• Reklama

Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Postprzez Robertos41 » 5 gru 2017, o 18:34

Witam

Czy ktoś z forumowiczów ma problem ze zwrotem pieniędzy po anulowaniu zamówienia w dniu 11.11.2017 r. przy płatności Przelewy24? Na Aliexpress status "refund complete" miałem już na drugi dzień. Do dnia dzisiejszego pieniądze nie pojawiły się na moim koncie. Aliexpress twierdzi, że zwrot pieniędzy zlecili i podają mi kod referencyjny transakcji. Przelewy24 twierdzi, że nie dostali dyspozycji zwrotu pieniędzy i niby po drodze jest jeszcze jakiś zagraniczny pośrednik. Zgodnie z zapisami zwrot powinien być u mnie do 10 dni roboczych a dzisiaj jest już 17 dzień. Dla mnie stroną w płatności są Przelewy24 ale coś widzę, że z nich to raczej nie jest solidna firma.
Czy ktoś już miał taka sytuacje? Jakie podjąć działania?

Pozdrawiam
Robertos41

Telefon:: LeECO X722

Reklama

Re: Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Postprzez Flyagaric » 5 gru 2017, o 19:14

Przelewy24 stroną były jak kasę przelewałeś do sklepu - wywiązały się? Całkiem sprawnie.
W drodze powrotnej, to sklep wysłał kasę tobie, a nie Przelewy24. Komu zlecałeś zwrot kasy: Przelewy24, czy sklepowi?
Przelew, to przelew - ty patrzysz na sytuację jakbyś zapłacił kartą, lub PayPalem, a to wcale nie jest analogiczny płatnik, do karty kredytowej czy PP.

Płacenie przez Przelewy24 wiąże się z pewnymi istotnymi ograniczeniami. Warto jest rozpoznać je wcześniej, aby takich właśnie problemów uniknąć.
Nie mam pojęcia jak ci pomóc. Skoro Ali niby kasą odesłało i podali numer referencyjny, a Przelewy24 jej nie otrzymało, to ciężko powiedzieć gdzie masz teraz uderzać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Robertos41 » 5 gru 2017, o 19:37

OK. Rozumiem, że dobrze zrealizowali płatność w tamtą stronę ale oczywiste , że za ich pośrednictwem muszą wrócić po anulowaniu zamówienia. Aliexpress twierdzi, że zlecili płatność podając konkretny numer referencyjny tej płatności i to powinno już wystarczyć dla mnie jako szarego użytkownika sieci. Dla mnie stroną są Przelewy24 a nie jakiś ich pośrednik . Ja z pośrednikiem nie mam żadnego kontaktu i zobowiązania. Za działania pośrednika w tej sytuacji odpowiadają Przelewy24.
Robertos41

Postprzez Alyaa » 5 gru 2017, o 20:57

Zwroty są od Przelewy 24 jeśli nimi płaciłeś. Czy wysłałeś to od Ali do P24? Sama płacę przez P24 i zawsze zwrot jest od nich.
Alyaa

Pochwały: 6
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez Robertos41 » 5 gru 2017, o 21:14

Tak, informację o kodzie referencyjnym płatności podałem do Przelewy24 ale konsultantka twierdziła, że nic im to nie da. Czekają po prostu na dyspozycję zwrotu a ta jak twierdzi Ali dawno już była.
Robertos41

Postprzez Flyagaric » 5 gru 2017, o 22:17

Alyaa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Prawda, ale dyspozycja wychodzi od Ali.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez marcoos1 » 5 gru 2017, o 22:23

Widzę, że ludzie lubią sobie utrudniać i potem się dziwią, że coś nie idzie lekko, gładko i przyjemnie.
Po co korzystać z P24 i mieć podobne problemy (oraz gorszy kurs wymiany waluty) jak można zapłacić kartą walutową i wtedy ten temat nie miałby miejsca?
Ten status "refund complete" masz w zakładce "financial" w szczegółach zamówienia? Tam też powinna być data.
Tam gdzie jest taka czerwona linia
Waiting Refund --------------Refund Processing-------------Refund
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez Robertos41 » 5 gru 2017, o 22:28

Tak , status "refund complete" jest dokładnie w tym miejscu z datą 12.11.2017 r. Mam nauczkę. Już nigdy nie będę płacić przez Przelewy24 i innym też to radzę. Wszystko jak widać jest pięknie ale do czasu.
Robertos41

Postprzez marcoos1 » 5 gru 2017, o 22:30

I sprawdzałeś czy kasa nie wróciła na konto z datą zakupu (a nie 12.11)?
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez Robertos41 » 5 gru 2017, o 22:38

Sprawdzałem. Na bieżąco widzę co się dzieje na koncie, po prostu tych pieniędzy nie ma.
Robertos41

Postprzez Flyagaric » 5 gru 2017, o 23:33

Robertos41 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Raczej Ali za to odpowiada. Nie masz za bardzo metody nacisku na nich, więc ciężko coś poradzić. Przelewy24 mogą tylko sprawdzić czy dostali, czy nie. Nie mam pojęcia, czy mogą sprawdzić coś więcej. Sam numer ref. nic nie daje jak się nie ma wglądu, do zlecenia. Chyba tylko Ali może ścignąć pośrednika, czy też instytucję, której wysłali kasę.

Na Ali trzeba płacić kredytówką, choćby przedpłaconą (ale są lepsze karty). Przynajmniej masz ochronę.
Wszędzie indziej trza płacić PayPalem.
Flyagaric
VIP

Postprzez marx » 6 gru 2017, o 09:15

Przelewy 24 to najgorszy możliwy sposób płatności, pomijają niekorzystny kurs (+- 8 groszy straty na każdym dolarze) To często pojawiają się różne problemy, a największe jak chcemy odzyskać część pieniędzy np w wyniki reklamacji itp.
A wystarczy zamówić darmową kartę np z kantor.aliorbank.pl lub darmowa z banku i zasilać z najtańszego kantora online.
Kartę można powiązać z kontem Paypal i dzięki takiej parze kupujemy we wszystkich sklepach z Chin i nie tylko. Na dodatek tanio i bezpiecznie.

Warto poczytać i ie przepłacać jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI