• Reklama

spór a Purchase Protection

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

spór a Purchase Protection

Postprzez wielorybwielki » 16 gru 2014, o 18:04

Witam serdecznie,
z góry przepraszam, jeśli temat został już poruszony na forum. Czytam, czytam i nie mogę znaleźć.
Zakupiłam różne towary i mimo upływu paru miesięcy ich nie dostałam. W przeddzień zakończenia Purchase Protection otworzyłam spór. Wyjaśniłam sprzedawcy problem i poprosiłam o przedłużenie Purchase Protection. Sprzedawca cały czas odpisuje grzecznie, że spór to dla niego problem i prosi o zakończenie. Obiecuje, że produkt zaraz zostanie wysłany, jak tylko zakończę spór. Mówi, że produkt zagubił się na poczcie, ale on go już znalazł. Piszę mu, że bardzo chętnie, ale proszę o przedłużenie Purchase Protection. On mi odpisuje to samo. Tak sobie piszemy od paru dni.
Nie mam opcji rozszczerzenia sporu. Nie wiem za bardzo co robić. Czy zamknąć spór i czekać na paczkę? Ale czy jak nie przyjdzie nadal przysługuje mi ochrona?
wielorybwielki

Telefon:: iphone

Reklama

Re: spór a Purchase Protection

Postprzez existe » 16 gru 2014, o 18:20

nawet dzisiaj o tym bylo, odpowiedz jest chyba oczywista - przynajmniej dla mnie - konczac spor zamykasz sprawe, tak jakbys towar dostal
tylko sprzedawca moze wnioskowac o rozszerzenie czasu ochrony - skoro nie jest tym zainteresowany - to wniosek sam sie cisnie

naciskaj escalate jesli jeszcze tego nie zrobiles i poki jeszcze mozesz :-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez wielorybwielki » 16 gru 2014, o 18:21

jasne, rozumiem, tylko jak pisałam, nie mam takiej opcji jak "escalate" :(
od początku sporu nie miałam takiej opcji
Ostatnio edytowano 16 gru 2014, o 18:24 przez wielorybwielki, łącznie edytowano 1 raz
wielorybwielki

Postprzez existe » 16 gru 2014, o 19:02

a kiedy zalozyles spor - bo eskalate chyba pojawia sie po paru dniach dopiero
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez wielorybwielki » 16 gru 2014, o 19:12

Spór założyłam 4 dni temu. Wg regulaminu AliExpress opcja "escalate" powinna pojawić się po 3 dniach ("The buyer is able to escalate the dispute 3 days after you openned the dispute"). No nic, poczekam jeszcze chwilę, może nie wliczyli do tych 3 dni weekendu... Najważniejsze, że już wiem, by nie kończyć sporu w obliczu braku ochrony. Dzięki!
wielorybwielki

Postprzez persala » 8 sty 2015, o 00:20

Mam pytanie w podobnej sprawie, brak towaru, sprzedawca prosi o anulowanie sporu i wydluzyl już ochronę do 40 dni. Jeśli zamkne spór to będzie możliwość ponownego otwarcia sprawy gdyby zamówienie jednak nie doszło?
persala

Pochwały: 1

Postprzez drago68 » 8 sty 2015, o 00:53

Będzie taka możliwość.
Jeżeli wydłużył ochronę, czyli dostarczenie paczki do Ciebie, możesz spokojnie zamknąć spór i czekać dalej, ale pamiętaj, że musisz otworzyć znowu przed upływem tych 40 dni jeżeli paczka nie dotrze do Ciebie.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI