Switch to full style
Propozycje zmian na forum?
Odpowiedz

Porządki na forum i sprawy bieżące.

25 sie 2015, o 13:23

Postanowiłem uporządkować trochę wątki dotyczące najpopularniejszych modeli telefonów. Zdarza się, że wątki ogólne są zdublowane, dyskusja toczy się w jednym i drugim, przez to ciężko czasami coś znaleźć. W związku z tym mniej popularne wątki będą zamknięte po to by dyskusję ogólną dotyczącego danego modelu prowadzić w jednym wątku. Nie będziemy ruszać wątków typowo technicznych skupiających się na jakimś określonym problemie, wątków typowo zakupowych (np. związanych z konkretną promocją itp.)
Proszę o zgłaszanie wątków, z którymi trzeba zrobić porządek.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 13:54

A ja przypominam o takim przycisku Obrazek Gdy widzicie post który nie jest na temat raportujcie. To samo w związku z ogłoszeniami w bazarze, gdy jest już nieaktualne to kliknijcie na ten przycisk.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 15:33

moderatorzy mogliby zająć się jeszcze wątkami typu: szukam telefonu do 120$, kupię telefon do 600zł - takich tematów jest na forum multum, każdy zakłada swój własny, bo chce telefon do 237$, a nie do 228$ jak poprzednik, za niedługo zacznie się stopniowanie co pół dolara, a wątki są jeszcze w złotówkach, brakuje w jenach i euro.

proponuję zrobić 3-4 sztywne przedziały cenowe i tam każdy będzie się uzewnętrzniał z opiniami.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 15:46

Bez przesady. Nie możemy sprowadzić wszystkiego do 3 czy 4 wątków bo zrobi się jeszcze większy bajzel.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 15:48

Akurat tutaj się zgadzam. Jest kilka tematów w stylu "telefon do 150$" oraz "telefon do 600zł" - jakby nie patrzeć to tematy takie same...

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 15:52

No ja to rozumiem, ale jak wyobrażacie sobie dyskusje dajmy na to w jednym temacie zacznie pisać na raz 10 osób że chce taki i taki telefon i następne 20 osób zacznie odpowiadać i nie będzie wiadomo co do czego. Temat który jest np. telefon do 130$ dotyczy bardziej ogólnej dyskusji który model wybrać w tej cenie i jaki aktualnie jest polecany.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 16:08

fake4r ma rację. Ten dział jest specyficzny, dlatego zbyt mocno w niego nie ingerujemy. Tak naprawdę istotne są dwie rzeczy, ma być szablon - bo to ułatwia doradzanie bez dopytywania o szczegóły i ma nie być porad, które nijak mają się do zapytania autora ("dopłać stówę" "weź większy ekran"). Dodatkowo staram się usuwać różne dyskusje, które rozwijają się po drodze, a które nie mają związku z pytaniem. A że są ciągle takie same zapytania? To normalne, bo większości pytających do głowy nie przyjdzie przeczytać to co już napisano tylko od nowa te swoje "jaki telefon polecacie".

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 16:24

Jedyne co mogłoby ukrócić spam w dziale "jaki telefon kupić?" to stworzenie w nim tematu "Telefony polecane w miesiącu X" i tam pogrupować telefony za względu na cenę i krótko wypisać wady i zalety.

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 18:06

banowanie z automatów osób zadających pytania typu "jak ominąć vat?"

Re: Porządki na forum

25 sie 2015, o 19:15

Aż tak daleko bym się nie posuwał, natomiast przyznam, że niejednokrotnie mam ochotę dać warna za pytania, na które odpowiedź można znaleźć na forum w dwie minuty. Czasami lenistwo i roszczeniowość niektórych są porażające.

Re: Porządki na forum

1 wrz 2015, o 09:15

Założyłem wątek, w którym możecie umieszczać opinie o sprzedających z działu Bazar:

opinie-o-sprzedajacych-z-dzialu-bazar-t21242.html

Zapraszam.

Re: Porządki na forum

1 wrz 2015, o 09:52

Bardzo fajnie, że powstał taki temat, mam nadzieję, że będzie się cieszył popularnością :)
Mam tylko jedno pytanie związane z nr trackingowym: musi być on zawarty w poście czy będzie do wglądu dla moderatora(co niestety przysporzy mu roboty)? Pytam, bo zastanawiam się czy niektórym nie będzie przeszkadzać ujawnianie miejscowości docelowej bądź nadawczej, a tak się stanie jeśli każdy będzie mógł sprawdzić numer sledzenia. Oczywiście pewnie wiele osób nawet nie zwróci na go uwagi, szczególnie z większych miast, ale Ci z mniejszych mogą mieć obiekcje jeśli lubią chronić prywatność w sieci:)

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz