• Reklama

Samsung Galaxy NOTE 3 lub 4

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Samsung Galaxy NOTE 3 lub 4

Postprzez Guzik122 » 29 mar 2017, o 16:18

Witam wszystkich na forum.
Jest to mój pierwszy post na tym forum ale ma 3letnie doświadczenie w kupowaniu na aliexpres różnych drobnych rzeczy.
Do sedna.
Przez tydzień miałem okazję użytkować smartfon Samsung Note 3 i zakochałem się w nim oraz w funkcjach rysika S-Pen.
Moje pytanie:
Czy moją koledzy jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę, który sprzedaje Note 3 lub Note 4.
Nie musi to być oryginał z niesamowitą wydajnością.
Wystarczy mi jakiś dobry kolon. Najważniejsze żeby miał wyświetlacz AMOLED i wszystkie funkcje rysika S-Pen.
Z góry dziękuje za podpowiedz.
Guzik122

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Samsung Galaxy NOTE 3 lub 4

Postprzez rutino » 29 mar 2017, o 16:21

Nie kupuj żadnych klonów, bo to jest badziew straszny i żaden nie będzie miał funkcjonalności rysika i ekranu AMOLED. Odradzam też refuby z Ali bo to jest wielka niewiadoma. Poszukaj sobie ładnej używki na Allegro lub Olx koniecznie z dowodem zakupu, bo tam też jest pełno tego badziewia z Chin.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: U11

Postprzez bartazzz » 30 mar 2017, o 13:52

nic dodać nic ująć
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Guzik122 » 30 mar 2017, o 18:28

Co koledzy sądzą o tej propozycji?

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.N4N4rz

Co prawda jest to wersja NEO, ale jak pisałem potrzebuje bardziej funkcji rysika S-Pen niż niesamowitej wydajności.
Guzik122

Postprzez boroch » 30 mar 2017, o 18:36

Prawdopodobnie refurbished. Jedna wielka niewiadoma.
Ja bym nie brał.
boroch
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Mi 6
ROM: xiaomi.eu

Postprzez Guzik122 » 11 lip 2017, o 18:23

Witam,
Postanowiłem zaryzykować i kupiłem Samsunga Galaxy Note 3 NEO SM-N750 z aliexpress od tego sprzedawcy:
SEN YUAN(HK) STORE
https://www.aliexpress.com/store/711742

Jest to oczywiście Refurbished czyli odnawiany co było napisane na aukcji.
Telefon ma nową szybkę (trudno powiedzieć czy oryginalna) z dotykiem działającym tak samo jak w oryginalnym S4mini oraz nową cała obudowę (też trudno powiedzieć czy oryginalna ale według mnie bardzo dobrej jakości) do tego bateria z datą produkcji 02.2017 na której tel. działa dwa dni.
Wyświetlacz oryginalna SuperAMOLED nie wypalony, bez przebarwień i wypłowiałych miejsc.
WiFi, LTE, 3G, 2G, GPS, Bluetooth działa.

Za telefon zapłaciłem 118$.
Kupując wybrałem dostawę do kolegi do Anglii więc, udało mi się ominąć Vat.
Jednak przez te zamieszanie z krajem dostawy dostałem wersję SM-N750K, który nie ma polskiego języka. Wiec jak by ktoś kupował to warto zwrócić sprzedawcy uwagę na to żeby smart miał język polski.
Tyle mojego doświadczenia.

Teraz moje pytanie.
Może mi ktoś podpowiedzieć jaki byłaby wysokość kosztów związanych z UC w przypadku dostawy do polski?
Tylko 118$ * 23% Vat ? Czy jeszcze jakieś dodatkowe koszty?
Guzik122

Postprzez rutino » 11 lip 2017, o 19:20

Guzik122 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gratulujemy odwagi i pytamy DLACZEGO Note 3 NEO a nie zwykły 3? :( Neo to padaka przy oryginale.

Guzik122 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Głowę dam sobie uciąć, że w Note 3 (i zapewne w tym nieszczęsnym NEO też) dotyk działa lepiej nież w S4 mini, który był budżetowcem. Jak tam ślizg palca po ekranie? Miałem do czynienia z poaroma refubami z Ali i ich tafla szkła bardzo ale to bardzo hamowała palec przy przesuwaniu. Trzeba było naklejać szkiełko ochronne, żeby to zniwelować.

Masz tak: 118$ przeliczane po kursie celnym na dany miesiąc + jeszcze jakieś niecałe 10zł opłat za "usługi" UC.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: U11

Postprzez Guzik122 » 11 lip 2017, o 22:29

rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gratulujemy odwagi i pytamy DLACZEGO Note 3 NEO a nie zwykły 3? :( Neo to padaka przy oryginale.

Wybierając smartfona z rodziny Note głównie zależało mi na wyświetlaczy SuperaAMOLED oraz rysiku, dzięki któremu mam nadzieje, że obsługa będzie bardziej precyzyjna oraz usprawni mi robienie notatek i prowadzenie organizera. Z tego względu stwierdziłem, że wydajność Note 3 NEO powinna mi wystarczyć.
Pełna wersja Note 3 N9005 kosztowała 200$ wiec, o 82$ więcej, a jak sam zauważyłeś ryzyko "wtopy" było nie małe.
Jak bym wiedział, że zakup zakończy się takim sukcesem to pewnie znalazłbym dodatkowe środki.

rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Głowę dam sobie uciąć, że w Note 3 (i zapewne w tym nieszczęsnym NEO też) dotyk działa lepiej nież w S4 mini, który był budżetowcem. Jak tam ślizg palca po ekranie? Miałem do czynienia z poaroma refubami z Ali i ich tafla szkła bardzo ale to bardzo hamowała palec przy przesuwaniu. Trzeba było naklejać szkiełko ochronne, żeby to zniwelować. .

Do puki wyświetlacz się nie "pobrudził potem" to opór palca przy ślizgu był faktycznie wyczuwalnie większy, ale gdyby kolega o tym nie wspomniał to nie zwróciłbym uwagi. Teraz gdy wyświetlacz jest "wypalcowany" ślizg jest na poziomie S4 mini.
Dodam tylko, że używam klawiatury Swype i pisze się normalnie tzn na poziomie S4mini.

Jakiej firmy szkiełko polecisz, żebym miał ślizg na najwyższym poziomie?
Guzik122

Postprzez akir » 12 lip 2017, o 00:32

Dotyk w note 3neo działa zdecydowanie lepiej niż w S4 mini.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY

Telefon:: huwawei

Powrót do Jaki telefon kupić ?