• Reklama

Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Przelewy24 - problem ze zwrotem pieniędzy z Aliexpress

Postprzez Robertos41 » 6 gru 2017, o 14:14

Rady na przyszłość cenne. Dziękuję i na pewno skorzystam. Tylko jakie jest wyjście teraz z tej sytuacji?
Robertos41

Telefon:: LeECO X722

Reklama

Postprzez Flyagaric » 6 gru 2017, o 14:18

Może tu być milion FAQ napisanych, ale ludzie i tak będą dawać się zaskakiwać.
Smutne, ale prawdziwe: nauka musi kosztować.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Alyaa » 6 gru 2017, o 15:50

Czat z Ali ponownie. Osobiście też korzystam z P24 i nie narzekam (nie planuję innej metody płatności, ewentualnie PayU jeszcze). Znając trochę P24 od strony sprzedającego (pracowałam w sklepie wysyłkowym) to bym jednak ich winiła, bo wiem jaki tam burdel mają. Zresztą jako kupujący też miałam z nimi do czynienia, ale udało się wszystko załatwić. Rozumiem, że pisząc do P24 podałeś im numer transakcji(zwrot wraca z tym samym numerem)?
Alyaa

Pochwały: 6
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez Robertos41 » 6 gru 2017, o 20:04

W kontakcie z Przelewy24 trzeba podawać wszystkie dane i nr transakcji też podawałem. Jak na razie nic to nie pomogło. Dzisiaj znowu byłem na czacie z Aliexpress i wysłałem e-mail do P24. Czekam na efekty.
Robertos41

Telefon:: LeECO X722

Postprzez atom2017 » 12 gru 2017, o 22:21

Cześć,
mam dokładnie taką samą sytuację. Na prośbę sprzedawcy anulowałem zamówienie, bo się pomylił w kuponie rabatowym. Informacje o zatwierdzonym zwrocie na aliexpress są 13.11, a pieniądze nie wróciły na konto. Rozmawiałem z aliexpress i twierdzą, że zrobili mi zwrot i mam pytać w moim banku. W banku nic nie przyszło. Pytałem też w Przelewy24 i twierdzą, że nie dostali dyspozycji na zwrot. Ponoć Aliexpress nie jest bezpośrednim klientem Przelewy24. Jest jeszcze pośrednik PPRO Financial Ltd między Aliexpress a Przelewy24. Aliexpress odsyła mnie do banku, bank do Przelewy24, a Przelewy24 do Aliexpress. Ali twierdzi, że kasę zwrócili (mają jakiś ID potwierdzający), a mój bank i Przelewy24 nie dostali żadnej dyspozycji do zwrotu. Na razie złożyłem reklamacje w banku, a Przelewy24 wysłały zapytanie do PPRO Financial Ltd. Może to jednak strasznie długo potrwać, bank stwierdził, że nawet do paru miesięcy. Obawiam się jednak, że tych pieniędzy już nie odzyskam. Myślałem, że instytucjom bankowym można ufać, ale jak widać się myliłem. Pytanie, tylko która z nich jest złodziejem. Robertos41 daj znać jak Ci się uda coś ustalić, ja ze swej strony też napiszę jak się coś zmieni.
atom2017

Telefon:: Huawei

Postprzez Flyagaric » wczoraj, o 00:01

Przecież nie możecie nic chcieć od Przelewy24, skoro, to nie oni zlecali. Zleceniodawcą przelewu jest sprzedawca. Co Przelewy24 mogą na to, że kasy/dyspozycji nie otrzymali? No ludzie, bądźcież rozsądni.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez atom2017 » wczoraj, o 01:32

Na aliexpress, przy transakcji mam status Refund z dnia 13.11.2017, więc wygląda, że aliexpress kasę zwróciło i też tak twierdzą w rozmowie. Mówią, że wysłali i mają ponoć na to identyfikator potwierdzający, który mi podali, a przelewy24, że nie dostali i komu tu wierzyć ? Flyagaric a czemu mam nie chcieć nic od Przelewy24, skoro przypuśćmy, że kasę otrzymali, tylko, że sobie ją źle zaksięgowali i zamiast puścić dalej mi na konto w banku, to wisi, gdzieś u nich w niebycie.
atom2017

Postprzez 40rozbojnik » wczoraj, o 15:29

Dziwne. Nieco ponad rok temu anulowałem zamówienie na ponad 1300zł - płacone przez przelewy24. Zwrot dotarł na konto bez żadnych problemów. Co teraz się wyrabia, to woła o pomstę do nieba...
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez Flyagaric » wczoraj, o 19:09

atom2017 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Właśnie dlatego, że możesz tylko przypuszczać. Jak się uprą, że nie dostali, to nic nie zrobisz. Tylko zleceniodawca może czegokolwiek od nich dochodzić.
Flyagaric
VIP

Postprzez atom2017 » wczoraj, o 20:03

Dzisiaj, po równym miesiącu dostałem zwrot pieniędzy na konto w banku. Zwrot jest z dzisiejszą datą, nie zakupu.
atom2017

Postprzez clorox » wczoraj, o 21:54

Tylko po co tyle nerwów. Założenie konta na PayPal i w kantorze Aliora (lub revolut) łącznie z przyjściem karty będzie szybsze niż czekanie na zwrot w twoim przypadku. Nie wspominając o bezpieczeństwie zakupów...

PS. Nie potrafię zrozumieć płacących przez Przelewy24. Staram się bardzo i nie mogę... :-/
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez basa » wczoraj, o 22:11

Mam Paypal , mam Revolut a i tak czesto płacę za drobnicę przez P24 bo tak czasem jest mi szybciej i wygodniej, moze pomoze ci zrozumiec fakt ze jak ktos ma np kilka kont bankowych to przy przelewy24 moge se wybrac z ktorego konta (banku) zaplace przy paypal czy revolut nie zawsze mam kase na koncie w których mam przypisane karty wiec latwiej jest wybrac sobie przelew uzywajac p24 i wybierajac bank niz czekac az wplynie kasa na konta gdzie mam podpiete karty z revoluta czy paypala. Z p24 nigdy problemow nie mialem ale jak pisalem robie tam raczej drobne zakupy znajac ich przeliczniki i prowizje, do wiekszych zakupow tylko karta walutowa.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI