• Reklama

Redmi 4 Prime - nie działa wyświetlacz

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Redmi 4 Prime - nie działa wyświetlacz

Postprzez napkuba » 25 sty 2017, o 00:32

Witam!

Przed świętami zamówiłem Redmi 4 Pro u Goldway. Telefon poszedł na prezent. Wszystko działało bez zarzutu, niestety po około 2 tygodniach sam z siebie padł wyświetlacz. Ekran jest cały czarny, nawet podczas uruchomienia nie pojawia się logo Xiaomi itp. Telefon reaguje wibracją, kiedy nacisnę czytnik palca. Wibracja występuje również, gdy na czuja źle wpiszę kod odblokowujący. Działa dioda od powiadomień. Można na niego dzwonić itp. Pisałem w tej sprawie do Goldwaya. Polecił mi wgranie najnowszego firmware przez fastboota. Pytanie czy taka operacja nie wymaga wcześniejszego włączenia USB Debugging w telefonie, oraz czy jest sens się bawić z firmware? Nie chciałbym go przypadkowo uceglić. Może lepiej żebym go odesłał bezzwłocznie do chin?
napkuba

Pochwały: 1
Telefon:: Lenovo
ROM: 16

Reklama

Re: Redmi 4 Prime - nie działa wyświetlacz

Postprzez skazi » 25 sty 2017, o 23:26

No tak wgranie softu na nowo na bank naprawi wyświetlacz, typowa rada chińczyka jak coś nie działa. Padł wyświetlacz, wgraj soft, głośnik nie działa wgraj soft, telefon się nie uruchamia wgraj soft. Jak tak dalej pójdzie to samo będą zalecać jak ekran pęknie :-)
Możesz próbować wgrać, ale raczej marne szanse że coś zdziałasz.
A jak wchodzisz w fastboot to się coś wyświetla? Jeśli nie to znaczy że zmiana softu nic nie da.
Ostatnio edytowano 26 sty 2017, o 00:03 przez skazi, łącznie edytowano 1 raz
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 67
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Postprzez omi » 25 sty 2017, o 23:41

Takie podejście ma pewien plus, mianowicie to, że Goldway ma świadomość ile warte są multilangi imitujące Global i nie miga się z gwarancją w przypadku wgrania softu. Oczywiście wgranego prawidłowo i gdy przy tej czynności nic nie zepsujemy. Przy pewnych niedomaganiach może to mieć sens.
Pomijam tu kwestię sprawdzenia jeśli wyświetlacz nie działa i cały przebieg obsługi gwarancyjnej (nie miałem potrzeby testować).
Mimo wszystko przynajmniej sam wgrałbym Globala jeśli go nie ma a w trybie serwisowym wyświetla prawidłowo. Jeśli już jest global, albo w menu serwisowym nic nie widać to niestety odsyłałbym sprzęt od razu. Akurat dojdzie po nowym roku koguta. I tak pewnie już nic nie zrobisz.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung

Postprzez bartazzz » 26 sty 2017, o 11:00

podstawa że telefon musi wchodzić w tryb fastboot. No i musi byc coś widać. Miałem taki przypadek w mi4 że wchodził w fastboot ale ekran nie swiecił, flashował sie poprawnie ale nic nie było w stanie go postawić na nogi
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez RussianYeti » 2 lut 2017, o 02:04

Można też wgrać przez miflasha, debbugging nie będzie potrzebny. Jeżeli ekran jest czarny nawet w menu serwisowym/fastboot itp, to zmiana softu nic nie da. Odsyłaj go czym prędzej na gwarancje.
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: Xiaomi

Powrót do Pomoc techniczna