• Reklama

Redmi Note 4 czy szukać alternatywy?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Redmi Note 4 czy szukać alternatywy?

Postprzez jajobrody » 26 sie 2017, o 01:17

Cena (bez VAT): 800 zł, ale im taniej tym lepiej
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5"-6"/rozdzielczość minimum 1280x720
Ilość RAM/ROM/Procesor:3/16GB z SD, 32GB bez SD/procesor - trudno powiedzieć
Dual/Single sim:obojętnie
Preferowane marki: Xiaomi, ale jestem otwarty na inne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):Polska, ale jeśli będzie warto to mogą być Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): płynne działanie, bezawaryjność, LTE B20, dobry GPS, brak problemów z zasięgiem
Opis: Witam. Od dwóch lat używam telefonu na Windowsie (Lumia 640 XL) i w końcu zirytował mnie na tyle, że chciałbym go zmienić na coś na Androidzie. Potrzebuję telefon, który będzie po prostu dobrze działał. Lumia miewa humory - czasem zamyka aplikacje (m. in. Yanosika/inną navi w trakcie jazdy autem, albo Endomondo w trakcie treningu), kiedyś przez ok. tydzień nie działał aparat (telefon wracał do menu po wciśnięciu ikonki aparatu), itd., itd. - ogólnie było wiele podobnych sytuacji. Samo działanie też ma ociężałe - przed chwilą zmierzyłem czas otwarcia stron www - od 5 do 7 sekund (a jeszcze czasem po wczytaniu odświeża ponownie), że o braku kilku potrzebnych aplikacji już nie wspomnę.

Od nowego telefonu wymagam w sumie niewiele - po prostu żeby nie był gorszy od Lumii. Powinien zachować płynność przy kilku otwartych apkach (Endomondo + Youtube, albo Yanosik + druga navi + open fm/Youtube), nie grzać się, nie resetować bez powodu, nie zamykać aplikacji samoczynnie. Co do parametrów - od dwóch lat nie miałem tel na Adroidzie, więc nie wiem ile teraz potrzebują, szacuję, że 3GB RAM + 8 rdzeni by wystarczyło. Aparat - dobrze by było, gdyby nie był gorszy niż w Lumii (13 mpix z optyką Zeiss - mi się zdjęcia z niego bardzo podobają), ale to sprawa drugorzędna. Ważny jest dobry GPS, dobry zasięg i jakość rozmów. Istotną zaletą byłaby wytrzymałość. Na ekran i tak nakleję szkło hartowane, tel pójdzie w etui, a ja staram się dbać o sprzęt, ale będę go używał m.in. na siłce, na rowerze i może się zdarzyć, że mi spadnie (Lumia zaliczyła kilka upadków i wytrzymała bez żadnych śladów), więc dobrze by było, żeby telefon nie pękał od byle puknięcia.

Czy uważacie, że Xiaomi Redmi Note 4 spełni moje wymagania? Na plus dla niego obsługa LTE B20 i niska cena w Polsce:
np 715 zł w sklepie z mojego miasta, ale jest spory wybór sklepów z ceną w przedziale 700-750 zł https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=9 ... -Black&w=c

Czy warto żebym w ogóle szukał innego telefonu? Interesowałem się Leetv Cool 1, ale prawdopodobnie nie ma Gorilla Glass i na pewno nie ma LTE B20. Może być coś z wysyłką z Chin, jeśli będzie warto (czyli sporo taniej lub będzie to telefon niedostępny w PL).
Telefony mogą być używane, na olx widuję sporo LG G4, Sony Z3, Samsungów Galaxy S5 za ok 500 zł, ale taki stary flagowiec chyba nie jest lepszy niż nowe Xiaomi?

Poza tym nie zależy mi na czasie - może warto poczekać? Czy szykują się jakieś ciekawe premiery w tej klasie cenowej, np. przed świętami?

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

PS. Dwie funkcje mi się w Lumii podobają - Glance Screen i odblokowanie podwójnym tapnięciem - czy taki np. Xiaomi ma chociaż jedną z tych funkcji?
PSS. Aha no i bardzo ważne - nie planuję (przynajmniej na razie) bawić się we wgrywanie softów, zmienianie oprogramowanie itp - chcę wyjąć telefon z pudełka i używać.
jajobrody

Telefon:: Nokia Lumia 520

Reklama

Re: Redmi Note 4 czy szukać alternatywy?

Postprzez rutino » 26 sie 2017, o 09:41

Padło dużo pytań. Trochę spróbuję doradzić. Generalnie Cool 1 jest IMO lepszym telefonem od Redmi Note 4 - jest wydajniejszy, ma dużo lepszy aparat, ale brakuje mu wsiowego LTE i to nie jest telefon, który wyciągniesz z pudełka i będziesz bezproblemowo użytkował. Z chińczyków to jedynie Xiaomi z softem global możesz z powodzeniem od razu używać po wyjęciu z pudełka, aczkolwiek i tak lepiej zmienić ROM na xiaomi.eu. Jeśli chodzi o funkcjonalności, które Cię interesują to Redmi Note 4 im sprosta, jakość zdjęć też powinna być na podobnym, czyli przeciętnym jak na obecne czasy poziomie. Double tap to wake up jest w RN4, a to Glance Screen to nie wiem co to jest :) Jeśli chodzi o używane flagowce w porównaniu do RN4 to na bank będą robiły lepsze zdjęcia, jeśli chodzi o ich wydajność to będzie na podobnym poziomie, za te Xiaomi (Snap625) dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: U11

Postprzez jajobrody » 26 sie 2017, o 15:44

rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O, to jest bardzo cenna informacja. Im więcej czytam to dochodzę do wniosku, że jeśli zakup miałby być w Polsce Xiaomi jest bezkonkurencyjny (telefony podobnej klasy są ok 300-400 zł droższe).
A warto szukać jakichś modeli mniej znanych chińskich marek? Doogee, Oukitel, Ulefone i inne - one często mają po 4 GB RAM za niższą cenę (pierwszy z brzegu egzemplarz gatunku http://tiny.pl/gjjxx - 115 USD czyli jakieś 410 zł, praktycznie połowa ceny Redmi).
jajobrody

Telefon:: Nokia Lumia 520

Postprzez rutino » 26 sie 2017, o 15:48

Lepiej omijać te firmy które wymieniłeś. W Twoim budżecie z lepszych chińskich marek to xiaomi, leeco i ew. meizu i lenovo. Jednak żeby wyjąć z pudełka i używać to raczej tylko xiaomi.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: U11

Postprzez borsooq » 28 sie 2017, o 10:37

Ja zamieniłem Lumię 735 (jeszcze krótki epizod z BLU Win HD LTE) na Redmi 2 Pro.

Glance Screen nie ma. W telefonach na Androidzie generalnie jest to rzadko. Na pewno jest w SGS7, ale to nie ta półka cenowa. Co do aparatu, to powiem, że Lumia + Carl Zeiss, to inna liga. Mi się też te zdjęcia podobają, ale prawda jest taka, że na andku jest trochę inny ekosystem.
Jesteś przyzwyczajony do dobrego, więc nie spodziewasz się, że może być gorzej. Generalnie twoja Lumia 640 XL pod względem aparatu, powiedziałbym, że prezentuje poziom wyższy niż większość dzisiejszych chińczyków. Akurat Redmi Note 3 Pro, którego obecnie używam (a w zasadzie nie używam, bo jest w sanatorium na wymianie ekranu) prezentuje podobną jakość zdjęć (Nokia 735 6,7MPix vs R2P 8MPix - więcej szczegółów na R2P, ale jednak zdjęcia ładniejsze z Nokii). Powiedziałbym, że jak zmienisz lumię na RN4, to różnicy nie powinno być ogromnej w jakości (zobacz http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7859&idPhone2=8531&idPhone3=7863), ale na pewno kolory będą nieco inne. W dobrym świetle, oczywiście. W słabym - bedzie na niekorzyść Xiaomi. Generalnie Lumie produkują bardzo miłe dla oka zdjęcia.

Potwierdzam, że Xiaomi względem innych chińczyków jest producentem, którego produkty można używac od razu po wyjeciu z pudełka, aczkolwiek... nie byłbym taki przekonany co do nie-ubijania apek w tle. Generalnie MIUI lubi sobie czasem coś zabić. Dlatego lepszym wyjściem jest od razu na starcie wysłać prośbę o odblokowanie bootladera i wgrać Xiaomi.eu, które lepiej zarządza pamięcią i generalnie lepiej działa. GPS działa OK (R2P i RN3P), chociaż, wg mnie na Lumii 735 działał lepiej (szybciej i dokładniej), ale tam używałem Here Maps. Z jakości rozmów i działania na baterii będziesz zadowolony. Przepaści nie ma, ale jest lepiej. Cod o zasięgu - nie ma problemu, ale jednak Nokia mi łapała lepiej.

Generalnie zwróć uwage na to, że Nokia produkowała telefony bardzo dobre, które nie miały wielu wad. Windows Phone był dobrym systemem, ale niedopieszczonym. Microsoft najpierw wyprzedził epokę, później zaklinał rzeczywistość, a na koniec spóźnił się z niezbędnymi poprawkami i olał resztę ufnych wyznawców (np. mnie). Sprzętowo z chińczykiami jest tak, że ich niższa cena nie bierze sie znikąd. Generalnie od uznanych producentów oferują gorszą jakość aparatów (na tyle gorszą, że byś się nie spodziewał), często brak wsparcia i gwarancji. Nie dotyczy to Xiaomi, dlatego też kosztuje 2 razy więcej niż ten Oukitel, który parametrami będzie dobry, ale poza tym nie ma ani dobrego softu, ani aparatu, ani wsparcia. Z innych marek chińskich można wziąc jeszcze pod uwagę Cubota, który ma serwis w PL i wydaje się być bardziej cywilizowanym producentem niż większośc chińskich.
borsooq

Pochwały: 13
Telefon:: xiaomi

Postprzez miklopl » 28 sie 2017, o 13:05

xiaomi.eu nie zarządza lepiej pamięcią niż stock w MIUI. Jest dokładnie tak samo.
miklopl

Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2017, o 13:20

borsooq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No nie do końca - trzeba się najpierw upewnić u sprzedawcy, że wyśle na fon z ROMem Global, bo wielu z nich dalej sprzedaje z chińskim, lub samodzielnie modyfikowane syfMIUI.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 79
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez borsooq » 28 sie 2017, o 13:58

miklopl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Prawdę mówiąc, to nie mam potwierdzenia, że tak jest, czy nie jest. Być może, jak mówisz, xiaomi.eu, to xiaomi dev z tłumaczeniami i jakimis dodatkami. Z mojej obserwacji jednak mogę stwierdzić, że moje R2P, którego przywlaszczyła sobie moja żona, nie ubija tak apek, jak RN3P, którego używam sam. Różnica między nimi jest taka, że R2P działa na xiaomi.eu z miuipolska, a RN3P działa na Globalu z brancha dev. Oczywiście, różnicą jest też android, gdzie w przypadku R2P podstawą jest 5.1, a RN3P - 6.0. Ilość RAMu taka sama.
borsooq

Pochwały: 13
Telefon:: xiaomi

Postprzez becki » 28 sie 2017, o 14:38

Jedno pytanko bo dość ciekawi mnie te zagadnienie B20 co zamierzasz robić że aż tak bardzo ci potrzebne te pasmo? Moja mi5 nie obsługuje tego pasma i gdzie jest kicha Internet to i z pasmem B20 na innym telefonie rewelacji nie ma ( jeśli chodzi o oglądanie filmów na ten przyklad). I nie ma co się oglądać za wersjami Romów spokojnie samemu można wrzucić co się chce ogrom poradników i tutoriali w przypadku Xiaomi sprawia że nie widzę problemu. Dodam że jeśli brać nota 4 to z Helio x20 miałem i do tej pory mile wspominam.
Oddam Silikonowy pokrowiec do THL t6 pro, Flip case do Zuk z2, czarno-złoty silikon do Letv Le Max 2
becki

Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy Gio

Postprzez racesupport » 28 sie 2017, o 20:29

becki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

miałem oba, jednak polecam Snapa ze względu na dłużej trzymającą baterię - a mawiają, że helio niby bardziej oszczędny no i przede wszystkim dostępność romów lepsza jeśli ktoś chce grzebać ;)
racesupport

Pochwały: 1
Telefon:: S7 Edge
ROM: Stock

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2017, o 22:55

Co za bzdura? @racesupport ma rację - X20, to już stary proc i to w dość grubym procesie produkcyjnym. S625, to chyba najbardziej energooszczędny proc jakiego Qualcom wyprodukował. Jeden z najbardziej udanych w historii.
Nie wiem kto tak mawia, ale to z pewnością nieprawda.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 79
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez ztev » 29 sie 2017, o 21:43

Panowie polećcie jakiś telefon.

Moje wymagania:

-Dobra bateria >3000mah
-Wyświetlacz 5-5,7"
-Irda - pilot do tv
-Dobry aparat,
-cena do 1000zł,
-slot kart sim - chyba, że tel. będzie miał min. 64gb pamięci to nie potrzeba.
-zmiany romow nie boję się
-musza byc fizyczne guziki pod ekranem, te z aktualnych honorow/huawei nie przejda ...

Aktualnie posiadam Honora 3C. Gdyby miał lepsza baterię, więcej pamięci i ciut lepszy aparat to bym go nie wymieniał :-P

Jakiś czas temu kupiłem 2szt. redmi note 4x dla siebie i rodziny niestety jego aparat był dla mnie za słaby. Telefony miały różne sensory Samsung S5K5E8 oraz Omni vision. Jak dla mnie oba były bardzo przeciętne porównywalne do kilkuletniego Honor 3C. Dlatego sprzedałem redmi note 4 ...

Co polecicie ? Myślałem nad zuk z2 pro ale nie ma podczerwieni ...
Myślę nad Leeco cool 1
Leeco le 3 pro 4gb /64gb ale nie wiem czy sa jakieś dobre, stabilne romy bez bugów.
ztev

Telefon:: ZTE V970

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?