• Reklama

Stabilny smartfon do ok. 180$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Stabilny smartfon do ok. 180$

Postprzez Kaszmar » 5 lis 2017, o 13:17

Cena (bez VAT): 150-180$ (lub max 800PLN przy zakupie w Polsce)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 4GB/64GB/procek taki, żeby nie zrywał GPS
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: Xiaomi (ze względu na wsparcie), ale jestem otwarty na każdą inną markę, pod warunkiem, że będzie wgrany stabilny polski soft.
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): preferowane Chiny (myślę, że 11.11 lepszą okazję da się upolować).
Wymagania (parametry, funkcje): Najchętniej Gorilla Glass, metalowa obudowa, sprawny GPS, fajnie by było gdyby znalazła się też propozycja jakiegoś bezramkowca.
Opis: Jako, że wszelkie rooty, romy i inne zmiany w sofcie telefonu to dla mnie czarna magia, preferuję zakup smartfona z wgranym już stabilnym oprogramowaniem w języku polskim.
Obecnie posiadam Asusa Zenfone Max 2G/16G i zaczyna brakować mi pamięci (zarówno RAM jak i ROM) - stąd głównym kryterium jest właśnie pamięć. Szukałem wśród Asusów, ale w tej cenie nie ma nic, co by przykuło moją uwagę. Także wszelkie marki miło widziane, z tym że preferuję Xiaomi - mam w rodzinie kilku posiadaczy tej marki i wszyscy zadowoleni. Jednak w gąszczu modeli nie wiem który najlepiej spełniałby moje kryterium. Niemniej jednak jak ktoś podsunie mi inną stabilnie działająca markę/model, to również będę bardzo wdzięczny.
Kupiłem kiedyś córce Leagoo M5, to nie da się z tego korzystać - pomijając bardzo słabą baterię, to cały czas wyskakują jakieś irytujące reklamy, komunikaty. Dlatego chciałbym teraz uniknąć tego typu niespodzianek.
Zatem bardzo proszę o propozycję.
Kaszmar

Telefon:: Myphone

Reklama

Re: Stabilny smartfon do ok. 180$

Postprzez kaol » 5 lis 2017, o 13:40

Ogólnie większość chińskich telefonów wymaga co jakiś czas zmianę ROM czy też zainstalowanie nowego od razu po wyjęciu z pudełka by się do czegoś nadawał.

Jeśli nie ma Ci kto tego zrobić no to faktycznie zostaje Xiaomi bo ma zablokowany bootloader więc sprzedawcy nie mają tak łatwo z zainstalowaniem jakiegoś syfu

Ja Ci polecam stronę https://www.kimovil.com/en/

Tam masz wszystko ładnie opisane co do telefonów jak i cenę.

Ja mam od tygodnia Redmi Note 4 na snapie 4/64 i jest świetny używam często jako nawigacji w telefonie i nie miałem problemów.
No i ma B20 we wcześniejszym telefonie nie było i jak siedziałem w mieście nie robiło mi to różnicy to przy wyjechaniu gdzieś no to trochę lepszy zasięg ma.

Autor postu otrzymał pochwałę
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez Kaszmar » 5 lis 2017, o 14:19

kaol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za odpowiedź.
Poczytałem troszkę o tym modelu i w sumie mi pasuje.
Z tego co widzę, to najniższa cena jest na geekbuying. Macie może doświadczenie, czy to jest zaufany sklep i czy kupować od razu, czy może wstrzymać się do 11.11 i poczekać na lepsze okazje?
Kaszmar

Postprzez rodan77 » 5 lis 2017, o 17:01

Na GearBest i Banggood w tej samej cenie a to pewniejsze sklepy i co ważniejsze oferują wysyłkę bezvatovą.

rodan77
AKTYWNY

Pochwały: 70
Telefon:: Z17 LITE

Postprzez Kaszmar » 5 lis 2017, o 17:19

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Które przesyłki należy wybrać by były bezvatowe?
Kaszmar

Postprzez rodan77 » 5 lis 2017, o 17:24

Priority Line w GearBest lub Priority Direct Mail w Banggood. Żeby było jasne, stuprocentowej pewności nie ma na brak Vatu ale znacznie niższa szansa niż przy zwykłej wysyłce.

rodan77
AKTYWNY

Postprzez rutino » 5 lis 2017, o 18:02

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Warto dodać, że ostatnio Priority Line w GearBest idą i idą i dojść nie mogą. Sam czekam na 3 przesyłki ponad miesiąc.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez rodan77 » 5 lis 2017, o 19:19

U mnie w okresie IX-X przyszło do mnie 6 paczek i wszystkie się zmieściły do 1 miesiąca
rodan77
AKTYWNY

Postprzez SqL84 » 5 lis 2017, o 19:47

Witam,
Stoję w rozterce i nie mogę się zdecydować między xiaomi redmi note 4x 4/64, xiaomi mi a1, albo czekać na premierę xiaomi redmi note 5.
Kusi mnie zakup 5tki bo wygląd super. Teoretycznie premiera ma być na dniach, ale nie wiem czego spodziewać się po premierze
  • jaka będzie cena
  • jaka soft
  • ogólnie jaki to będzie sprzęt
widziałem zdjęcia, znam konfiguracje hardware.

A może po prostu kupić 11.11 jeden z tych dostępnych na rynku a po roku wymienić jeżeli 5tka okaże się godnym następcą...
I takie myśli gnębią mnie ostatni tydzień.
SqL84

Telefon:: BB

Powrót do Jaki telefon kupić ?