• Reklama

Pomoc w wyborze pomiędzy LG G6 a dwoma Meizu (P6+ i P7+)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Pomoc w wyborze pomiędzy LG G6 a dwoma Meizu (P6+ i P7+)

Postprzez jeedek » 19 sie 2018, o 18:43

Axon 7 zdecydowanie, miałem dwa i tak
- ekrany porównywalne
- wygląd mimo tego, że pro6+ jest ładny to przód w axonie robi robotę
- bardzo fajne głośniki w Axonie 7
- jakość zdjęć kapkę lepsza w Meizu

Ale najważniejszym powodem wyboru Axona jest soft. Masz Polski bezproblemowy w obsłudze soft z działającym NFC ! A do tego custom Romy jeśli ktoś ma taką potrzebę. Flyme 7 nie jest złe ale bezproblemowym bym go nie nazwał.

Aaa i skaner odcisków palca w Axonie jest bardzo dobry a w Meizu to tragedia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
jeedek
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Reklama

Postprzez Ironclad » 19 sie 2018, o 18:54

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Dzięki przyjacielu , jeszcze jedno pytanie, jeśli zwiększył bym budżet do max 1400 PLN i mam do wyboru HTC U11 lub Nokie 8 to który byłby lepszym wyborem a może OnePlus 5?

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Postprzez basswitek » 19 sie 2018, o 19:30

Axon 5.5 cala i klawisze na ekranie, słabszy aparat i kosztuje chyba więcej od Meizu. To olej go. One Plus, Samsung Galaxy S7 dopiero są warte dopłaty,Nokia być może też.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez Ironclad » 19 sie 2018, o 22:30

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
W Axon 7 klawisze na ekranie? A skąd! Normalnie są pod wyświetlaczem przyciski funkcyjne, tylko nie podświetlane. Pytałem o HTC U11 i Nokie 8 bo oba te smartfony to ubiegłoroczne flagowce ze Snapdragon 835, które nowe lub krótko używane mogę kupić za 1400 PLN z gwarancją. Galaxy S7 to już 2 generacje do tyłu. OnePlus 5 nie wiem czy można kupić w idealnym stanie za te pieniądze.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez basswitek » 20 sie 2018, o 11:30

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ok, dobrze wiedzieć. Choć ciekawe po co producent na fotkach tego modelu "chwali" się takim ograniczeniem ekranu.

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Moim zdaniem to nie ma żadnego znaczenia skoro są aktualizacje do najnowszych androidów (a nawet gdyby nie było to też nic wielkiego się nie dzieje). Procesor wciąż jeden z najszybszych (ten sam co w Meizu Pro 6 Plus) nie licząc obecnych flagowców, dużo droższych. Aparat TOP klasa. Jedyne czego chyba nie ma to zdjęcia z efektem bokeh z uwagi na pojedynczą kamerę (ale mogę się mylić).
basswitek
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2018, o 12:05

Meizu i Axon też są 2 generacje do tyłu, ale czy ty szukasz fona dla jego zalet,czy generacji?
Axon miał sens jak był w promocji na joybuy po ok.200$. Teraz już chyba tak dobrze nie jest, nie? To wciąż niezły wybór i niezły fon, ale zależy za jakie pieniądze.
S7/S7Egde dostał Oreo i dostaje co miesiąc aktualizacje bezpieczeństwa - wsparcie, o którym większość chińczyków może tylko marzyć. Jest wodoszczelny. Robi zdjęcia na poziomie nieosiągalnym dla większości chinoli. Sporo powyżej Axona i Meizu. Dalej bardzo mocny sprzęt. S7 widziałem już z przedłużek z Playa, po 900PLN. I to oddają oryginalny rachunek, więc działa pełna gwara Samsunga. W tej cenie, to obecnie nic lepszego nie dostaniesz.
Jest jeszcze Huawei P10 - też wciąż mocny, ale nie podoba mi się, że dostał aparat dużo ciemniejszy niż jego większa wersja (P10 Plus) i niż S7. Nie przepadam też za ich nakładką, ale to ja. Mimo wszystko, wciąż trzyma cenę wyżej od S7, więc chyba nie warto.
LG G6, pozostaje bardzo ciekawą opcją, w świetnej cenie i ma trochę nowocześniejszą formę.
OP5 - też 2 generacje wstecz i dalej bardzo fajny sprzęt, ze znakomitą nakładką. Aparat odstaje możliwościami od S7 i G6 i to wyraźnie. Poza tym - petarda.
HTC U11 - Baardzo interesująca opcja! Super sprzęt, moc, fajna nakładka i świetny aparat. Mnie nie pasują jego rozmiary, brak jacka 3.5mm, oraz trochę mała bateria do ekranu 5.5''.
Nokia 8 - daj pan spokój. Fon za tą cenę, z tak słabym aparatem? Jest mocny, ale ogółem, to 7 Plus wydaje mi się bardziej interesująca od tego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez basswitek » 20 sie 2018, o 13:15

W tym Samsungu jest efekt Bokeh czy jakaś inna funkcja w aparacie robiąca podobny efekt ?

*** I dla mnie dyskwalifikujące niestety bo mam dwa numery - Samsung S7 nie jest dual SIM :/
Ostatnio edytowano 20 sie 2018, o 13:28 przez basswitek, łącznie edytowano 1 raz
basswitek
AKTYWNY

Postprzez Ironclad » 20 sie 2018, o 13:16

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Dzięki przyjacielu, kupiłem praktycznie nowy HTC U11 z gwarancją do 07.2020 kupiony w polskiej sieci, tylko wyjęty z pudełka i używany kilka dni, 1350 PLN to chyba dobra cena?

A co do OP5 to moim zdaniem nie jest dwie generacje do tyłu, mimo, że potem ukazał się OP5T to OP5 jest tak samo na Snapdragon 835. To taka sama platforma w nowym opakowaniu. Dopiero OP6 jest nową generacją. Ja tak to widzę.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2018, o 13:38

Wydaje mi się, że tak, ale nie jestem na bieżąco z cenami U11. Sam fon świetny, ale ciekaw jestem jak ci bateria przypasuje.
Co do OP5 - w sumie racja. To bardziej marketing producenta, niż różnica technologiczna.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Ironclad » 20 sie 2018, o 14:16

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Zobaczymy, niekoniecznie musi to być mój daily fon. Jak przypadnie mi do gustu to zostanie a jak nie to odsprzedam. Dodam, że w zestawie kupiłem z nowym pancernym etui spigen i szkłem mocolo, na wszystko faktury są.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez TLasky » 20 sie 2018, o 23:43

Panowie wielkie dzięki za jedną z lepszych i bardziej merytorycznych dyskusji jakie widziałem na tym forum. Ze względu na to, że na odpowiednie Galaxy (min. 5,7") mnie nie stać szukam obecnie LG, jednak ze względu na fakt, że przez te zasrane zabudowane baterie telefony stały się "jednorazówkami" boję się używki, a znaleźć nowego do 1000 zł bez jakiegoś wała to ciężkie zadanie (chyba, że ktoś lubi biało-różowe :-D). Skłaniam się coraz bardziej ku Pro 6+, bo NFC nie używam, a chip audio robi robotę. Jeśli w miarę szybko nie trafię LG, to pewnie tak się skończy, bo będzie mi go najmniej żal wyrzucić jak zacznie trzymać jak mój Mi Note Pro (4 godziny :-D). Naprawdę wielkie dzięki, idę chwalić najbardziej pomocne wpisy ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Postprzez TLasky » 21 sie 2018, o 13:40

Post pod postem, ale to już koniec wątku :-D. Oto pojawił się niespodziewany zwycięzca i jest nim Xiaomi Mi Note 2. Mam pierwszego Mi Note'a Pro który leci wkrótce na wymianę baterii i jest to obok Zuka Z1 najlepszy chiński telefon jaki miałem, więc ciekawość gna mnie, by przetestować jego następcę :-). Mimo to wielkie dzięki za szeroko zakrojoną i pomocną dyskusję :mrgreen: .

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?