• Reklama

Spring Festival 2015, PROMOCJE, opóźnienia w wysyłkach

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Spring Festival 2015, PROMOCJE, opóźnienia w wysyłkach

Postprzez blue_voyager » 14 sty 2015, o 11:16

Pewnie niewielu z was pamięta, że w Chinach zbliża się Spring Festival - Nowy Rok i Święto Wiosny. Co to dla nas oznacza? Opóźnienia w wysyłkach i setki postów na forum "co się dzieje z moją paczką". Dlatego planując zakupy miejcie to na uwadze. Od jednego z moich dostawców otrzymałem wiadomość, że utrudnienia w wysyłkach potrwają od 2 lutego do 9 marca. Nie sądzę, żeby to było tak długo, ale trochę to potrwa - Nowy Rok w Chinach w tym roku wypada 19 lutego

Ale oczywiście to także, a może przede wszystkim dodatkowe promocje ;-)

Szczegóły promocji poniżej w postach dodawanych przez użytkowników forum.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Święto Wiosny, opóźnienia w wysyłkach

Postprzez fake4r » 14 sty 2015, o 11:22

Właśnie wczoraj sprawdzałem z ciekawości jak w tym roku wypada to święto :)
W zasadzie oznacza to też promocje na ali i kupony do zdobycia :)
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez blue_voyager » 14 sty 2015, o 11:25

Tak, zgadza się, ale ja jako urodzony pesymista (a może realista) dostrzegam przede wszystkim związane z tym problemy :mrgreen:
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Re: Jiayu S3 3 GB RAM, 64-bitowy procesor z LTE za 162 dola

Postprzez areq1987 » 11 lut 2015, o 23:28

Jak to jest z tymi świętami? Cały przyszły tydzień wyjęty z życia? Można sobie darować zamówienia?
areq1987
VIP

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez mortimer » 11 lut 2015, o 23:48

areq1987 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z zasady 18-24 luty to dni wolne od pracy. w praktyce obejmie to również 25 i 26 luty.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez blue_voyager » 12 lut 2015, o 00:04

mortimer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z zasady 18-24 luty to dni wolne od pracy. w praktyce obejmie to również 25 i 26 luty.

Od 14.02
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez mortimer » 12 lut 2015, o 08:44

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Od 14.02

Od 14.02 - to dopiero ciekawe. Mógłbyś doprecyzować?
mortimer
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » 12 lut 2015, o 09:40

A co tu precyzować, po prostu 14 lutego zaczynają świętowanie. Wiele sklepów i sprzedawców z Ali o tym informuje.
Informacja z DH Gate:

From Feb-14 to Feb-24, China will observe its Spring Festival. Shipping companies, factories, sellers as well as DHgate staff members will all be on holiday. Most shipping companies will be on holiday for 11 days. Accordingly, orders placed during this period may be delayed by a few days in shipment.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez mortimer » 12 lut 2015, o 09:55

Czyli nie wszystkich to dotyczy, jak przypuszczałem i niektórzy pracują przed 18 jeszcze. To się pokrywa z informacjami, które otrzymałem. Myślę, że innym też się przyda, ew. przerzućmy do właściwego wątku. Dzięki.
mortimer
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » 12 lut 2015, o 10:46

Przeniosłem posty do właściwego wątku, proszę tutaj rozmawiać o ewentualnych opóźnieniach wywołanych świętami w Chinach.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez Maltis » 12 lut 2015, o 11:54

Jedni pracują inni nie. Generalnie trzeba zrozumieć, że Chiny stają na dwa tygodnie.

My przyzwyczajeni naszym nowym rokiem nie bardzo sobie to możemy uświadomić. Tam jest to największe święto i trwa tydzień. Tak jakby u nas boże narodzenie trwało tydzień,a nie dwa dni. Tam każdy wraca do domu na tydzień a powroty i odjazdu zajmują zawsze kilka dni. Kilka dni przed i kilka dni po. To ogromny kraj i rzesze pracowników wracają w swoje rodzinne strony. To trwa.

Sent from my IUNI U810
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Spring Festival - AliExpress 2015 (ŚWIĘTO WIOSNY / NOWY ROK)

Postprzez ra-vau » 12 lut 2015, o 21:59

Witam,

odkąd zarejestrowałem się na forum, wyczekuję okresu świątecznego w Chinach, dla jednych to kłopoty z obsuwami, w związku ze świętowaniem naszych Majfrendów, dla innych okazja by złapać dobre okazje, zdobyć kupony zniżkowe, czy spróbować coś kupić podczas GagaDeal's. ;)

Pomysł, sugestia, aby właśnie w tym wątku, dodawać wszystkie informację odnośnie promocji, kuponów, gier (o ile się pojawią ;) ) itp :)

Dear AliExpress Shoppers, Just a little reminder that this year’s Chinese New Year holiday will take place from 18-24 Feb.
Keep in mind that orders purchased during this time may take slightly longer to arrive. Thanks for understanding. We wish you all the best in the Year of the Goat!

http://activities.aliexpress.com/sale/c ... r_sale.php

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: Owocnych zakupów i powodzenia! 8-)

Myślę, że uczciwym było by, tutaj na forum, spisać wszystkie dobre rady, w związku z kupowaniem podczas festivalu, zbieraniem punktów, wymianą na kupony itd. Wolę, aby więcej osób z Polski wyhaczyło towar który leży w ich kręgu zainteresowań, niż ruscy ze swoimi botami :lol: i reszta świata :shock:

Toteż, proszę o wstawianie wskazówek odnośnie całej zabawy, gdy się trochę uzbiera, to jakiś Mod doda do pierwszego postu (bo ja nie będę mógł edytować, a zapomniałem by to w nim zawrzeć). Ode mnie:

# nie należy napalać się na flash deals / gaga deals / aukcje na których jest mała ilość przedmiotów (5/10 szt)
# jesteśmy czujni, zawsze sprawdzamy feedback sprzedawcy
# jak już patrzymy na ilość komentarzy, procenty, zwracajmy uwagę czym na codzień handluje, jeśli ma w ofercie drobnicę, chłam, a nagle wystawi Xiaomi mi4 w cenie 249$, to musicie być świadomi, że transakcja nie zostanie zrealizowana, to taka specyficzna "PROMOCJA" swoich sklepów
# jeśli cena towaru jest kosmicznie zaniżona, a sprzedawca wydaje się być pewny, widzicie ilość towaru, jest czas - zadawajcie pytania, czy jest to właściwa cena, pełno wartościowy towar, itd, to także może być forma promocji, pomimo kliknięcia KUP i zapłaty, sprzedający nie ma obowiązku sfinalizować transakcji, może ją anulować, co równa się naszej straty czasu i zamrożenie pieniędzy, oraz co gorsza np stracie na przewalutowaniu ... i szkoda KUPONÓW na taką zabawę
# najlepiej upatrzyć dany towar już dzisiaj, sprawdzić ceny, porównać, dodać ten sam produkt od różnych (np 3/5 osób) sprzedawców do koszyka, by widzieć jak cena się kształtuje w momencie zakupu
# przed samym zakupem i tak sprawdzać ceny, bo może akurat jakiś znany duży sklep, akurat robi promocję na 2/5/8$ mniej niż pozostali
# nastawiać się na zakup sprzętu/towaru na prostej zasadzie: nie ma mega obniżek/okazji, można dostać towar za tą samą kwotę co tydzień wcześniej, pomniejszoną o kupon który zdobędziemy, oraz ewentualne 2-10$ mniej, co nie jest regułą, bo towary często drożeją w czaasie "promocji" :roll:

Dopisujcie swoje wnioski dalej, zabawa startuje za 3 dni, więc zdążymy zrobić dobry poradnik, dla Świeżaków :idea:
Ostatnio edytowano 12 lut 2015, o 22:20 przez ra-vau, łącznie edytowano 1 raz
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI