• Reklama

Problem z mikrofonem

Smartfony Bluboo, opinie, testy, pomoc, zakup,
ROM'y i modyfikacje

Problem z mikrofonem

Postprzez Darvios » 7 mar 2017, o 23:20

Witam

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem telefon BLUBOO MAYA ZŁOTY ANDROID 6.0 DUALSIM 5.5'' 16GB bez gwarancji od prywaciarza <nigdy więcej> za nie całe 330zł. Cieszyłem się nim niezmiernie przez 3 miesiące gdy nagle podczas rozmowy druga osoba przestawała mnie słyszeć. Na początku myślałem że to wina zasięgu bo gdy dzwoniłem 2gi, 3ci raz to tez na poczatku normalnie mnie słyszał ale teraz kompletnie nikt nie słyszy mnie podczas połączenia, nawet głupie nagrania aparatem nie rejestrują żadnego dźwięku. Nie wiem co to może być :( kupno nowego mikrofonu jest niemal niemożliwe nigdzie nie mogę znaleźć takowej części, ludzie w komisach i w serwisach też nie mają (chociaż nic dziwnego skoro nawet internet nie ma :D) chyba że ktoś by znalazł link to bym bardzo prosił.

Z góry dziękuje
Darvios

Telefon:: Bluboo Maya

Reklama

Re: Problem z mikrofonem

Postprzez fake4r » 8 mar 2017, o 08:24

Musiałbyś pokazać jak wygląda ten mikrofon, bo często takie części jak głośniczek czy mikrofon mogą pasować od innych modeli. Ewentualnie szukać jakiegoś rozbitka np. na przekładkę, ale czy to się opłaci...
fake4r
VIP

Pochwały: 211
Telefon:: Redmi Note 5 Pro

Postprzez clorox » 8 mar 2017, o 09:42

Pewnie znajdzie się zamiennik. Tu fotka i wymiary: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3251638.html
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 90
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez fake4r » 8 mar 2017, o 09:49

To pewnie będzie pasował taki od innych tanich modeli. Nikt nie będzie projektował i produkował dla tych budżetówek specjalnie dedykowanych części, i pewnie właśnie mikrofony, głośniczki, kamerki itp. w wielu modelach są identyczne. Pasuje tylko dobrać rozmiarowo i powinno się udać.
fake4r
VIP

Pochwały: 211
Telefon:: Redmi Note 5 Pro

Powrót do Bluboo