• Reklama

Premiera nowego modelu a cena starego

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Premiera nowego modelu a cena starego

Postprzez zamorano13 » 14 kwi 2017, o 12:19

Witam,
nie śledzę na bieżąco cen wszystkich modeli i nie wiem jakie są trendy na rynku, może wy macie większe doświadczenie.

Chodzi mi o sytuację, gdzie niebawem na rynku pojawią się nowe modele (np. Xiaomi Mi6, czy OnePlus 5) i jak się ma do tego cena poprzednich edycji Mi5, 5s itd.
Czy cena starych się utrzyma, a nowe będą sporo droższe? Czy taka sytuacja będzie sztucznie pompowana długo, czy tylko przez pierwszy bum na nowy telefon a póżniej Mi6 wskoczy cenowo na miejsce Mi5s, a ten będzie sprzedany na promocji po taniości.

Jakie są wasze doświadczenie w tej kwestii?

Chodzi mi głównie o ceny OnePlus3T i Xiaomi Mi6, byłem zdecydowany na zakup O+3T, ale jak Mi6 miał otrzymać IMX400, to zacząłem się zastanawiać nad zmianą decyzji, w grę wchodziło by poczekanie na O+5, ale boje się, że cenowo napompują je za bardzo i wtedy nawet O+3T kupię po zawyżonej cenie. Ktoś już mi sugerował zakup S7 Edge w podobnej cenie, ale mi się nie podoba.
zamorano13

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Premiera nowego modelu a cena starego

Postprzez bartazzz » 9 cze 2017, o 12:15

to trochę wróżenie z fusów. na początku jest tzw podatek od nowości i ceny są wyższe. Potem ceny się stabilizują (tak jak teraz mi5) ciężko jest tak naprawdę przewidzieć kiedy zacznie sie fala wyprzedaży. Na razie mi5 jest w pojedynczych krótkich promocjach a stała cena się nie zmniejsza od dłuższego czasu.
Mi6 tez już powoli taniej i osiągnie swoją cenę przeciętna ( stabilną) ale nikt nie wie kiedy to będzie i jaki to będzie poziom)
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Jepan » 24 cze 2017, o 20:42

Ja mam wrażenie że co promocja to wspomniane Mi5 pojawia się coraz taniej. Póki co mam Huaweia P9 Lite, ale myślę tez o jego zakupie, żona go używa i sobie chwali.
Jepan

Telefon:: Huawei P9 Lite
ROM: Android 7

Postprzez bartazzz » 27 cze 2017, o 22:04

Mi5 jest na stałym poziomie u.goldwaya jest około 230 u hktr około 250.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Jaki telefon kupić ?