• Reklama

Redmi 3 nie ładuje baterii

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Redmi 3 nie ładuje baterii

Postprzez nika » 3 lut 2017, o 22:38

Witam,
posiadam telefon Xiaomi Redmi 3. Po 8 miesiącach użytkowania chciałam wymienić kartę (zmiana operatora). Po zmianie kary na telefonie pojawił się obrazek robot z białym królikiem i telefon nie chciał się wyłączyć. Po odłączeniu baterii i uruchomieniu ponownie telefonu bateria miała 0% i nie ładowała się. Od tej pory telefon działa tylko podpięty do ładowarki, świeci się czerwona dioda ładowania, pokazuje się znaczek ładowania (błyskawica) ale stan baterii ciągle jest 0%. Zamówiłam nową baterię, wymieniłam ale nadal jest to samo. Ładowarka jest ok bo ładuje inny telefon Redmi note 3.
Proszę o pomoc,
Z góry dziękuję
Nika
nika

Telefon:: redmi 3

Reklama

Re: Redmi 3 nie ładuje baterii

Postprzez clorox » 3 lut 2017, o 23:05

Dasz radę wejść w recovery (Power + Volume Up) lub fastboot (Power + Volume Down)?
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 87
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez nika » 4 lut 2017, o 00:48

weszłam w fastboot- (power + volume down) pokazał mi się robot z białym królikiem

w recovery też się udało wejść - pokazał się żółty panel i dużo chińskich znaków. Po wybraniu recovery pokazała się ikonka wtyczki z czerwonym paskiem na dole. Telefon jest nadal na ładowarce.
nika

Postprzez clorox » 4 lut 2017, o 11:58

A co się dzieje jak włączasz telefon normalnie? Restartuje się? Wyswietla logo? Factory reset w recovery jest możliwy? Może system padł i trzeba będzie wrzucić od nowa.
clorox
VIP

Postprzez nika » 4 lut 2017, o 13:37

Jak włączam telefon normalnie na baterii to wyświetla się logo i po kilku sekundach się wyłącza telefon. Jak podepnę do ładowarki to wyświetla się logo i później ikonka ładowania baterii. Później jak włączam telefon na ładowarce to uruchamia się normalnie. Wszystko działa, pokazuje się ikonka ładowania baterii na górnym pasu (błyskawica) ale stan baterii ciągle jest 0%. Po odłączeniu od ładowarki telefon od razu się wyłącza. :evil:
Po uruchomieniu recovery (volume up + power) pojawia się ekran z chińskimi znakami, jedyne co jestem w stanie odczytać to przy tych znakach: fastboot, recovery i download (foto moge podesłac na maila, bo coś nie moge dodać do załączników). Po wciśnięciu recovery pojawia się ikonka baterii z wtyczką w środku.
Nie wiem czy system padł, jak można go wrzucić od nowa??
nika

Postprzez clorox » 4 lut 2017, o 14:35

Skoro uruchamia się na ładowarce, to znaczy, że system jest ok. Co pokazuje status baterii w ustawieniach? Czy przy wymianie baterii zostały zdjęte zabezpieczenia ze styków? Jeżeli bateria została zainstalowana prawidłowo (sprawdź!) to wygląda na uszkodzenie modułu ładowania na płycie, ale to może potwierdzić serwis.
clorox
VIP

Postprzez nika » 4 lut 2017, o 15:39

Gdzie ewentulnie mogę oddac telefon do serwisu?
nika

Postprzez clorox » 4 lut 2017, o 16:07

Zapytaj w najbliższym komisie GSM. Czasem zajmują się również naprawami. Ewentualnie tu na forum w tym wątku: mobidoktor-naprawi-twoj-chinski-telefon-t31822-12.html
clorox
VIP

Postprzez nika » 6 lut 2017, o 14:05

wysłałam formularz zgłoszeniowy z opisem problemu do serwisu. zaproponowali instalacje softu. myślisz ze to może pomóc?
nika

Postprzez clorox » 6 lut 2017, o 14:50

Na pewno nie zaszkodzi. Ja bym jednak sprawdził czy na pewno bateria jest dobrze zainstalowana i co pokazuje status baterii (napięcie, temperatura itd). Z twojego opisu wynika jakby wogóle bateria nie była podpięta.
clorox
VIP

Postprzez poverek » 19 kwi 2017, o 13:46

Witam,

Jak zakończył się temat?
Bo mam (niestety) identyczną sytuację.
Z góry dziękuję za pomoc.
poverek

Telefon:: Redmi 4

Postprzez nika » 22 kwi 2017, o 11:41

Wyslalam telefon do serwisu. nie został naprawiony, dostałam odpowiedź że to najprawdopodobniej płyta główna, której nie podejmują się wymieniać. Niestety po pewnym czasie telefon w ogóle się wyłączył (nawet podpięty do ładowarki). Sprzedaję go na części:(
nika

Powrót do Pomoc techniczna