• Reklama

Pomoc przy wyborze telefonu dla chłopaka. Oukitel U20 plus

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomoc przy wyborze telefonu dla chłopaka. Oukitel U20 plus

Postprzez smilak30 » 21 maja 2017, o 18:06

Cena (bez VAT): 400-500 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: ok 5 cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM 1GB</ ROM ok 16 / Procesor 4 lub 8 rdzeniowy
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: znane i popularne, aby w razie potrzeby można było naprawić w Polsce
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): najlepiej Polska, jeśli z Aliexpress to wysyłka z Niemiec
Wymagania (parametry, funkcje): wytrzymała bateria ok 3000mAh, aparat powyżej 8 megapikseli, płynność w działaniu
Opis: Szukam telefonu dla chłopaka na urodziny. Ogólnie korzysta on z Iphone 4s ale telefon często się zacina, nie ma płynności przeglądania a do tego w tej wersji nie ma już najnowszych aktualizacji co by ściągnąć jakieś aplikacje. Chłopak dużo przegląda internetów (FB, Insta, Snap), czasami korzysta z nawigacji oraz kilku gier. Dobrze by było, gdyby nowy telefon był lepszy od 4s i miał lepszy aparat tj. lepszy niż 8 megapikseli, oczywiście ma również służyć do dzwonienia i smsowania. Po konsultacji ze znajomym polecił mi on Oukitel U20 plus z Aliexpress za ok 100$ z wysyłka z Niemiec- telefon na drugi dzień, bez VAT; z oficjalnego sklepu Oukitel (o ile taki istnieje na Ali), ale zaraz po tym pojawił się wątek, w którym ludzi odradzali oukitel a proponowali któryś z xiaomi. Dlatego proszę Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniego telefonu:)
smilak30

Telefon:: sony xperia z1 compa

Reklama

Re: Pomoc przy wyborze telefonu dla chłopaka. Oukitel U20 pl

Postprzez newelco » 21 maja 2017, o 20:37

smilak30 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mieli rację , niestety.
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3
Telefon:: mi4c

Postprzez lary0071 » 22 maja 2017, o 00:40

Kupiłem go żonie kilka miesięcy temu, jak narazie bez większych zastrzeżeń,
Jednak jest dosyć ciężki, plastikowy tył, wolny i nie zawsze celny czytnik palca.
Porównując go do mojego redmi note4 to na pewno u20 ma lepszy aparat i ładniejszy wyświetlacz. Wydajnosciowo też nie narzeka.
Jezeli szukasz telefonu 5.5cala to tej cenie będzie ok, jezeli wystarczy do 5 cali to szukaj redmi 3s lub redmi4 /4x

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
lary0071

Postprzez bumbum » 15 cze 2017, o 14:52

Ja mam RN3 pro a córce kupiłem U20 plus. Żałuję teraz ze wydałem prawie jeszcze raz tyle kiedy mogłem kupić sobie oukitela. Aparat testowałem wielokrotnie i U20 ma zdecydowanie lepszy. Ekran na tym samym poziomie. Jedyny minus to czytnik linii papilarnych i słabszą bateria.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez tpawel » 15 cze 2017, o 15:37

Pogadamy za rok jak ty będziesz dostawal dalej updaty a o oukitelu już nikt nie pomyśli.
Do tego jeśli stawiasz na równi snapa 650 i tego mtk to ja nie mam już więcej pytań :)

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez bumbum » 16 cze 2017, o 21:44

Uwierz mi, miałem mnóstwo różnych smartphonów i dla mnie nie ma różnicy czy to snap czy mtk. Smartphona używam tylko do odbierania maili, fejsa i internetu. Rzadko nawigacja no i zdjęcia. Po co mi w smartphonie taka moc obliczeniowa? A po co mi updaty? W xiaomi zrobiłem raz pół roku temu i nie widzę powodu aby coś aktualizować skoro wszystko działa.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez 40rozbojnik » 17 cze 2017, o 08:37

No właśnie. Po co skoro działa. Gorzej jak działa kiepsko albo wcale - a aktualizacji softu nie ma i nie będzie.
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez Flyagaric » 17 cze 2017, o 12:47

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przecież kolega dokładnie ci wytłumaczył na czym polega różnica ... Nie na tym o czym piszesz, ale na tym, że jest ubogo w alternatywne ROMy i wsparcie ogólnie jest biedne. A przecież chociaż łatko bezpieczeństwa powinny czasem wychodzić.

Chyba jedynym producentem, który wspiera MTK w miarę regularnie, pozostaje Meizu. Po nich nie ma nic.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Jaki telefon kupić ?