• Reklama

Rozcięta, okradziona paczka.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Rozcięta, okradziona paczka.

Postprzez jan1994 » 2 mar 2017, o 20:36

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A tracking wyraźnie pokazuje, że przesyłka została dostarczona.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Reklama

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 20:50

darek71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W przypadku odmowy odebrania przesyłki wraca ona w takim stanie do nadawcy, który składa reklamację do przewoźnika. Sprawa jest wtedy jasna, że wina leży po stronie przewoźnika, bo jako odbiorca nie miałeś przesyłki w posiadaniu. W sytuacji doręczenia sprawa jest niejednoznaczna chociaż uważam, że w tym przypadku oczywista. Gorzej by było, gdybyś dostał pustą zaklejoną kopertę bez protokołu.
Ostatnio edytowano 2 mar 2017, o 22:23 przez clorox, łącznie edytowano 1 raz
clorox
VIP

Pochwały: 77
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 21:40

To jest domek jednorodzinny. Zwykła skrzynka pocztowa, bez żadnych oznaczeń. Listonosz bardzo często wrzuca paczki, nawet te wysyłane listami poleconymi. Nigdy nie zwracałem na to uwagi i chyba teraz mam nauczkę. Jutro będę próbował coś wyjaśnić na poczcie, chociaż pewnie na żadne zmiany nie ma szans, bo w systemie widnieje paczka jako odebrana. Teraz jedyne co mnie zastanawia, to fakt jak do takiego protokołu kradzieży podejdzie Pan Chińczyk. Czy nie powie czegoś w stylu: Słuchaj, ja ci paczkę wysłałem. Ty ją odebrałeś. To, że była pusta, to nie mój problem. A dokumenty Twojego urzędu celnego to mam w d..." Albo każe się nagle, że angielskiego nie rozumie ;-)
Szkoda, pierwsze zakupy na Aliexpress i taki złoty strzał, aż się nie chce wierzyć. A sugerujecie, żeby ewentualnie otwierać spór czy próbować jakoś z nim dojść do porozumienia ? I szukać jeszcze gdzieś pomocy w naszych Urzędach Celnych czy raczej sobie to odpuścić ?
darek71

Telefon:: mi4c

Postprzez moth » 2 mar 2017, o 21:45

pierwsze sobie ogarnij sytuacje na poczcie a potem otwieraj spór, jak nie dogadasz się ze srzedawcą to potem wkracza ali i raczej jesteś na wygranej pozycji
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: xiaomi

Postprzez Flyagaric » 2 mar 2017, o 22:18

Nie rób mu nadzieji, Ali ostatnio coś nie bardzo staje po stronie kupujących.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 22:33

No nic, raz jeszcze dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jutro się udam na pocztę, w międzyczasie zobaczymy co odpisze sprzedawca w środku nocy. Też mi się wydaje, że Aliexpress nie stanie po mojej stronie nawet pomimo tego protokołu kradzieży. Poza tym z jednej strony nie chce sprzedawcy brużdzić sporami, bo to nie jego wina, ale z drugiej... Płacę i wymagam ? Zapłaciłem za towar, którego nie dostałem. Zobaczymy jak się sprawa potoczy.
darek71

Postprzez Flyagaric » 2 mar 2017, o 22:37

Płaciłeś Przelewy24? Jeśli tak, to weź też tam wybadaj procedurę reklamacyjną.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez marcoos1 » 2 mar 2017, o 22:52

Idziesz na pocztę i pytasz o przesyłkę, ponieważ zamawiałeś telefon i na trackingu jest jako odebrane. Ty mówisz, że nic nie odebrałeś i chciałeś spytać komu zostawił listonosz lub co się dzieje z paczką. Jak listonosz powie, że to była podarta koperta i wrzucił do skrzynki to spytasz się go czemu, bo teraz jesteś w złej sytuacji odnośnie zwrotu.To listonosz zaryzykował, bo zawsze możesz powiedzieć, że nic nie dostałeś (żadnej podartej koperty) i wtedy poczta będzie szukała kto podpisał i jeśli listonosz to ma problem (zapłaci za przesyłkę).

Siostra kupowała żarówki na aledrogo. Paczka polecona a listonosz rzucił przez płot na podwórko. Paczka uległa uszkodzeniu (padał deszcz i dodatkowo trochę się potłukły). Zgłosiła na poczcie reklamację i sprzedawca wysłał wszystko jeszcze raz a zapłacił listonosz za drugą wysyłkę (pracuje nadal, ale już paczek nie rzuca przez ogrodzenie).
marcoos1
VIP

Pochwały: 76
Telefon:: samsung

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 22:58

darek71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ciśnij kontrolera na poczcie bo jeżeli nie podpisałeś dyspozycji na zostawianie poleconych w skrzynce to wina listonosza. Niech smaruje oficjalne pismo, że paczka wydana została do doręczenia pomimo, że została okradziona. I to po angielsku oczywiście z pieczątkami na firmowym papierze. A jeżeli chodzi o sprzedawcę i Ali to moim zdaniem naciskać, żeby sprzedawca jako nadawca złożył reklamację u przewoźnika.

PS: Nie chcę straszyć, ale jak ta sprawa polegnie i Ali się wypnie, to dla mnie będzie znaczyć, że Ali w ogóle nie daje ochrony kupującym i zostaje płatność kartą i chargeback.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 77
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 23:11

W takim razie jutro zrobię tak jak mi radzicie. Zobaczymy czego się dowiem na poczcie, zobaczymy co zaproponuje sprzedawca. Swoją drogą również sprawdzę czy Przelwy24 (czy też BLIK) mają jakąś ochronę kupujących. Jeżeli Aliexpress faktycznie się wypnie (a czuję, że tak będzie) pomimo dowodów, protokołu itp., to chyba faktycznie będzie świadczyło o słabości ich programu chroniącego kupujących. Tak czy inaczej na pewno będę Was wszystkich informował na bieżąco jak rozwija się sprawa.
darek71

Postprzez darek71 » 3 mar 2017, o 13:07

Witam,

Zostałem miło zaskoczony postawą sprzedającego, który odpisał, że jak widać paczka została okradziona w drodze. Zaproponował ,żeby otworzyć spór i jako powód z listy wybrać "empty parcel". Jak już wcześniej wspominałem, ,to moje pierwsze zakupy a zatem i pierwszy spór dlatego już na początku mam problem, ponieważ nie mogę znaleźć takiej rubryki jak "empty parcel". A więc w momencie kiedy odpowiadam na pytanie:

- Did You receive the item ?
- NO

to jako reason for refund request mogę wybrać:

- Logistics tracking problem
- Customs problem
- Package sent to a wrong address

Może głupie pytanie, ale naprawdę jeszcze tego wszystkiego nie ogarniam...
darek71

Postprzez moth » 3 mar 2017, o 13:13

Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 29
Telefon:: xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI