Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Postprzez atom2017 » 13 gru 2017, o 21:28

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czemu mam się nie denerwować, skoro nie mogłem odzyskać swoich pieniędzy. Zrozum też, mimo, że nie potrafisz, że u sprzedawcy, u którego kupowałem na aliexpress nie było możliwości płacenia przez PayPal. Konto na PayPalu posiadam i bardzo dobrą do niego podpiętą kartę. Preferuję tę formę płatności i w wielu sklepach, gdzie można tak płacę, tutaj tak się niestety nie dało. Po za tym, pomijając fakt, że nie mogłem zapłacić Paypalem, dawanie rad typu załóż konto Paypal, nic nie wnosi do rozwiązania problemu, który został w tym wątku przedstawiony, czyli brak zwrotu przez przelewy24 do anulowanej już transakcji. Założenie konta na PayPal nie spowoduje zwrotu przez Przelewy24.
atom2017

Telefon:: Huawei

Reklama

Postprzez clorox » 13 gru 2017, o 22:12

Owszem, przez PayPal nie wszędzie można płacić i po to właśnie jest założenie również konta w kantorze Aliora (darmowego) i karty walutowej do tego konta (również darmowej) lub konta i karty REVOLUT. Takie combo zapewnia ci maksymalne bezpieczeństwo zakupów zagranicznych bez względu na to czy jest możliwość płacenia PayPalem czy tylko kartą. Dodatkowo nie tracisz na spreadzie i przewalutowaniu. Wystarczy poczytać odpowiednie wątki na forum gdzie swoją wiedzą dzielą się koledzy, którzy zęby zjedli na zakupach zagranicznych.

PS. Twój problem został rozwiązany więc dałem ci po prostu radę na przyszłość. Może ten przypadek da ci do myślenia i zadbasz o bezpieczeństwo swoich płatności zagranicznych. Możesz też płacić dalej przez Przelewy24 i potem szukać pomocy po forach...

@basa Jak wiszą ci różnice kursowe i ewentualne straty przy zwrocie, albo całkowity brak jakiejkolwiek ochrony to korzystaj z p24. Ja wole zawsze mieć parę $ na walutowym kupionych po dobrym kursie i możliwość zrobienia chargeback'a.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez Robertos41 » 13 gru 2017, o 22:45

Witam

Ja dzisiaj tak jak forumowicz atom2017 też odzyskałem w końcu swoje pieniądze ale tu pojawia się ciekawostka - zwrot nie nastąpił z mojej transakcji a całkowicie innej a pieniądze się zgadzają. Okazuje się, że Aleexpress wywiązało się znakomicie ze swoich obowiązków (miałem od nich kod referencyjny transakcji, nr płatności i potwierdzenie na e-mail) - zwrot pieniędzy po anulowaniu zamówienia a namieszały Przelewy24. Podejrzewam, że moje pieniądze wcześniej dostał ktoś inny a ja jak napisałem wyżej dostałem zwrot nie ze swojej transakcji. Mam nauczkę i na przyszłość już będę dokonywać transakcji zgodnie z Waszymi cennymi uwagami. P24 to już zbytnio nie ufam.
Robertos41

Telefon:: LeECO X722

Postprzez 40rozbojnik » 14 gru 2017, o 12:38

Płatność przez przelewy24 jest skierowana do tych osób, które nie chcą zakładać kolejnego konta w kolejnym banku, kantorze itp. Wychodzi zawsze lepiej niż przewalutowanie np. z konta PLN w mBanku. Dotychczas zarówno płatności jak i zwroty przebiegały bezproblemowo, widać stracili mocno na jakości usługi.
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez clorox » 14 gru 2017, o 14:08

To tak jak z chińską gwarancją. Jest dobrze jak się nic nie dzieje, a jak zaczyna się coś psuć to zdziwienie...

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez 40rozbojnik » 14 gru 2017, o 19:08

Pieniądze koledzy odzyskali, z realizacją gwarancji to już naprawdę kiepska szansa;)
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI