• Reklama

Smartphone ~300$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Smartphone ~300$

Postprzez booyaka » 12 lip 2013, o 23:13

Witam,

Poszukuje smartphona, który spełnia następujące wymagania:

- Sprawdzona obsługa Aero2
- Wyświetlacz 4,5" - 5", najlepiej FHD
- Wydajność oparta na procesorze MTK6589T, najlepiej 2GB RAM
- Wsparcie Custom ROM, chciałbym, aby był dostępny stabilny ROM bez zbędnych "śmieci" w polskiej wersji językowej.

Spośród telefonów, które spełnią te wymagania główne mile widziany oczywiście też dobry aparat z auto focus'em, gorilla glass, przystępny czas pracy na baterii, dobre wykonanie czy wygląd itp. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie istnieje chyba telefon idealny, który spełni wszystkie wymagania poboczne.

Budżet 300$ z lekkim wahaniem w jedną i drugą stronę.

Z góry dzięki za pomoc,
booyaka

Reklama

Postprzez eSbe » 13 lip 2013, o 01:38

TCl IDol, moze obsluzy aero. Te ktore sa dostepne obecnie nie spelniaja Twoich kryteriow.
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: czajna

Postprzez booyaka » 14 lip 2013, o 10:59

A gdybym zrezygnował z obsługi Aero2 (to wyklucza chyba dużo opcji) to w jakie modele mógłbym celować w moim budżecie?
booyaka

Postprzez Sid » 14 lip 2013, o 23:03

Jeśli rezygnujesz z aero to bardzo polecam JIAYU G4 lub ewentualnie UMI X2. Tylko pamiętaj że te telefony są w różnych wersjach, tzn z 1 lub 2GB Ramu, prockiem 6589 lub 6589T i różną baterią (Jiayu).
Sid
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Postprzez booyaka » 15 lip 2013, o 01:01

Będę musiał mocno przemyśleć całą sprawę, porównać dokładnie każdą z pozycji.

TCL Idol X obsługa Aero2 to (chyba) niewiadoma? Nie znalazłem tutaj na forum, ani nigdzie indziej w Internecie informacji o pierwszych fizycznych testach darmowego internetu. Może być więc różnie. Z drugiej strony testy w internecie, które już się pojawiają wskazują na dobre wykonanie, aparat itd. Bardzo dobrze obsługuje GPS, co na tle innych chińczyków na Mediatek'u jest bardzo problematyczne. Nie ma też problemów np. z WiFi. Nie ma slotu na karty SD, ale 16 GB chyba powinno wystarczyć?

Testy dla innych zainteresowanych:

Test wideo YouTube 1

Tekst po hiszpańsku, ale po przetłumaczeniu w Google Translate można bez trudu zrozumieć sens przekazu.
[hide]Tekst z Forum do filmiku 1 [/hide]
[hide]
Test wideo Youtube 2
Test z Phonezilla [/hide]

UMI X2 według fizycznych testów z forum nie działa z Aero2, pomimo tego, że obsługuje WCDMA 900 MhZ. Dużo jest jakiś dziwnych awarii. Ogromne problemy z GPS, które niby powoli się zmniejszają z kolejnymi ROM'ami, ale cudów nie ma. Nie przemawia to za mną jakoś specjalnie.

JIAYU G4 z góry wiadomo, że brak Aero2. Nie doczytałem się jeszcze dokładnie o jego wadach i zaletach. Kosztuje tyle samo co Idol X. Na pierwszy rzut oka, mniejsza rozdzielczość i przekątna ekranu, ale ma większą pamięć ROM, slot na TF. Opiszcie jego mocne i słabe cechy jak możecie.

Na której stronie mogę sprawdzać wsparcie w Custom ROM'y? Napiszcie swoje opinie, który tel z tego zestawienia byście wybrali.
Ostatnio edytowano 15 lip 2013, o 10:37 przez booyaka, łącznie edytowano 1 raz
booyaka

Postprzez lenoviak » 15 lip 2013, o 13:28

Hej,

Co do telefonu mam identyczne wymagania co Ty i też planuję zakup w najbliższej przyszłości. Jednak mi bardzo zależy na aero2.
Pytałem jednego sprzedawcy na allegrogo, czy UMI X2 Turbo obsługuje Aero2 i odpisał, że tak. Więc chyba odpisuje, bo tutaj na forum nawet znalazłem, że działa.
lenoviak

Postprzez Sid » 15 lip 2013, o 16:33

Z tego co wiem mimo że Umi X1 i X2 obsługują częstotliwość 900Mhz, to jest to pasmo w standardowym romie jakoś zablokowane. W przypadku X1 w którymś tam custom romie w końcu poszło. Jednak jak dotąd w przypadku X2 jeszcze się nikomu nie udało. Co do jakości i wsparcia to wiadomo że najlepszy pod tymi względami będzie Jiayu G4. Najnowsza edycja wersji Advanced (2 Gb Ramu, 32 Romu, bateria 3000mAh) ma otrzymać oprócz szybszego procka (4x1,5Ghz) i grafiki, także dużo lepszy moduł aparatu (Sony). Nie ma lepszej jakości chińczyka w porównywalnej cenie i z tak dużym wsparciem (jest bardzo popularny). Niestety w przypadku G4 aero odpada na 100% (3G tylko 2100Mhz). TCL S950 na 100% obsługuje aero2 tak samo jak telefony Alcatel Idol (to też są TCL-e), tylko nikt go jeszcze nie kupił w Polsce i nie potwierdził współpracy z aero, bo telefon dopiero wyszedł niecałe 2 tygodnie temu i jest jeszcze stosunkowo drogi (329$ z przesyłką na aliexpress). Dla porównania UMI X2 z prockiem 4x1,5Ghz z 1GB Ramu i 16GB Romu można już dzisiaj kupić za 229$ z przesyłką.
Sid
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Powrót do Jaki telefon kupić ?