, we agree to your request. We can refund the amount you requested. Please cancel the dispute. We will transfer it to you through alipay and other ways.

To jest bzdura. Pieniądze są w depozycie Aliexpress. Ponadto nie spytał się nawet na jaki rachunek mi przelać zwrot. Poza tym niejako przyznaje mi rację.

i pisze

Hello,I'm so sorry happen shipping problem,in order to return the money to you as soon as possible,please change dispute reason to “Shipping method was not as described“,and then the money you asked will return to you at soon.Thanks

I znowu bzdura, bo zachęca do podania nieprawdziwego powodu sporu. Pewnie poprowadziłoby to spór w niekorzystny obrót dla mnie. Być może liczy, że jestem naiwny albo brak mi doświadczenia.

W międzyczasie wkracza Aliexpress, podaje dwa rozwiązania, zwrot 50% ceny albo zwrot całkowity pieniędzy a ja odsyłam sprzęt na swój koszt.
Od razu jest zaznaczone, że opcja pierwsza będzie egzekwowana, jeśli nie dogadamy się ze sprzedawcą albo będziemy preferować odmienne rozwiązanie.

Pod koniec chińczyk jeszcze dołącza zdjęcie, gdzie program cpu-z pokazuje że tablet ma 32 GB. Chińczyk próbuje zdyskredytować program AIDA 64 którym się posłużyłem, że jest niewiarygodny i niewłaściwy dla tego urządzenia. Nic nowego, Cpu-z jest zainstalowany i tak, pokazuje te 32 GB, nie tylko zresztą Cpu-z ale i menedżer plików itd. , tyle że jak wykazałem wyżej to nieprawda. Komentuję że to nieprawda, że wykazałem w swoich dowodach, ze nie można tam przetransferować więcej niż 9 GB i że parametr 32GB jest fałszywy.

Na tablecie jest też antutu, które pokazuje jakieś kosmiczne wyniki. Obydwu tych aplikacji nie można odinstalować. Prawdopodobnie są lewe by wykazywać klientowi że kupił super sprzęt.

Tak więc sprzedawca próbował kantować do końca. Najpierw przyznawał, że popełnił błąd a potem próbował sam sobie zaprzeczyć i obalić moją wersję.
Na szczęście Aliexpress stanęło na wysokości zadania i chroniło tu kupującego.
Pokrak

Powrót do Jaki tablet kupić ?