smartfon z dużym ekranem, NFC i dobrym aparatem pomocy ;)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

smartfon z dużym ekranem, NFC i dobrym aparatem pomocy ;)

Postprzez michal883 » 15 lut 2019, o 15:10

Witam. Szukam smartfona jakieś ciekawej alternatywy dla samsunga halaxy note 8.
Cenowo nie jestem ograniczony, z telefonem pracuję dużo i codziennie, górny limit 2400zł.

Ogólnie co mi jest potrzebne
- dobry aparat
- stabilizacja VIDEO
- głośniki stereo
- duży ekran - im większy tym lepiej, bo więcej widać, a oczy już nie są takie jak u nastolatka ;)
- NFC OBOWIĄZKOWO to najpotrzebniejsza rzecz w telefonie dla mnie!
- dobry GPS
- pojemna bateria
- bezawaryjność

Krótko mówiąc telefon idealny :D

Ogólnie prowadzę firmę, więc VAT i dochodowy mogę odliczyć. Z powodu gwarancji nie zbyt opłaca mi się ciągnąć z aliexpress za 1/3 taniej. Wolałbym kupić coś u polskiej dystrybucji :)

Myślałem o galaxy note 8, ale jak byłem u znajomego na serwisie samsunga, to jakiś niesmak mnie ogarnął ile tego szmelcu tam mieli w każdy popsuty ekran, wypalone pixele, popsute baterie, toż to gorsze niż xiaomi chyba ;) To już nie

Cóż prowadzę firmę na telefonie codziennie muzyka gra na warsztacie przez pół dnia
robie fotki, skanuje kody kreskowe przy pakowaniu, więc aparat dobry musi być
facebook, maile, ogłoszenia, fotki sprzedawanych gratów, nawigacja, bo dużo jeżdżę i rozwożę sporo rzeczy.

Polećcie coś, tylko nie badziewną zabawkę, a porządny telefon do pracy ;)
Jestem otwarty an wszelkie propozycję i zdaję się na doświadczenie forumowych kolegów ;)
michal883

Telefon:: sgs2
ROM: 4.1 neatroom

Reklama

Re: smartfon z dużym ekranem, NFC i dobrym aparatem pomocy ;

Postprzez lukastrance » 15 lut 2019, o 17:28

Gdyby nie tragiczny aparat to z całego serca polecam Lenovo P2. Serio. Ale za taki budżet to kupisz ze 4 takie ;-P
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo P2

Postprzez michal883 » 15 lut 2019, o 20:16

Miałem oukitel k6 czy k6000. Rewelacja. Przy katowaniu 2 dni, przy oszczędnym korzystaniu trzymał 4-5dni. minimum 8-10h na wyświetlaczu
NFC, QC3.0 funckja powerbanka, otg, bluetotoh, wifi, LTE, szybki wydajny i się nie zawieszał, tylko aparat :/
Co chciałem zrobić jakąś fotkę albo zeskanować kod potwierdzenia nadania paczki dla klienta, to mnie szlak trafiał, musiałem wpisywać ręcznie. Nie wytrzymałem, pogoniłem. Kupiłem NOTE 4 ze snapdragonem. 500zł 3 miesiące padła płyta główna, telefon leży w koszu. Kupiłem 2 note 4, ale przysłali ze snapdragonem i jest masakra, ekran się już wypalił od pracy, widać białe paski po ikonach, wkurza mnie, no i bardzo słaby zasięg, więc też chce się go pozbyć. Muszę mieć coś, co działa na 200%.

Kupiłbym note 8 nówkę i wrzucił w koszty firmy gdyby nie bateria 3000mAh to nieporozumienie. Telefon może być ciężki, byle by działał ten ostry dzień katowania. Obecnie note 4 podłączam 3-4x dziennie na ładowarkę (2 nowe aku 3250mAh). Bateria jedna nowa oryginalna myślałem, że może podróbka. Zamówiłem w mediamarkcie za 80zł oryginał. Rok 2017 produkcji i trzyma 3 godziny, tragedia. EXYNOS w note 4 trzymał trochę lepiej i nie zawieszał się przy mocnym użytkowaniu.

U mnie użytkowanie to tak:
radio w tle, wifi, masenger, aparat, rozmowy na zmianę z robieniem fot, nawigacja zaraz bo wyjeżdżam, podczas jazdy bluetotoh, stoje w korku, to youtube nadaje z dźwiękiem w zestawie głośnomówiącym, wysiadam dzwonie, zaraz wiadomość przyjdzie, odpowiadam w drodze do paczkomatu, wsiadam navigacja, w domu na warsztat radio + mesenger, bo trzeba poodpowiadać na wiadomości i tak w kółko. Idę spać, telefon odkładam. po 6 godzinach zabawa od początku. Pierwsza rzecz po przebudzeniu, sprawdzam wiadomości i włączam radio no i latarkę nie rzadko. Potem meile i sie zaczyna karuzela do wieczora Tak to jest jak się stawia pierwsze kroki, robota po 16h, bateria po 3 miesiącach leci do kosza, bo ma ok tysiąc cykli ładowania.

W związku z tym chce kupić w polsce, bo gwarancja na 8 wymian baterii podczas 24 miesięcy to cenowo drugie tyle, co flagowiec...
a cholera wie, czy się nie sepsuje z 5x, najlepiej z ubezpieczeniem wyświetlacza, bo wiadomo jak to jest człowiek się wychyli to jeszcze tel do kibla wpadnie itp :mrgreen: :lol:

Rozważa xiaomi tylko mało jest z NFC. huawei P20 PRO, sgs note 8, le v30/g7 ale to chyba lipa, bo tylko 4gb ramu. Ew. jakieś chiny
michal883

Telefon:: sgs2
ROM: 4.1 neatroom

Postprzez Flyagaric » 15 lut 2019, o 23:18

Co za bzdury - gość pisze, że chce dobrego aparatu, a tu jakiś nawiedzeniec proponuje Oukitela ... Co jest z tobą nie tak??
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Peran7 » 16 lut 2019, o 07:52

Możesz się rozejrzeć za Asus Max Pro M2 ewentualnie M1 i niedługo ma wyjść Motorola G7 Power

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
Peran7

Pochwały: 2

Postprzez lukastrance » 16 lut 2019, o 10:51

Ten "nawiedzeniec" to autor wątku...
Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo P2

Postprzez Flyagaric » 16 lut 2019, o 13:14

Dobra, popłynąłem...
Autorze wątku - zestawiasz ze sobą tak różne półki jakościowe i tak różne fony, że przestaje to mieć sens. Musisz jakoś lepiej doprecyzować swe potrzeby, bo może wcale nie wymagasz aż tak drogiego fona, skoro Oukitel tak ci się podobał. Weź też pod uwagę, że telefony jak Oukitel nie najlepiej znoszą próbę czasu. Szybko się starzeją, zarówno fizycznie, jak i funkcjonalnie.
Napisz też dokładnie co ten dobry aparat dla ciebie znaczy. Dla mnie, to np. możliwość robienia dobrych zdjęć we wnętrzach w trudnym świetle (dom w pochmurny dzień, lub wieczorem, przy sztucznym). Fon z OiS zrobi więcej nieporuszonych zdjęć w takich warunkach. Większość chińskich fonów polega w tych wymaganiach zupełnie. Nocnych zdjęć, prawie nie robię. Dla ciebie może to być co innego.

@up
Motka G7 może nie mieć super aparatu, bo seria 'G' zwykle nie ma. Asusy z fajnymi aparatami, to zwykle te, których moduły mają wbudowaną stabilizację (OiS), taka, chyba nie do końca zamierzona zależność. Doradzam sprawdzać opinie o aparatach poszczególnych modeli, bo potrafią być słabe.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Jaki telefon kupić ?