• Reklama

Rozcięta, okradziona paczka.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Rozcięta, okradziona paczka.

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 19:15

Wszystkim z góry dziękuje za zaangażowanie i podpowiedzi co zrobić.
A teraz tak, żeby wszystko uporządkować.

Link do zdjęć, które przed chwilą zrobiłem. Przepraszam za jakość, ale mój stary telefon woła o pomstę do nieba ;)

http://imgur.com/a/Y3T1T

Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają wspomniany protokół. Dla uściślenia dodam, że jest to protokół wypełniony przez Urząd Celny. Poczta (a tym bardziej mój oddział) raczej nie mają z tym nic wspólnego (a konkretnie z jego treścią, oraz stanem paczki, która przyszła w komplecie)

Dalej zdjęcie przesyłki jaką otrzymałem (a w zasadzie znalazłem w skrzynce). Jak widzicie zarówno koperta jak i list zostały włożone w taki przezroczysty worek, szczelnie zaklejony bez możliwości dostania się do niego bez rozcięcia. Dlatego jeżeli chodzi o pójście na pocztę i dopytywanie w jakim stanie przyszłą paczka, to raczej mija się z celem, bo przyszła właśnie w takim. W ten worek zarówno resztki z koperty jak i list zwinął WER Warszawa i wysyłał do Wrocławia.

Co ciekawe, pisałem Wam wcześniej, że w liście jest opcja, że adresat nie odebrał paczki. Przecież to jest paradoks sam w sobie, bo żeby dotrzeć do tej informacji znajdującej się właśnie w liście, muszę tą paczkę fizycznie odebrać, rozerwać, przeczytać ten protokół i na dole jest taka adnotacja... Chyba, że to ja jestem głupi. :roll:

Dalej. Tak, paczka była rejestrowana. Numer:

http://alipaczka.pl/?track=RQ067889929MY

Kolejna rzecz, to zwróćcie uwagę na stan koperty w jakiej miał przyjść telefon. Przecież to jest rozerwane i ja mam rozumieć, że tak to przyszło z Malezji ? I takie coś trafiło do Warszawy na sortownie, gdzie zostało zawinięte w folie i wraz ze sporządzonym protokołem dotarło do mnie ?

Co jeszcze mnie zastanawia, to fakt, że paczka została nadana 18.01.2017. Malezyjskimi liniami lotniczymi (o ile dobrze zrozumiałem). Na paczce jest naklejka, że w tym dniu przyjęcia paczka waży 0,444kg. Po czym przychodzi do Warszawy koperta w strzępkach (waga już wedle protokołu 22gramy). Hmmm, to w którym momencie znika ten telefon z paczki ?

Teraz, to że nie odebrałbym paczki od listonosza chyba niewiele by zmieniło, bo ona by pewnie wróciła do nadawcy czyli WER Warszawa, tak ?

Teraz co do samego sporu, nie wiem czy go otwierać czy nie. Szczerze mówiąc nie znam się na tym, to było moje pierwsze zakupy (jakże udane :-( ) ale sądzicie, że Pan chińczyk z miłą chęcią odda mi pieniądze ? Oczywiście napisałem do niego opisując całą sytuację, ale jak mniemam teraz smacznie śpi, więc na odpowiedź muszę chwilę poczekać.
darek71

Reklama

Postprzez omi » 2 mar 2017, o 19:19

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nierejestrowana paczka z telefonem?????

Taki numer wyciął Joybuy na 11.11.2016, ale na nowy rok już tego nie zrobił i jak czytam to część przesyłek nadal kisi się na celnym. Co gorsza przez brak CE.
Cudem zdecydowałem się anulować zakup i dostałem pełny zwrot kasy, bo płaciłem w złotówkach przez PayPal.
Wówczas nie myślałem o problemach, po prostu nie chciało mi niewiadomo ile czekać na przesyłkę z tego sklepu.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez Alyaa » 2 mar 2017, o 19:31

Skoro przesyłka była rejestrowana to powinieneś podpisać odbiór. Ja 2 lata temu dostałam uszkodzoną kopertę z nasionami - był to zwykły list, więc pozbierali zawartość, zafoliowali i posłali dalej (WER Zabrze). I to było ok. Przesyłka szła właśnie z Wrocławia (mam niemiłe "spotkania" z przesyłkami właśnie z Wrocławia - ostatni zakup Allegro poleconym priorytetowym szedł ok 10 dni i koperta w gorszym stanie niż te z Chin). Tu też widzę mój kochany Wrocław.
Ja bym w Twoim wypadku albo szła w zaparte, że w skrzynce nic nie było, albo wzięła to coś i zrobiła im awanturę na poczcie. Uszkodzone zwykłe listy - rozumiem jak wrzucą, a z tego co wiem to też noszą awizo jak jest podejrzenie iż coś ukradziono lub towar został zniszczony. Niestety sam proces reklamacji to musi osoba, która przesyłkę nadała (lub jeśli wyśle Ci pełnomocnictwa to wtedy Ty). O to dopytywałam w zeszłym roku. Tak samo zagubienie rejestrowanej przesyłki (tylko tu trzeba odczekać 2 tygodnie minimum).
Alyaa

Pochwały: 4

Postprzez omi » 2 mar 2017, o 19:41

Jeśli w przesyłce nie ma telefonu to co chcesz odbierać.
Sam odebrałem kiedyś przesyłkę krajową bez części zawartości. Najpierw jednak zdjęcia z poczty z tego co zostało i mail do sprzedawcy ze zdjęciami tego co zostało, a później po jego odpowiedzi, żeby odebrać to odebrałem. Za brakujące rzeczy zwrócił mi kasę. Tyle wspomnień. Sprzedawca jednak z kraju i drobiazgi wysyłał. Problem wziął na klatę, bo drobiazgi i źle zapakował - Poczta stwierdziła, że nie zapakował odpowiednio i było to w opisie - drobiazgi nie mogły być luzem.
omi
AKTYWNY

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 19:48

omi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rejestrowana. Pisałem jak jeszcze kolega nie wrzucił zdjęć. Ja bym tym bardziej złożył skargę na listonosza. Co do samego protokołu to raczej oryginał. Pieczątki z WER Warszawa. Kasa powinna być do odzyskania bez problemu.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez omi » 2 mar 2017, o 19:54

Tą krajową co miałem też była rejestrowana. Zaś samo oglądanie paczki warto zrobić na poczcie. Skoro odbiera to powinien wiedzieć co w niej jest. Jeśli nie ma fona to nie odbiera, ewentualnie telefon do Paypal co zrobić. Jeśli Ali to nie wiem. Pewnie bym nie odebrał. Poza tym poczta spisuje protokół z tego co zostało.
omi
AKTYWNY

Postprzez robertsan » 2 mar 2017, o 19:56

mam dokladnie taka sama sytuacje, tez przesylka z Malezji. Wyslana 10.01 dotarla 27.02. Protokol ograbienia paczki zrobiony w Warszawie. Zrobilem film z otwarcia paczki, zdjecia, skan protokolu, otworzylem spor i teraz jest kopanie sie z AE. Na razie propozycja AE jest "Refund 0$".

"buyer didn't provide the post office documents, the outer packing picture or all receiving goods weight in one picture"

"Please provide the picture(s) of the outer package if it is damaged or unsealed when it's delivered. Alternatively, you can also provide official damage report from the post"

Dodam , ze wymagane dowody przeslalem w momencie zakladania sporu.

Wczoraj 2 godziny czatowalem z konsultantem AE, poprosil bym usunal zalaczone dowody a pozniej przeslal je ponownie. Teraz mam czekac na propozycje AE do 3.03.2017
robertsan

Postprzez clorox » 2 mar 2017, o 20:03

omi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czytałeś od początku? Przecież kolega pisał, że przesyłka była w skrzynce. Nie mógł odmówić odbioru.
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez darek71 » 2 mar 2017, o 20:08

Fakt, że listonosz włożył paczkę do skrzynki bez mojej wiedzy (bez pytania się czy się zgadzam), nawet bez pozostawienia awiza, to jedna rzecz.

Inna sprawa, że pewnie wychodził z założenia, że przynosi mi kawałek pustej rozdartej koperty... Tak jak ktoś wcześniej napisał, skoro w przesyłce nic nie ma, to co chce odbierać ? Może miałoby to zastosowanie, gdybym dostał paczkę zniszczoną, otwartą, zalaną (ale z towarem w środku) to wówczas listonosz zostawiłby awizo, ale skoro to jest tylko pusta, podarta koperta, to pewnie listonosz nawet nie zdawał sobie sprawy co przynosi i włożył ją do skrzynki.

Ale odwróćmy sytuację. Listonosz wkłada awizo, idę na pocztę i widzę, że to co do mnie przyszło to tylko strzępki koperty. Nie decyduje się na odbiór i co mi to daje....? Ta podarta koperta wraca do WER Warszawa jako do nadawcy i co ? WER Warszawa odsyła ją do Chińczyka ?
darek71

Postprzez omi » 2 mar 2017, o 20:17

No to nie doczytałem i rzeczywiście zaczyna się problem. Z naszą Pocztą nie będzie łatwo.
Poza tym listonosz też powinien myśleć, a nie zostawiać przesyłki jak i gdzie popadnie. Szczególnie, że podwyżki im się kroją i konkurencji już nie mają.
Sam unikam jak mogę naszej Poczty, ale czasem nie da się. Na plus, że nic nie podpisywałeś, jak i i nikt z sąsiadów.
Nawiasem sąsiadów trzeba uczulić, by nie odbierali podejrzanych paczek, bo rozdawanie komu popadnie staje się nagminne - zarówno przez pocztę jak i kurierów.
omi
AKTYWNY

Postprzez tpawel » 2 mar 2017, o 20:26

Przesyłka polecona. Do jej odbioru potrzebny jest podpis. Czyj podpis jest na potwierdzeniu? Jeśli podpisał się Twoim nazwiskiem narobilbym mu koło tyłka. Przez to będziesz miał gorzej z odzyskaniem kasy

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP

Pochwały: 70

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2017, o 20:36

Po warunkiem, że na skrzynce pocztowej nie ma naklejonej R-ki. Niektórzy zapominają, że mają cos takiego, żeby sobie ułatwić zycie. Jeśli jest R-ka, listonosz ma prawo wrzucic list polecony bez podpisu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI