• Reklama

Potrzebuje pomocy z gwarancją z chin (The Warranty Group)

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Potrzebuje pomocy z gwarancją z chin (The Warranty Group)

Postprzez nicolealex » 4 sie 2017, o 23:40

Witam,
W kwietniu zakupiłam telefon Xiaomi Note 4 od Hong Kong Goldway-a, niestety od pierwszego włączenia okazało się, że co chwilę sam się resetuje, na szczęście wykupiłam gwarancję od Aliexpress, która po na prawdę długim oczekiwaniu (ok. miesiąca) została rozpatrzona pozytywnie. Telefon został podobno ponownie zakupiony przez firmę u Goldway-a i wysłany do mnie pod koniec czerwca. Prosiłam o link do śledzenia przesyłki, odpisali mi że nie mają możliwości sprawdzenia gdzie ona się znajduję - to było na samym początku lipca, od tamtej pory zero reakcji, odpowiedzi, nic... Nie odpisują ani osoby odpowiedzialne za przyznanie gwarancji, ani Aliexpress, ani nawet z siedziby głównej The Warranty Group z tego co pamiętam znajdującej się w Anglii... Nie wiem już sama co robić, na domiar złego sprawa trwa już tyle czasu, że w zeszłym tyg. zdążyłam się przeprowadzić :/ Na szczęście nowy lokator jest moim znajomym, ale jest to dodatkowo stresujące...
Bardzo proszę o sugestię bo już sama nie wiem co robić :( czuję się okradziona na prawie 1000zł ...
nicolealex

Telefon:: Xiaomi Note 4

Reklama

Re: Potrzebuje pomocy z gwarancją z chin (The Warranty Group

Postprzez Aurelius » 5 sie 2017, o 02:32

Raczej jestes juz okradziona. Telefon trzeba bylo reklamowac u sprzedawcy jak Cie chronil okres kupna od razu spor na Ali. Nie dostalby kasy to by musial co wykombinowac. To Twoj pierwszy post tutaj i chyba za pozno.
Aurelius

Telefon:: LeEco

Postprzez JJFlash » 5 sie 2017, o 10:34

Tez zupelnie niepotrzebnie wykupilem te dodatkowa gwarancje. Walka trwa juz trzeci miesiac. Twg ma centrale w Chicago i oddzial w Polsce, ktory umywa rece bo to nie ich produkt. Maile faktycznie bez odpowiedzi. Sprobuj czatu z BOK Aliexpressu. Juz trzy razy rozmawialem i cos probuja dzialac i naciskaja na Twg. Niby wywalczylem juz voucher za zakupiony telefon ale ich scigam o ubezpieczenie od vatu bo gwarancja miala byc realizowana w PL a nie w Chinach. Mam spore obawy co do skutecznosci dzialan tym bardziej ze TWG nie udziela juz gwarancji na terenie PL. Europe przejal teraz niemiecki Allianz. Reasumujac nie warto wydawac paru $ za nic nie dajacy produkt.
JJFlash

Pochwały: 1
Telefon:: ulefone be pro
ROM: 2

Postprzez nicolealex » 5 sie 2017, o 10:52

Oczywiście, że założyłam spór, sprzedający nie chciał przyznać mi zwrotu wyższego niż koszt przesyłki, do sprawy ostatecznie włączyło się Aliexpress i jedyne co udało mi się wywalczyć to 80zł zwrotu. Mogłam brać to albo ofertę sprzedającego... Na chat Aliexpress też już pisałam, przynajmniej tutaj jest odpowiedź, ale na podjęcie akcji niestety dalej czekam.
nicolealex

Postprzez nieoszukujenavacie » 5 sie 2017, o 10:59

hehe - no znowu glodway . Kto ci tego gownianego sprzedawce polecil ? aha pewnie ci co maja z tego kase :):) wiec teraz im dupe zawracaj , bo serio tyle osob co ma problem z goldawayem i ktos jeszcz tam kupuje :):) wlasciciel tego forum dostaje kase od nich wiec mu to rybka :) byle kasa sie zgadzala
nieoszukujenavacie

Telefon:: ovatowany

Postprzez JJFlash » 5 sie 2017, o 11:12

TWG wskazuje Goldwaya i do niego daje voucher mimo ze tel kupiony gdzie indziej. Tak bylo w moim wypadku. Niezbyt ogarniasz temat jak widze. Problemem nie jest nieuczciwy sprzedawca a pusta i niepotrzebna gwarancja, ktora jak widac nie dziala. Post ma przestrzec przed ta gwarancja a nie przed Goldwayaem, akurat u niego nigdy nie kupuje wiec nie mam powodow by go bronic czy tez atakowac.
JJFlash

Postprzez Aurelius » 6 sie 2017, o 05:39

nicolealex napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W zasadach aukcji jest że wysyłasz wadliwy towar. Te 80 PLN częściowo pokryłoby koszty wysyłki. Gdyby Goldway był w porządku wysłałby sprawny telefon awansem ale jak widzę leci w kulki.
Aurelius

Telefon:: LeEco

Postprzez 40rozbojnik » 6 sie 2017, o 10:17

Kolega Aurelius ma kłopoty z czytaniem? Przecież autor wyraźnie napisał, że telefon kupiony gdzie indziej i tylko TWG uparcie ciągnie do Goldwaya.
40rozbojnik

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez JJFlash » 6 sie 2017, o 10:48

Aurelius napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W zasadach aukcji jest że wysyłasz wadliwy towar. Te 80 PLN częściowo pokryłoby koszty wysyłki. Gdyby Goldway był w porządku wysłałby sprawny telefon awansem ale jak widzę leci w kulki.

Zalozycielka tematu chyba kupowala u Goldiego ale to nie ma znaczenia bo niezaleznie od miejsca nabycia jest sie skazanym na to co wymysli TWG. Wiec wyjasniam : klient reklamujac towar zglasza to do TWG, otrzymuje nr reklamacji i wysyla tel na adres w Slubicach w nadziei, ze mu naprawia lub odesla nowy. Po tygodniach oczekiwania i monitach TWG uznaje gwarancje i sklada propozycje nabycia dla klienta tel u Goldwaya (nawet gdy u niego sie nie kupowalo) za kwote wynikajaca z uznanej reklamacji. Kolezanka nicolealex chyba skorzystala z tej opcji wiec telefon winno zamowic na jej adres TWG. Pewnie nie zamowilo. Stad zamieszanie i brak wiedzy o sprawie sprzedawcy. Ja nie skorzystalem z tej opcji bo chcialem obiecanej wymiany w PL i wlaczam do sprawy Aliexpress. Wysylanie towaru do sprzedawcy nie ma tu zastosowania bo korzysta sie z gwarancji dodatkowej TWG a nie sprzedawcy. I teraz pointa. Sprawa o tyle malo aktualna bo jak pisalem dla Polski gwarancji udziela teraz Allianz.
JJFlash

Postprzez nicolealex » 6 sie 2017, o 12:35

JJFlash napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zalozycielka tematu chyba kupowala u Goldiego ale to nie ma znaczenia bo niezaleznie od miejsca nabycia jest sie skazanym na to co wymysli TWG. Wiec wyjasniam : klient reklamujac towar zglasza to do TWG, otrzymuje nr reklamacji i wysyla tel na adres w Slubicach w nadziei, ze mu naprawia lub odesla nowy. Po tygodniach oczekiwania i monitach TWG uznaje gwarancje i sklada propozycje nabycia dla klienta tel u Goldwaya (nawet gdy u niego sie nie kupowalo) za kwote wynikajaca z uznanej reklamacji. Kolezanka nicolealex chyba skorzystala z tej opcji wiec telefon winno zamowic na jej adres TWG. Pewnie nie zamowilo. Stad zamieszanie i brak wiedzy o sprawie sprzedawcy. Ja nie skorzystalem z tej opcji bo chcialem obiecanej wymiany w PL i wlaczam do sprawy Aliexpress. Wysylanie towaru do sprzedawcy nie ma tu zastosowania bo korzysta sie z gwarancji dodatkowej TWG a nie sprzedawcy. I teraz pointa. Sprawa o tyle malo aktualna bo jak pisalem dla Polski gwarancji udziela teraz Allianz.

Telefon został zakupiony u Goldway-a i TWG zakupiło ponownie u niego nowy. Problem w tym, że telefon powinni wysłać z Polski i nie byłoby problemu, a tak jestem nie powiem gdzie...
nicolealex

Postprzez 40rozbojnik » 6 sie 2017, o 14:26

40rozbojnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ok, zwracam honor. Widać sam nie doczytałem :)
40rozbojnik

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez depeszman » 7 sie 2017, o 12:00

Witam,

mam też problem z Warranty Group. Dziadowska firma.
Telefon żony "padł" po pół roku - przestał działać ekran, zgłoszenie do Warranty Group, dostaję nr TGW, telefon wysłany w kwietniu do CHL Logistik w Polsce. W maju przyznali mi wymianę telefonu na nowy inny do kwoty XXX. Wybrałem telefon z dostępnych u 2 sprzedawców, wysłałem wybór RedMi 4X Pro, a oni mi piszą, że wyślą mi OUKITELA. Żenada. Nie odpisywali na maile. W końcu w 12 lipca dostałem info, że wyślą mi wybrany telefon i mam czekać na nr listu przewozowego. Dziś mamy 7 sierpnia 2017 i nic - ani telefonu, ani nr listu. Oszuści, to chyba zbyt małe słowa, aby opisać działalność The Warranty Group.
Do tego padł mi drugi telefon - tym razem mój. Wysłałem go w zeszłym tygodniu do CHL Logistik, choć długo się zastanawiałem. Ekran przestał odpowiadać na dotknięcia, najpierw jakby z opóźnieniem reagował, aż w końcu przestał. Ciekawe jak potoczy się druga reklamacja. Jest ktoś na forum, kto skorzystał z gwarancji Warranty Group i dostał nowy telefon lub zwrot kasy ???
depeszman

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna