• Reklama

sprowadzanie na firme

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

sprowadzanie na firme

Postprzez mentorkmk » 12 wrz 2014, o 22:54

powertowalem google i forum i nie wiem co jeszcze, ale dalej nie jestem przekonany w 100% jak to hula jesli chodzi o zamawianie na firme i wpuszczanie towaru do obrotu w polsce
jak to powinno wygladac krok po kroku
chodzi mi o np latarki, zarowki ew tekstylia, nic podrabianego ani markowego
ot ichniejsze wyroby
czy ktos moze pomoc i mnie jakos naprowadzic??
mentorkmk
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Reklama

Re: sprowadzanie na firme

Postprzez kombajnik » 12 wrz 2014, o 22:56

No podejzewam ze musisz uiścić wszystkie dodatkowe opłaty cło/VAT i wtedy możesz legalnie tym handlować.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: ZUK Z2
ROM: ZUI 2.1

Postprzez mentorkmk » 12 wrz 2014, o 23:04

clo i vat to logiczne no i jeszcze certyfikaty, ale co i jak po kolei
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez szymi » 12 wrz 2014, o 23:18

ziomek i jeszcze może za ciebie sklep otworzymy i będziemy ci sprzedawać te latareczki? chcesz kręcić biznes to trochę się postaraj
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez mentorkmk » 12 wrz 2014, o 23:42

no widzisz, i tu juz pokazujesz ze chyba nie znasz tematu, bo najwazniejsze to znalezc sensownego dostawce tam i dystrybucje tu, a o pomoc przy znalezieniu tych nie prosze
ale dzieki za chec niesienia pomocy :-P
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez bar4u » 13 wrz 2014, o 01:06

Tak w skrócie
Transport tylko kurierem (załatwia wszystkie formalności celne- tylko załatw wcześniej eori), CE musisz zrobić, kupić, skopiować od kogoś. Ty jako importer oświadczasz że spełnia.
Jeszcze tylko GIOŚ i firma która zalatwi za ciebie KGO.
Te dwa ostatnie punkty sprawdź dokładnie, bo ostatnio ochrona środowiska robi więcej problemów niż celny, UKE skarbowy i cała reszta, a wszyscy importerzy przekonają się o tym wkrótce... I możesz mi wierzyć będzie bolało

Autor postu otrzymał pochwałę
bar4u
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: MI4C
ROM: miui PL

Postprzez night95 » 13 wrz 2014, o 01:33

dokładnie tak jak mówi bar4u. dość sporo papierkowej roboty do tego miliony dodatkowych opłat no i nowe przepisy trochę skrócą to co się aktualnie wyprawia...
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez darer » 30 sty 2015, o 17:02

Podpinam się ale Moje pytanie kończy się na kupienie na firmę tzn. Kupiłem tel i chce go sobie w koszty wrzucić i odpisać od podatku. Nie chce go sprzedawać. Zwykła faktura z Chin wystarczy? I papier opłaty VAT z DHL?
darer

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2015, o 17:06

Najprostsza rada - spytaj księgowej, która robi Ci papiery, za coś jej w końcu płacisz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez darer » 31 sty 2015, o 01:10

Dzięki. Właśnie w sumie miałem napisać : "kogo zapytać" nie wiem dla czego napisałem to co napisałem ale domyślam się że dla tego że nie mam ksiegowej...
darer

Postprzez ded » 15 mar 2015, o 23:12

Podłączę się bo zamierzam kupić kilkaset szt rezystorów mocy (metalowy element wielkości milkiłeja). Liczę się, że to mi się nie przemknie bo to będzie kilkanaście kg i paczka już trochę większa. Rozumiem, że cło i VAT zapłacę ale jak sprawa wygląda z CE, KGO i GIOŚ? To wszystko też mnie dotyczy? To jest prosty element elektroniczny i rozumiem, że CE powinien mi dosłać sprzedawca (wcześniej o to zapytam) a jaki jest koszt pozostałych formalności? Nie mogę też znaleźć na stronie informacji o wysokości cła na rezystory- szukajka nic nie wypluwa. Będę wdzięczny za rady.
ded

Pochwały: 3
Telefon:: Moto G

Postprzez anduril » 16 mar 2015, o 00:29

Jeśli dobrze ogarnąłem PKWiU to 0%.
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_c ... mpexp=#POS
Co do reszty nie pomogę.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015