• Reklama

Recenzja latarki - Imalent DM21T

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Recenzja latarki - Imalent DM21T

Postprzez zieloczek100 » 8 paź 2017, o 21:14

Witajcie,

Obrazek

Wiele dobrego możemy przeczytać o niektórych latarkach marki Imalent, czy model DM21T tez zalicza się do tej grupy?

Znajdziecie ją w sklepie np. Gearbest – https://www.gearbest.com/led-flashlight ... d=11539596 (mój reflink)
Z kodem: DMTT – obniżycie cenę do 24,99USD czyli około 90-95zł

Latarkę otrzymujemy w minimalistycznym, ładnie wykonanym opakowaniu:
Obrazek

Obrazek

W zestawie:
- latarka
- 2 zapasowe oringi
- instrukcja obsługi
- kaburę (typowa średnia półka, czyli twarde wykończenie, ale bez wystających nici itp.)
- kabel USB
- ogniwo 2600mAh
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Standardowe wymiary, standardowy kolor (czarny), czyli dosyć standardowa latarka, bez żadnych wodotrysków
Obrazek

Fabrycznie w moim egzemplarzu dioda była źle wycentrowana, reflektor SMO – czysty, szybka z powłokami i najważniejsze, ciepła dioda XP-L Hi !
Obrazek

Do diody jest bardzo łatwy dostęp, fabrycznie dużo pasty, bez problemu możemy ją wymienić. Pod LEDem niestety anodyzacja, podłoże diody wykonane z miedzi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z cyklu „poprawiamy producenta” wymieniłem pastę, ustawiłem diodę „jak należy”, ale mam wrażenie, że trzeba pobawić się podkładkami
Obrazek

Główka w miejscu reflektora, to zwykły walec, w miejscu gdzie znajduje się sterownik pojawiły się wzorki (mi akurat nie podobają się) i kształt, który redukuje staczanie latarki z powierzchni pochyłych.
Obrazek

Tuba środkowa z delikatnym moletowaniem
Obrazek

Obrazek

Gwinty fabrycznie suche (przesmarowałem), wizualnie ładnie wykonane, chociaż od strony zakrętki chciałbym, aby był nieco dłuższy. Skręcając tylną część czujemy, że kręci się ona zbyt lekko, ma jakiś niepotrzebny luz (który raczej nie występuje w dobrych latarkach) – według mnie, ten element jest do znacznej poprawy
Obrazek

Obrazek

Dopiero na zakrętce pojawiły model i marka. Wykonanie dobre, proste, „standardowe”
Obrazek

Niestety nie postawimy latarki w pozycji świeczki, powędrował tutaj port USB i przycisk On/Off
Obrazek

Port USB fatalnie chroniony… Wodoszczelność = 0, gumka odstaje i poza jej przyklejeniem raczej niewiele możemy zrobić
Obrazek

Obrazek

A czym zmieniać tryby? Nie znajdziemy przycisku pełniącego tą funkcję, a pokrętło, nie działa tak dobrze jak w Nitecore SRT7GT - nawet nie jest do niego podobne, ma lekki luz, obraca się przyjemnie. Niestety o sterowaniu nie mogę powiedzieć, że jest przyjemne, trzymając latarkę w jednej dłoni zmiana jasności to duże wyzwanie (szczególnie jeżeli nie chcemy aby latarka upadła) – według mnie przyciski nadal są górą !
Obrazek

Sprężynka pozłacana i dosyć twarda, ale… ale za krótka, przez co wiele ogniw nawet z płaskim plusem, które mogłyby działać – nie działają. Podłączając latarkę pomijając zakrętkę „do miernika”, ten pokazał prąd nawet ponad 4A, niestety korzystając z zakrętki jest znacznie gorzej. Jest kilka możliwości – sprężynka ogranicza maksymalny prąd; budowa zakrętki ma błędy; producent nie przewidział prądu dla latarki rzędu 4A.
Obrazek

Sterowanie jest bardzo łatwe i intuicyjne. Latarkę włączamy jednym klikiem (przycisk On/Off), tak samo wyłączamy.
Kręcąc potencjometrem zmieniamy jasność, według producenta 30-1000lm, według mnie „schodzi” nieco niżej, ale i nie osiąga 1000lm. Nawet przy 1000lm słychać delikatne piszczenie – być może spowodowane jest ono słabej jakości wykonaniem zakrętki.
Przytrzymując przycisk poniżej 1s, aktywujemy tryb Strobe, jego jasnością również sterujemy za pomocą pokrętła !

Sterownik wymaga stosowania ogniw z zabezpieczeniem przed zbyt niskim napięciem, nie znalazłem informacji o zabezpieczeniu przed odwrotną polaryzacją (i nie testowałem)
Obrazek

DM21T nie jest wyposażona w czujnik temperatury, jasność jest obniżana do około 52% po kilku minutach – dodajcie sobie moje zastrzeżenia do jasności maksymalnej, ja szacuję te 50% na 350-400lm
Obrazek

Do nieszczęsnej zakrętki podłączmy przewód USB żeby naładować ogniwo. Prąd ładowania to około 1A, latarka kończy ładowanie przy napięciu około 4,1V i z końcem ładowania dioda kolor z czerwonego na zielony
Obrazek

Waga to około 87 gram bez ogniwa,
Obrazek

w porównaniu do EAGTAC to więcej o blisko 25 gram
Obrazek

Porównanie wielkości do ogniwa 18650
Obrazek

I do Wuben I333
Obrazek

EAGTAC PX30LC2-R po prawej stronie – mniejszy i lżejszy
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s
Imalent DM21T (przy wielu minusach, barwa jest raczej na plus, nie tak dobra jak w EAGTAC PX30, ale lepsza niż np. w fabrycznym Convoy S2+ z XM-L2 T6 4C)
Obrazek

EagleTac PX30LC2-R Warm – powiem tak, jeżeli Imalent w jakimś stopniu chciał naśladować EAGTAC, to średnio to się udało. EAGTAC : świeci jaśniej, jest lżejsza, ma lepszy sterownik, lepszy zasięg – to wynik raczej dobrze zaprojektowanego reflektora i latarki, i jakość diody jest zauważalnie lepsza – to taka przyjemniejsza ciepła barwa.
Obrazek

Nitecore EC4 (mod na XM-L2 U2 3C, czyli neutral około 5000K)
Obrazek

Imalent DM21T
Obrazek

EagleTac PX30LC2-R – i ponownie przewaga zasięgu przy podobnych rozmiarach
Obrazek

Nitecore EC4 mod
Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka słów podsumowania:
Zapowiadało się bardzo dobrze – ciepła dioda, prosty, zwyczajny wygląd, dużo pozytywnych komentarzy, niestety zawiodłem się. Fatalnej jakości gumka zabezpieczająca port USB, słaby sterownik (i zakrętka, która nie jest w stanie „oddać” maksymalnego prądu sterownika), brak zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem (przycisk pracuje bardzo lekko), pomimo podobnych rozmiarów do EAGTAC PX30LC2-R – gorszy zasięg.
Oczywiście można doprowadzić ją do stanu „używalności”, zakleić port USB, zmostkować sprężynkę + dolutować krążek mosiężny czy spróbować zmienić podkładkę pod reflektor – tylko po co?

Według mnie ten Imalent broni się jedynie względnie niską ceną, ciepłą diodą i może dla niektórych osób sterowaniem, cała reszta jest gorsza niż u większości konkurencji.

Z mojej strony – nie warto.

Zachęcam do zadawania pytań !

Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100