• Reklama

[Problem] Podróbka w UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[Problem] Podróbka w UC

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 12:30

Witam,
ostatnio zamówiłem na Aliexpress podróbkę iPhone 5s. Kiedy zacząłem czytać na forum o podróbkach trochę się wystraszyłem. Znalazłem wiele sprzecznych informacji np: jeśli zatrzymają w UC żeby nie przyjmować paczki to na 100% odeślą do nadawcy, no ale spotkałem się też z przypadkami ze nawet wtedy otwierali paczkę i wszczynali postępowanie. Jedni pisali żeby wysłać potwierdzenia przelewu i nie będą się nawet czepiali tylko wyślą dalej... No i nie wiem teraz co w takiej sytuacji zrobić. Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji proszę o jakieś wskazówki jak najlepiej się teraz zachować. Wiem CENZOR sprawę, kasa za telefon może przepaść, chodzi mi tylko o uniknięcie kary za sprowadzanie podróbek.

Z góry dziękuję za wszelkie rady :)
maru96

Telefon:: umi zero

Reklama

Re: [Problem] Podróbka w UC

Postprzez Libero » 12 sie 2014, o 14:15

Ciężko wyczuć co i jak z UC. Jak zamówiłeś i trafi na UC to doślij dokumenty i czekaj.
A jak z góry zakładasz że będą problemy to nic nie rób. Odeślą do nadawcy.
Co do otwarcia i sprawdzenia czy ori to już inna sprawa. Jak się nie przyznasz że coś zamawiałeś to nic nie zrobią. Nie ma opcji.

Autor postu otrzymał pochwałę
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez tranc » 12 sie 2014, o 14:23

maru96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakieś tam ryzyko, ze otworzą i sprawdzą zawsze istnieje, tym bardziej że apple to akurat marka, którą każdy skojarzy. Dlatego ja na twoim miejscu bym tej paczki nie odbierał, wróci ona do Chińczyka i dogadaj się z nim że zapłacisz mu parę usd za "pusty przelot", a resztę refund za niedostarczenie towaru, bądź, jeśli jesteś bezczelny, full refund bo towar nie dotarł.

Autor postu otrzymał pochwałę
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 14:48

Dziękuję bardzo za szybką i konkretną odpowiedź. Napiszę im że nie chcę odebrać paczki i poproszę o odesłanie do adresata. Chyba że lepiej nic nie odpisywać i po 20 dniach sami odeślą? Jeśli ktoś jeszcze miał styczność z taką sprawą proszę o szczegółowe informacje jak z tego wybrnął ;)
maru96

Postprzez Libero » 12 sie 2014, o 14:52

Nic nie pisz. Sami odeślą. W razie "W" mówisz że nic nie zamawiałeś i kropka. Pomyłka ;)

edit: Dla podziękowania jest taki mały plusik :P
Libero
NewsMan

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 14:59

Ooo dzięki, o tym też nie wiedziałem ;p Ok to jutro odbiorę z poczty list bo dziś awizo dostałem no i nie będę odpisywał. A tak jeszcze spytam, te porady to z własnego doświadczenia czy gdzieś wyczytane? ;)

Dziwi mnie też, że na trackingu paczka ma status Zatrzymanie przez urząd celny 2014-08-09 16:56 WER Warszawa, a nie zatrzymano w cle. Czytałem że wysyłają polecony dopiero jak zatrzymają w cle.. Może chodzi im o uzupełnienie danych bo telefon zamówiłem przypadkiem na samo imię, bez nazwiska ;p No nic jutro się wszystko wyjaśni, pozdrawiam :D
maru96

Postprzez Libero » 12 sie 2014, o 15:05

Doświadczenie mi podpowiada żeby nie zamawiać podróbek :P
Już był podobny temat i ktoś tak zrobił, że nie odbierał i odesłali.
Jest jeszcze jedna opcja. Wysyłasz dokumenty, czekasz na dalszy rozwój sytuacji. Albo przyślą kolejne pismo albo paczkę.
A to ewidentna podróba czy taka bez logo?
Libero
NewsMan

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 15:09

No ja popełniłem błąd bo najpierw zamówiłem, potem zapoznałem sie z tematem... najgorzej :D No ale tak się zdobywa doświadczenie.
Niestety to ewidentna podróba, chociaż na zdjęciach logo było usunięte, ale ryzykować już nie mam zamiaru :)
maru96

Postprzez Libero » 12 sie 2014, o 15:14

Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :) Zawsze możesz tłumaczyć się tym że zamawiałeś inny telefon bez logo itp.
Libero
NewsMan

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 15:18

Z tego co czytałem to takie tłumaczenia oni mają w du*ie ;p ciekawi mnie jeszcze czemu wysłali list chociaż nie jest w cle tylko zatrzymane przez urząd celny :D
maru96

Postprzez tranc » 12 sie 2014, o 15:27

maru96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie zgodzę się. Istnieje szereg przesłanek, które mówią, że sprowadzając jedną podróbkę jesteś zwyczajnie bezkarny. Pytanie tylko, czy nie dojdzie przypadkiem do tego, że będziesz to musiał udowadniać w sądzie, a to samo w sobie już jest wyjątkowo nieprzyjemne :)
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI

Postprzez maru96 » 12 sie 2014, o 15:36

nie no mam nadzieję że przez jedną podróbkę, (której teoretycznie nie zamawiałem :D) i nie chcę odebrać nie będą mnie po sądach ganiali ;p
za takie coś do Azkabanu chyba też nie zamykają więc mam nadzieję ze wszystko elegancko się ułoży ;)
maru96

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI