• Reklama

Rozcięta, okradziona paczka.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Rozcięta, okradziona paczka.

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 15:15

Witam,

Jestem tutaj nowy. Zdążyłem zadać jedno pytanie odnośnie zatrzymanego dzisiaj przez urząd celny telefonu, a tu niespodzianka "przyszła" druga z oczekiwanych przeze mnie paczek z "telefonem". Otóż otrzymałem przesyłkę w postaci rozciętej żółtej koperty, w której miał znajdować się telefon oraz listu/ raportu, z którego wynika, że paczka została rozcięta a zawartość skradziona. Całość zapakowana w gustowną folię... A teraz na poważnie, co się robi w takiej sytuacji ? Piszę do sprzedawcy z prośbą o zwrot pieniędzy, otwiera spór, składa się gdzieś reklamację ? tak jak mówię, jestem nowy a co za tym idzie zupełnie zielony jeżeli chodzi o tego typu akcje, dlatego z góry dziękuje za każdą pomoc.
darek71

Telefon:: mi4c

Reklama

Re: Rozcięta, okradziona paczka.

Postprzez fake4r » 2 mar 2017, o 15:24

Wklej treść albo zdjęcie tego listu, raportu, czy co to jest.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 16:42

Nie mogę dodać zdjęcia, wyskakuje komunikat iż "Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki." dlatego opiszę jak to wygląda.

Tak jak powiedziałem paczka/koperta bąbelkowa, w której został wysłany telefon była rozcięta z trzech stron, w środku pusta. I tą kopertę wraz z załączonym protokołem otrzymałem zapakowane w takie przezrozczysty foliowy worek, wyglądały jak zalaminowane. Dodatkowo z tyłu koperty bąbelkowej naklejka z urzędu celnego z odnotacjami:
"FOLIA. Przysyłka nadeszła z zagranicy w stanie uszkodzonym. Zm. II podpisy"

Podpisy dwóch celników i ręcznie dopisane na naklejce:

"Brak zawartości. Z. 156/17. Waga 22gr."

Co do pisma, to tej to protokół. Gotowy formularz z zaznaczonymi odpowiednimi odpowiedziami. I tak oprócz moich danych, daty wysyłania, numeru listu przewozowego itp., to z najważniejszych informacji mamy zaznaczone, iż:

1) Powód sporządzenia protokołu: Paczka została ograbiona
2) Urząd nadania paczki: MYKULB
3) Wysyłający Urząd: MYKULB, nr. 67
4) Rodzaj transportu: linie lotnicze
5) numer linii lotniczych, którymi została wysłana paczka: QR259
6) Masa podana na paczce: 0,44kg
7) Masa stwierdzona: 0,022kg
8) Zawartość stwierdzona podczas badania: Brak zawartości
9) Opakowanie zewnętrzne: Koperta bąbelkowa
10) czy opakowanie można uznać za przepisowe: Tak
11) Uszkodzenie/ Ograbienie. Opis: Cięty bok opakowania. Dostęp do zawartości.

I to wszystko. Dużo pozycji jest pominiętych i nie zaznaczonych. Z takich ciekawszych:

Dalsze postępowanie z przesyłką (do wyboru mamy):
a) po przepakowaniu i zważeniu, przesyłka została skierowana do miejsca przeznaczenia.
b) zawartość została zniszczona przez niżej podpisany urząd
c) opakowanie zostało zachowane tutaj.
d) Adresat odmówił przyjęcia przesyłki.
e) Adresat przyjął przesyłkę.
f) Nadawca odmówił przyjęcia przesyłki
g) Nadawca przyjął przesyłkę.

Żadna z opcji nie jest zaznaczona. Swoją drogą ciekawe jak miałbym nawet odmówić przyjęcia takiej przesyłki, skoro ten list/protokół został zaklejony w tej folii razem z rozciętą paczką, a całość znalazłem wepchniętą dzisiaj w skrzynkę.

Ostatnia pozycja mówi:

Na dowód czego sporządziliśmy niniejszy protokół, którego drugi egzemplarz przesłano (wraz z zawiadomieniem o sprawdzeniu CP 78 w przypadku paczki pocztowej) do wskazanego niżej organu.... (tutaj znajduje się miejsce na wpisanie tego organu, ale jest ono puste).

Na końcu pieczątka i podpisy celników.

Trochę szperałem w internecie, ale nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku...
darek71

Postprzez jan1994 » 2 mar 2017, o 17:22

Spróbuj zweryfikować prawdziwość tego "protokołu". Myślę, że do dalszego działania potrzebny tu prawnik. Jeśli płaciłeś PayPalem myślę, że z odzyskaniem pieniędzy nie będzie problemu.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 17:39

Płaciłem Blikiem przez przelwy24... a druga sprawą jest fakt, że chociaż dla mnie ten protokół to też jedna wielka lipa, (wypełniony na kolanie, ok. 25% rubryk jest pusty a całość ogranicza się do "paczka przyszłą rozcięta i pusta") to nie bardzo wiem jak miałbym podważyć jego prawdziwość...
darek71

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 18:03

Idź na swoją pocztę do kontrolera i powiedz o całej sprawie niech dopyta listonosza w jakim stanie była przesyłka. Moim zdaniem ta paczka jeżeli przyszła w takim stanie nie powinna opuścić UP, tylko powinieneś dostać awizo i zdecydować czy odbierasz przesyłkę.

PS Fotki możesz wrzucić na imgur i wkleić tylko link.
clorox
VIP

Pochwały: 77
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez moth » 2 mar 2017, o 18:09

No i ja bym zakładał spór, raczej bez problemu odzyskasz kasę bo masz dowód

a sam dokument to mi brzmi jak jakieś niedopełnienie obowiązku listonosza czy coś
Ostatnio edytowano 2 mar 2017, o 18:17 przez moth, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: xiaomi

Postprzez Flyagaric » 2 mar 2017, o 18:13

Jeśli jakość dowodu przypomina awizo, jakie listonosze zwykle zostawiają, to się nie dziwię konsternacji autora wątku.
Poszedłbym na pocztę i prosił o dokument w jakiejś pełniejszej formie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tpawel » 2 mar 2017, o 18:18

Ja bym poszedł awanturę na poczcie zrobil, kto sfalszowal Twój podpis? Ktoś musiał podpisać dostarczenie paczki. Gdybys widział w jakim stanie jest paczka to byś jej nie odebrał. I spór masz wygrany. A tak to może być różnie. W systemie paczka widnieje jako odebrana

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 18:33

Jeżeli przesyłka jest nierejestrowana, podpis nie jest wymagany, ale i tak jeżeli przyszła na urząd uszkodzona nie powinna zostać wydana do doręczenia.
clorox
VIP

Pochwały: 77
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2017, o 19:05

Ostatnio miałem uszkodzoną przesyłkę. Listonosz jej w ogóle nie przyniósł, dostarczył tylko awizo z odpowiednia adnotacją. Musiałem iść na pocztę i podjąć decyzje czy odbieram czy nie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez tpawel » 2 mar 2017, o 19:08

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nierejestrowana paczka z telefonem?????

Redmi PRO by TT
@blue no i to jest dobre rozwiązanie
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI