• Reklama

Słuchawki iOcean - minirecenzja

iOcean X7, Iocean X8

Słuchawki iOcean - minirecenzja

Postprzez nexen84 » 19 lip 2014, o 08:23

Cześć wszystkim!

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem iOceana G7, którego nabyłem od jednego z naszych forumowiczów :P. Jak wiadomo, fon jest sprzedawany bez zestawu słuchawkowego, który można jednak nabyć na allegro od iOcean Polska. Postanowiłem skusić się na ten zestaw i postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do niego - być może ktoś z Was waha się czy brać czy nie.

Dostawa:
Słuchawki zamówiłem przesyłką kurierską od iOcean Polska na allegro. Całkowity koszt wyniósł 54,95zł, wybierając wysyłkę pocztą można zaoszczędzić 4-7zł, moim zdaniem jednak to się nie opłaca. Słuchawki przyszły zapakowane w folię bąbelkową i folijkę producenta. Sprzedający błyskawicznie się wywiązał, towar zabezpieczony został prawidłowo, zatem oceniam zakup 9/10 - cena jednak mogłaby być nieco niższa :) Ta ocena nie wejdzie jednak do składowej.

Jakość wykonania/wygląd:
Zestaw słuchawkowy iOcean został wykonany z dobrej jakości materiałów. Nie jest to high-end, ale też nie zupełne badziewie - jak np. flip-cover etui do iOceana G7. Poczynając od pozłacanego wtyku - jacka 3,5mm, usadowionego w bardzo ładnej czarno-pomarańczowej końcówce ze srebrnym paskiem, poprzez pomarańczowy kabel, wykonany w technologii Anti-knot, na samych słuchawkach, wykonanych z czarnego plastiku z metalowymi, srebrnymi siateczkami ochraniającymi membrany, skończywszy. Słuchawki sprawiają solidne wrażenie, na pewno dużo lepsze, niż budżetowe lub "bazarowe" modele za mniej niż 10zł. Jakość oceniam na 7/10, wygląd 9/10, zatem ostateczna ocena tego segmentu to 8/10.

Ergonomia:
Całkowita długość słuchawek wynosi 125cm, zatem nawet wysokie osoby nie będą miały problemu z noszeniem telefonu np. w bocznej kieszonce "bojówek" (kieszeń ta znajduje się na wysokości kolana). System Anti-knot sprawdza się, ale bardziej jako system pomagający rozplątać, niż zabezpieczający przez zaplątaniem. Słuchawki są oznaczone L/P, na dodatek moduł mikrofonu znajduje się na lewej słuchawce, zatem nawet, jeśli jakimś cudem "zdarły" by się literki, to pamiętając o tym szczególe bez problemu włożymy odp. słuchawkę do odp. ucha. Same słuchawki w uszach leżą bardzo pewnie, czym jestem pozytywnie zaskoczony - dokanałowe Samsungi potrafiły mnie czasem irytować, natomiast iOceany leżą znakomicie i nie wypadają, nawet przy przechyleniu głowy. Dodatkowo plastik jest ładnie oszlifowany, przez co nawet dłuższe "przesiadywanie" w słuchawkach nie irytuje uszu*. Jedyny minus to brak regulacji głośności. Przycisk do odbierania rozmów pełni również funkcję play/stop (pojedyncze naciśnięcie) lub przeskocz do następnego utworu (podwójne naciśnięcie) w odtwarzaczu, a także służy do usypiania/wybudzania telefonu (przez przytrzymanie). Gdyby nie brak regulacji głośności, dałbym ocenę 8-9, a tak ograniczę się do 6/10, bo jednak trzeba sięgać do telefonu, żeby głośność regulować - jest to uciążliwe np. przy połączeniu telefonicznym, gdy rozmówca jest za mocno lub za słabo słyszany.

*(przypis): Sprawdziłem to w czasie mojej zmiany w pracy - po ponad 5 godzinach non stop noszenia słuchawki w uchu czułem jedynie lekko, że "coś tam siedzi", na pewno nie jakiś mocny dyskomfort, a miałem na nie jeszcze założone słuchawki ochronne, zatem były trochę przyciśnięte (normalnie Peltory II + iOceany i każdy nauszny high-end się chowa :D). Wczoraj obejrzałem sobie meczyk na telefonie (Podbeskidzie - Pogoń :P) to przez niemal 2h nawet nie czułem, ze mam coś w uszach.

Jakość audio:
No i w zasadzie najważniejsza część: Jakość dźwięku. Mam porównanie do słuchawek od Samsunga Galaxy S3, uchodzącego nadal za czołowy smartfon do odtwarzania muzyki i pod tym względem nie ma się do czego przyczepić - iOceany niewiele im ustępują. Grałem też na Sennheiserach HD 205, czyli modelu ze średniej półki słuchawek nausznych i naprawdę nie słychać dużej różnicy: Słuchawki iOcean bardzo dobrze oddają basy i tony wysokie, może mogłoby być lepiej w tonach średnich, ale nie ma tragedii. Biją na głowę wszelkie produkty "no-name", z jakimi miałem "przyjemność" obcować. Dynamika również daje radę - mieszkam przy ruchliwej ulicy i w dzień, gdy jeździ sporo samochodów, w domu gra radio w jednym pokoju i telewizor w drugim, wystarczy jakieś 30-40% głośności, by komfortowo słuchać muzyki - zatem w bardziej zatłoczonych i głośniejszych miejscach mamy jeszcze do dyspozycji sporo mocy. Telefon ma bardzo dobry procesor dźwięku i wbudowanym w player equalizerem można sporo poprawić, ale na dobrą sprawę, jeśli nie jest się jakimś mega-audiofilem, nie jest to potrzebne. Zarówno jakość dźwięku jak i dynamika stoją na bardzo dobrym poziomie i ja osobiście nie słyszę specjalnej różnicy między iOceanem a Samsungiem Galaxy S3. Oczywiście zestaw słuchawkowy sprawdza się też w rozmowach telefonicznych, chociaż tu akurat jest troszkę gorzej, ale nie na tyle, by nie można było zrozumieć rozmówcy. Także jakość dźwięku oceniam na bardzo solidne 8/10.

Podsumowanie:
Dedykowany zestaw słuchawkowy iOcean to produkt dobrej jakości, zarówno pod względem wykonania, jak i jakości dźwięku. Doskonale sprawdzi się z waszymi iOceanami, także jeśli nie pożałujecie ok. 55zł, to będziecie zadowoleni. Cena może trochę odstraszać, ale myślę, że lepiej mieć sprawdzony produkt, niż szukać na siłę w no-name'ach lub tanich słuchawkach pasującego modelu - tu wszystko działa, jak ma działać, włącznie z anteną do radia FM. Ogólnie ocenię ten produkt bardzo mocnym 7/10 - najbardziej boli brak regulacji głośności.

Pochwały przyznane za posta: 2
nexen84

Pochwały: 2
Telefon:: iOcean G7

Reklama

Re: Słuchawki iOcean - minirecenzja

Postprzez wojtekadams » 22 lip 2014, o 20:51

Świetna recenzja :-)
Moje recenzja iOcean X8: http://goo.gl/NV5Ln3 i iOcean G7 http://goo.gl/0tKli0
wojtekadams

Telefon:: Motorola Moto G

Re: Słuchawki iOcean - minirecenzja

Postprzez Punisher » 22 lip 2014, o 23:48

Już lepiej chyba pistony v1 na ibuygoyou kupić.

Wysłane z Xiaomi MI3
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Powrót do IOcean