• Reklama

Redmi Note 5 Pro VS Mi A2 Lite (4/64)

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Redmi Note 5 Pro VS Mi A2 Lite (4/64)

Postprzez magnus44 » 9 sie 2018, o 16:20

Jak dla mnie porównanie cieżkie do rozstrzygnięcia. Oba telefony wyglądają podobnie, mają podobną specyfikację, ale z dwojga dobrych tylko jeden muszę kupić.

Argumenty za dla Redmi Note 5 Pro:

- Dobra bateria
- Tylne dwa aparaty 12+5, jeden z przesłoną 1.9
- Przednia kamerka 13 mp
- Nowy model Snapdragona 660

Argumenty za dla Mi A2 Lite:

- Czysty android
- Notch (mi tam się podoba)
- Również duża bateria
- Fajny ekran 5,64 cala

Co byłoby ważne w moim przyszłym telefonie (dla mnie osobiście):

- Dobry aparat
- Płynność systemu
- Relatywna jakość dźwięku

Mimo moich oczekiwań:

- Aparat - moim zdaniem Redmi Note 5 Pro ma lepsze aparaty, zwłaszcza ten z przesłoną do zdjęć w nocy i przedniej kamerki
- System - Xiaomi Mi A2 Lite ma czysty android (pewnie tylko "prawie" czysty), a to na pewno przekłada się na znakomitą pracę, jednak ma trochę słabszy procesor SD 625. Note ma Miui, nigdy długo takiego systemu nie używałem, jednak wiem, że jest on wzbogacony wieloma dodatkami od producenta Z drugiej jednak strony Note ma nieco lepszy procesor SD 660.
- Dźwięk - tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, smartfony Xiaomi mają raczej głośnik i jakosć dźwięku.

Jak myślicie? Który będzie według Was najlepszy?

- Redmi Note 5 Pro z nowszym procesorem ,lepszym aparatem (czy aby na pewno?), systemem Miui i większym ekranem, czy

- Mi A2 Lite z trochę starszym, acz solidnym SD 625, trochę gorszym aparatem, czystym Androidem, nieco mniejszym ekranem i notchem?

Oba smartfony łączy cecha wspaniałego czasu na baterii, oraz wyświetlacz FHD+.

Jeśli chodzi o alternatywne typy, to mam ich kilka. Okażą się lepsze, niż siajomi?

- Honor 8
- Huawei Y7 Prime
- Honor 7x
- Nokia 6.1 Plus

Z góry dzięki :)
magnus44

Telefon:: Prestigio

Reklama

Re: Redmi Note 5 Pro VS Mi A2 Lite (4/64)

Postprzez fake4r » 9 sie 2018, o 16:59

Note 5 Pro ma snapa 636 (piszesz że 660). Ja jestem przyzwyczajony do MIUI bo poprzednie telefony to NOTE LTE a po nim był Redmi 3. Więc teraz też postawiłem na MIUI. Zastanawiałem się jeszcze pomiędzy Redmi 5 Plus, ale postanowiłem dołożyć głównie do lepszego procka, aby to wszystko płynnie działało. Ogólnie jestem zadowolony. Fajnie szybko wszystko śmiga. Duży wygodny ekran. Zdjęcia też są w porządku.
fake4r
VIP

Pochwały: 211
Telefon:: Redmi Note 5 Pro

Postprzez magnus44 » 9 sie 2018, o 22:30

Fakt, czeski błąd. Po dłuższym namyśle raczej wezmę Note'a, chociaż kusi mnie również Honor.
magnus44

Postprzez basswitek » 10 sie 2018, o 13:36

Nie lepiej Meizu Pro 6 plus za ok 180$? Procek lepszy, ekran amoled 5.7" o niebo lepszy, aparat chyba też lepszy (choć to nie Samsung Galaxy),dźwuęk - DAC na wyjściu. Po co w ogóle MIUI? Żeby okroić sobie funkcjonalność i ilość ustawień?
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez magnus44 » 10 sie 2018, o 23:47

@basswitek, raczej odpada. Znaczy się znam markę Meizu prawie tak dobrze, jak Xiaomi, ale najlepiej, żeby smartfon był z polskiej dystrybucji, a takiego w Polsce doszukać się nie mogę.
magnus44

Postprzez avatarek » 13 sie 2018, o 01:16

temat wprowadza innych w błąd.

Tutaj Chodzi Redmi Note 5 ( AI)
Note 5 pro jest telefonem na rynek indyjski a PRo jest tam tylko marketingowe

Redmi note 5 to telefon półke wyżej niż Mi a2 lite i jeżeli akceptujesz jego gabaryt to jest lepszym wyborem.
Mi a2 lite może byc ciekawym "małym" telefonem o ile stanieje i to wyraźnie, póki co jego cena jest absurdalna.

Autor postu otrzymał pochwałę
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Powrót do Porównania telefonów