• Reklama

Smartphone do ok. 300$ z dobrym aparatem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartphone do ok. 300$ z dobrym aparatem

Postprzez filip37 » 9 mar 2016, o 14:25

Cena (bez VAT): do ok. 300$ (może być trochę więcej jeżeli będzie sens)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: najlepiej w okolicach 5.5" ale troche mniejszy lub większy tez może byc
Ilość RAM/ROM/Procesor: na jakiś suchych liczbach mi nie zależy, ważne żeby płynnie śmigało wszystko, w gry gram raz na rok wiec nie jest to wyznacznik jakiś
Dual/Single sim: może byś single / bez różnicy
Preferowane marki: najlepiej coś znanego typu xiaomi, meizu itp ale wszystko rozpatrze
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chiny
Wymagania (parametry, funkcje): dobry aparat przedni i tylni, w miare dobra nakładka na androida lub czysty android jeżeli są takie telefony
Opis: Dodatkowo chciałbym aby telefon był w metalowej obudowie i nie był zbyt gruby. Liczy się dla mnie też wygląd, stąd będzie to jakiś wyznacznik. Aparat potrzebuję stosunkowo dobry, ponieważ czesto go używam. Zależy mi na metalowej obudowie.

Mam nadzieję, że coś się znajdzie w tym przedziale cenowym. Nie zależy mi na czasie, więc mogę poczekać na jakąś premierę lub sprzedaż, która się rozpocznie za jakiś czas, lecz w granicach rozsądku oczywiście.

Pozdrawiam
filip37

Reklama

Re: Smartphone do ok. 300$ z dobrym aparatem

Postprzez Flyagaric » 9 mar 2016, o 15:19

Czekaj na LeEco Le2.
LeTV X800 pewnie da radę.
Dość insteresujący może być Redmi Note3 Pro, ale jeszcze nie jest pewne na ile dobry będzie aparat. Pewnie będzie dość znośny, ale raczej gorszy niż w ich topowych modelach.
Spojrzyj też na Honor 7 - jeszcze niedawno po 240$ więc sądzę, że spokojnie da się wyrwać w tym budżecie.
Meizu MX5 - powinien się znaleźć na topie twej listy. Może jeszcze Pro 5.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez filip37 » 9 mar 2016, o 17:09

Właśnie rozważałem przede wszystkim Note 3 Pro, MX5 i Pro 5, z tym że ten ostatni jest w znacznie wyższej cenie w stosunku do pozostałych i nie wiem czy jest sens dopłacać. Le2 zapowiada się fajnie, lecz nie znalazłem żadnej daty, kiedy może być jego premiera. Jeśli chodzi o pierwsze 3 propozycje, to jakie jest Wasze zdanie? Jest sens dopłacać do Pro 5? MX5 od dawna mnie kusi swoim wyglądem i ceną, która ostatnio wynosi nawet 220$.
filip37

Postprzez Flyagaric » 9 mar 2016, o 17:37

Le2, to wielka niewiadoma, ale może być warto czekać. Cena będzie średniopółkowa, ale wykonanie na 100% topowe.
MX5 wydaje się świetny i dopłata do Pro 5 wydaje mi się bezcelowa. Jak już, to dopłaciłbym do Xiaomi Mi5.
Note 3 Pro to bardziej wypasiony (ale wciąż) budżetowiec, więc imho nie powinniśmy go stawiać w linii z MX5.
Le X800 jest świetny, ale wciąż wszystkie one mają jakieś niedoróbki w ROMach (choć wsparcie jest dobre i regularne).
Spojrzyj jeszcze na mniejszy, ale interesujący Xiomi Mi4s.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » 9 mar 2016, o 17:42

Flyagaric napisał(a):Czekaj na LeEco Le2.
LeTV X800 pewnie da radę.
Dość insteresujący może być Redmi Note3 Pro, ale jeszcze nie jest pewne na ile dobry będzie aparat. Pewnie będzie dość znośny, ale raczej gorszy niż w ich topowych modelach.
Spojrzyj też na Honor 7 - jeszcze niedawno po 240$ więc sądzę, że spokojnie da się wyrwać w tym budżecie.
Meizu MX5 - powinien się znaleźć na topie twej listy. Może jeszcze Pro 5.

Hmm juz pare osob ma ten telefon i zdjecia są lepsze niz w zwyklym note 3,ale bez rewelacji i szans do flagowcow nawet zeszlorocznych. Z resztą redmi to dla xiaomi polka budzetowa, wiec kolega z tymi 300$ moze spokojnie celowac we flagowce. Ja bym stawial na mx5

Wyslane z G7 przez Tapatalk
tpawel
VIP

Pochwały: 54

Postprzez Flyagaric » 9 mar 2016, o 17:48

tpawel napisał(a):...
Ja bym stawial na mx5

Szczególnie przy obecnym poziomie cen. Jak jest budżet, to brałbym jednak 32GB.
Flyagaric
VIP

Postprzez tomikitwo » 9 mar 2016, o 18:06

Za około 330$ jest do kupienia Xiaomi Mi Note Pro. Też fajna opcja.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez filip37 » 9 mar 2016, o 18:20

Jak narazie MX5 zdaje się być faktycznie faworytem, ale ciągle zastanawia mnie sens dopłaty do Mi5 . Dodatkowo widziałem, że szykuje się premiera MX6. Mi Note Pro jest na rynku od ponad roku już, a za tą cenę wolałbym coś "nowego".
filip37

Postprzez Flyagaric » 9 mar 2016, o 18:32

MX6, to równie duża niewiadoma jak Le2.
Dopłata do Mi5 to bardzo ciekawa opcja, jeśli uda się w dobrej cenie go dostać. Jak chcesz sobie dogodzić (ze się wyrażę), to Mi5 będzie zdecydowanie lepszy. Aparat i kamera mogą być sporo lepsze, ale poczekałbym parę dni. Pojawią się pierwsze testy (gizchina i gizmochina już testują). Pierwsze próbki zdjęć pokazują niezbyt zachęcający szum na zdjęciach w trudnym świetle. Za to szybkość pracy i fokusa, oraz zdjęcia ruchu zadziwiają.
Jeśli chcesz tylko bardzo dobry telefon, w miarę nowy i z dobrym aparatem, to MX5 jest akurat.
Flyagaric
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?