• Reklama

Samsung S5 neo vs Xiaomi Mi4c

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Samsung S5 neo vs Xiaomi Mi4c

Postprzez hajdas » 18 sie 2016, o 09:41

Porównuje ceny brutto z polskich polecanych sklepów z wgranym polskim softem.
hajdas

Reklama

Postprzez bergmen » 18 sie 2016, o 12:16

hajdas napisał(a):Porównuje ceny brutto z polskich polecanych sklepów z wgranym polskim softem.

To jest forum o zakupach z Chin a nie z polskich "polecanych" sklepów.
W Chinach też są polecane sklepy i wgrany jest polski soft. Nawet nie trzeba tam jechać żeby taki kupić.
Po co szukać drożej u januszowych pośredników?
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2016, o 12:49

marik1 napisał(a):Mi4c u Goldwaya od 113 usd. Czyli za 430zł już jest. S5 neo to ponad 3x tyle. Dziwnie porównujesz.
...

Nie ma w tym nic dziwnego - to Mi4c, to jest wersja 16GB. Jako, że nie ma on slotu SD, to będzie to telefon dla bardzo wąskiego grona klientów. Jestem realistą i biorę pod uwagę tylko wersję 3/32GB. Wersje z polską gwarancją, bo o takiej była mowa, są dostępne tylko w ibuygou, a tam ceny sięgają ponad 250$.
Nie wiem co wnosi tutaj twój link - to jest fon z chińską gwarancją, którego cena była już wymieniona - co sam napisałem. Dodatkowo wersja 2/16GB. Autor bierze pod uwagę Mi4s i Mi5, a ty tu wyskakujesz z taką biedą? No sorry, ale nie przystaje.

W jendym masz rację: jak ktoś rozpatruje kupno fona za trochę ponad 100 dolców, to faktycznie można kwestię gwary olać. Zepsuje się, to bierzemy następny, a tego można próbować reklamować (kilka miesięcy, w przypadku Chin).
Jednak w przypadku bardziej wypasionych modeli (jak wspomniane Mi4s, Mi5 i nawet Mi4c 3/32GB), to wypada już pomyśleć o jakiejś lepszej gwarancji. W tym przypadku ceny zbliżają się do telefonów z polskiej dystrybucji, które często przewyższają jakościowo, to co oferują Chińczyki. Mi5 w obecnych cenach, wybija się na tyle pozytywnie, że jednak warto go rozpatrywać, ale jeśli chodzi o mnie, to ja takiej kwoty, bez porządniejszej gwarancji bym nie wydał.
Każdy ocenia sobie sam, czy jest gotów ryzykować swoją kasę i do jakiego poziomu, ale pewne rzeczy wypada naświetlić, nie? Bierzmy różne sytuacje pod uwagę podczas tej decyzji. Taki głos rozsądku.

bergmen napisał(a):To jest forum o zakupach z Chin a nie z polskich "polecanych" sklepów.
W Chinach też są polecane sklepy i wgrany jest polski soft. Nawet nie trzeba tam jechać żeby taki kupić.
Po co szukać drożej u januszowych pośredników?

Właśnie, a propos januszowych pośredników, to też uważam, że nie warto sobie nimi zawracać głowy. Dostarczają fony na czas, ale kontaktu z nimi nie ma żadnego. Tym samym twierdzenia o rzekomo udzielanej przez nich gwarancji można włożyć między bajki. Ryzyko gwarancyjnej wpadki - jak bergmen pisze - większe niż w Chinach. No chyba, że ktoś się upiera, że może sprzedawce ścigać potem w polskich sądach, to ok ...
Najsensowniejszą gwarancję oferuje ibuygou (polecam trochę doczytać o tym), ale za tą usługę liczą sobie konkretne sumy. Tutaj wypada zacząć oceniać, czy warto dołożyć, czy nie.
Jeszcze kilka sklepów (w tym wspomniany Goldway) oferuje w miarę sprawdzoną gwarancję z odsyłką do Chin, ale to jest już opcja dla wytrwałych, bo może to zająć nawet kilka miesięcy, a fon może przyjść np. nie do końca naprawiony i trzeba wysyłać ponownie, itd.

Suma summarum - jak chcecie ryzykować, to tylko bezpośrendio w Chinach - tutaj są konkretne pieniądze do zaoszczędzenia. Jak chcecie coś z pewną gwarancją, to tylko drogi sklep, albo jednak zwrócić się w stronę polskiej dystrybucji, bo warunki gwarancyjne lokalnych dystrybutorów zawsze będą lepsze.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez KarlosW » 18 sie 2016, o 13:04

Podpisuje się pod wypowiedzią FLY rękami i nogami.
Dawno nie widziałem tak sensownej wypowiedzi.
KarlosW
VIP

Pochwały: 30

Postprzez bartazzz » 18 sie 2016, o 13:07

a5 to niestety szrot przy mi4c (moje prywatne zdanie mając obydwa w porównaniu) jedynie kwestia której nie da się podważyć to kwestia gwarancji
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2016, o 13:11

bartazzz napisał(a):a5 to niestety szrot przy mi4c (moje prywatne zdanie mając obydwa w porównaniu) jedynie kwestia której nie da się podważyć to kwestia gwarancji

Zauważ, że nie pisałem o A5 (też uważam, że szrot), ale o A5 2016 - to są 2 zupełnie inne modele. Brak podobieństw, poza nazwą. Taka dziwna polityka Samsunga.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez bartazzz » 18 sie 2016, o 13:43

jeśli tak to racja, nie siedzę w samsungach
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez hajdas » 18 sie 2016, o 16:08

Rozpatrując wszystkie za i przeciw, i to co napisał Flyagaric odnośnie gwarancji przy droższych modelach zaczynam się chylić ku S6 który w polskiej dystrybucji kosztuje podobnie do MI5 ale jednak posiada pełnoprawną gwarancję..
hajdas

Postprzez Flyagaric » 18 sie 2016, o 18:23

Też dobry fon, ale wciąż sporo droższy i ma jedną wkurzającą wadę - baterię. Jest faktycznie słabo pod tym względem.
Flyagaric
VIP

Postprzez marik1 » 18 sie 2016, o 22:53

Trudno było nie słyszeć o nim, ale i tak zasugeruję - Nexus 5x jest obecnie jedną z najlepszych, jak nie najlepszą opcją ubiegłorocznego topowego telefonu. Przemyśl.
marik1

Pochwały: 3

Postprzez hajdas » 19 sie 2016, o 15:09

dzięki marik1 ale Nexus 5x wydaje mi się mało kobiecy. Może się mylę ale takie mam wrażenie
hajdas

Poprzednia strona

Powrót do Porównania telefonów