• Reklama

Sprzedaż portfela PROBLEM !

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Sprzedaż portfela PROBLEM !

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 15:39

Na wstępie chciałabym się ze wszystkimi przywitać ponieważ jestem nowa na forum:)

Otóż mój problem jest dosyć poważny i jako kupiłam portfel na Aliexpress pomyślałam,że tutaj napiszę moją sytuację i mam nadzieję że się wypowiecie na temat mojej sytuacji.

Ale od początku.

Kupiłam na Aliexpress portfel "Louis Vuitton"
Przyszedł do mnie po 2 tygodniach ale nie spodobał mi się więc postanowiłam go sprzedać na olx.pl
W opisie nie napisałam nic o tym że jest nie oryginalny.
Jakiś chłopak go kupił jako mały prezent dla swojej dziewczyny.
Gdy do niego doszedł owy portfel napisał mi wiadomość że czuje się oszukany ponieważ nic nie wspomniałam że to nie oryginał i czeka na wysłanie oryginalnego portfela.

Jeśli tego nie zrobię stwierdził że pójdzie z tym na Policję że go oszukałam oraz że wprowadzam do obiegu towar z zastrzeżonym znaczkiem danej firmy i jest to łamanie prawa własności intelektualnej,dopisał jeszcze że mogę mieć większe problemy bo nie dość że podróba to jeszcze chciałam uzyskać korzyści majątkowe,napisał że zgłosi to odpowiednim organom.

Postawił sprawę jasno,albo wysyłam mu oryginał albo w ramach zadośćuczynienia za oszustwo chce 300zł i zapomni o całej sprawie.

Czy mam jakiekolwiek szanse na obronę? Wydaje mi się że nie.

Czekam na jakiekolwiek komentarze odnośnie mojej sprawy.

Pozdrawiam.
karolinaMCH

Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: Sprzedaż portfela PROBLEM !

Postprzez marx » 30 sty 2015, o 16:08

sprzedałaś tych portfeli więcej i innych podrobek , czy to pojedynczy przypadek? (OLX, allegro)
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Dablju » 30 sty 2015, o 16:28

Z ciekawości możesz podać link aukcji aliexpress?
Zupełnie się nie orientuje ile kosztuje oryginał, za ile Ty sprzedałaś ten portfel? Domyślam się, że nie była to wysoka cena skoro to podróbka. Kupujący też musiał sobie doskonale z tego zdawać sprawę, bo w innym wypadku by się chociaż zapytał.
Czy zamieściłaś jakieś zdjęcia, które mogłyby sugerować, że to nie oryginał?
No i te 300zł o które się dopomina w ramach zadośćuczynienia, czy to nie podchodzi pod szantaż i wyłudzenie?
Ostatnio edytowano 30 sty 2015, o 16:57 przez Dablju, łącznie edytowano 1 raz
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2015, o 16:33

Kluczowe jest to, że NIE NAPISAŁAŚ, że to nie jest oryginał. Kupujący ma prawo spodziewać się kupna oryginalnego przedmiotu i cena nie ma tu nic do rzeczy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez G P » 30 sty 2015, o 16:39

Kluczowe jest jak była opisana aukcja na olx (link by się przydał)... bo tak to możemy sobie gdybać czy kupujący to strażnik texasu czy zwykły naciągacz.
G P
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 16:44

Dablju napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest to zwykła podróba za 6$,oryginał kosztuje myślę od 1-1,5tys wzwyż.
Sprzedałam go za 60zł plus wysyłka.
Wstawiłąm zdjęcia które sama robiłam,ot zwykłe zdjęcia,myślę że patrząc na nie ciężko odróżnić czy to podróba czy oryginał.
Cóż mogę napisać,prześledziałam już wiele forów i mogę napisać krótko ;(
Trafił ten chłopak na idiotkę ktora nie zna prawa i może ją teraz wydymać na 300zł ;(
karolinaMCH

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 16:47

G P napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Usunęłam już ogłoszenie i nie ma linku,opis najzwyczajniejszy,nowy śliczny portfel Louis vuitton i tyle.

Pytał też czy to oryginał...odpisałam mu że portfel jest taki jak na zdjęciach.
karolinaMCH

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 16:50

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I właśnie tego się obawiam,prześledziałam wiele forów i jeśli nie jest zaznaczone że to podróba/falsyfikat to kupujący nawet kupując taki portfel i za 1zł ma prawo wymagać wysłania oryginału ponieważ nigdzie nie jest napisane że to podróbka;(
karolinaMCH

Postprzez karolinaMCH » 30 sty 2015, o 16:52

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprzedałam tylko ten jeden ale jednak jest to wprowadzanie do obrotu podróbek;(
Spójrzmy prawdzie w oczy,mogę mieć przerąbane;(
karolinaMCH

Postprzez Dablju » 30 sty 2015, o 16:53

karolinaMCH napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na zdjęciach wygląda na oryginał bo to podróbka, w opisie nic nie pisze, że podróbka. Nie wiem czego się dziewczyno spodziewałaś, zwyczajnie mu go wcisnełaś i wymigałaś się od odpowiedzi na proste pytanie - oryginał czy nie.
Z drugiej strony jeżeli sprzedającemu nie odpowiada towar może w ciągu 10 dni odstąpić od umowy i zwrócić towar, pytanie czy minęło już 10 dni.
Ostatnio edytowano 30 sty 2015, o 17:02 przez Dablju, łącznie edytowano 1 raz
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2015, o 17:00

Napiszę Ci co ja bym zrobił. Zaproponowałbym kupującemu zwrot gotówki, nawet bez konieczności odsyłania portfela. Dużo nie zapłaciłaś, więc strata będzie niewielka. Odmówiłbym innej formy rekompensaty. Nie wierzę, żeby chciało mu się robić z tego aferę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez G P » 30 sty 2015, o 17:02

Dobre rozwiązanie. Mi też się wydaje, że nię będzie mu się chciało fatygować, składać zeznanie itd. tym bardziej, że sam się lekko wkopał tymi 300 pln.
G P
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI