PayPal, Moneybookers, PayU - jak działają systemy płatności

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

PayPal, Moneybookers, PayU - jak działają systemy płatności

Postprzez marx » 9 sie 2011, o 20:38

PayPal, Moneybookers czy ich polski odpowiednik PayU to serwisy, które oferuję szybkie, wygodne i tanie płatności przy zakupach internetowych.

E-zakupy z roku na rok są coraz popularniejsze. Według szacunków w ubiegłym roku wartość internetowego handlu sięgnęła 14 mld zł. Mimo tego, wielu Polaków wciąż obawia się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Wybierają płatności przy odbiorze, tylko po to, by nie podawać w sieci danych swojej karty płatniczej. Ten sposób nie tylko wiąże się z większymi kosztami. Często nie można z niego korzystać przy zakupach dokonywanych w serwisach zagranicznych.

By ułatwić życie klientów e-sklepów powstały serwisy umożliwiające dokonywanie szybkich, tanich i bezpiecznych płatności. Zdecydowanie najpopularniejszy z nich to PayPal. System, z którego od października 2006 roku w pełni możemy korzystać już w Polsce, działa w 190 krajach i oferuje płatności w 17 walutach. W tym w polskich złotych, euro, jenach i dolarach: amerykańskich, australijskich oraz kanadyjskich.

Jak to działa? Twórcy serwisu porównują PayPal do elektronicznego portfela, w którym oprócz pieniędzy przechowywane są wszystkie nasze dane osobowe potrzebne do zakupów i dane naszych kart.

By móc skorzystać z udogodnień, jakie daje system, musimy założyć swoje indywidualne konto. Robimy to na stronie paypal.pl. Po wypełnieniu formularza, otrzymujemy e-mail potwierdzający założenie konta. Klikamy w zwarty w nim przycisk uaktywnij i wprowadzamy wcześniej podane w formularzu rejestracyjnym hasło. W tym momencie konto jest już utworzone, a nasz adres e-mail potwierdzony.

By zasilić konto środkami, możemy powiązać z nim kartę kredytową. Klikamy w menu profil i polecenie dodaj kartę kredytową. Podajemy dane karty i adres rozliczeniowy. By zwiększyć bezpieczeństwo system zweryfikuje podane dane. Obciąży naszą kartę drobną opłatą. Kwota nie będzie przekraczać 1 zł. Na naszym internetowym wykazie operacji przy tej opłacie pojawi się kod PayPal. Po zalogowaniu do konta PayPal klikamy w potwierdź kartę kredytową i wpisujemy podany kod.

Ważne jest to, że dane karty kredytowej (numer, właściciel, data ważności) wpisujemy tylko jeden raz. Informacje trafiają jedynie do systemu PayPal. W czasie zakupów posługujemy się już tylko numerem konta. To sprawia, że są one dużo bezpieczniejsze.

Możemy też przelać pieniądze z rachunku bankowego. Wtedy wybieramy opcję dodaj środki. Na karcie informacyjnej znajdziemy dane dotyczące przelewu. To: nazwa beneficjenta, nazwa banku, numer rachunku i identyfikator (tytuł) przelewu na konto PayPa Wtedy możemy zalogować się w swoim internetowym rachunku bankowym i zlecić przelewu środków na konto PayPal.

Ze względów bezpieczeństwa rachunek bankowy także jest weryfikowany. System PayPal przelewa na nasze konto dwie niewielkie - poniżej 1 zł każda - kwoty. Po zalogowaniu się do konta PayPal klikamy łącze potwierdź rachunek bankowy i wprowadzamy wartości tych kwot.

A jak kupujemy? Na stronie internetowej sklepu wystarczy wybrać opcję płatności PayPal. Później trzeba zalogować się do naszego konta Paypal. Sprawdzić poprawność danych i potwierdzić płatność. Konto PayPal umożliwia nam też wysyłanie pieniędzy za granicę i bezpłatne przelewanie pieniędzy na nasz rachunek bankowy.

Natychmiast po zleceniu płatności sprzedawca jest powiadamiany e-mailem, że jej dokonaliśmy. Dzięki temu zakupy są szybsze.
DANE KONTA MOŻEMY DOWOLNIE ZMIENIAĆ

W profilu konta PayPal możemy modyfikować wszystkie potrzebne do korzystania z serwisu dane: dodawać, zmieniać, usuwać adresy e-mail, zmienić hasło, zaktualizować pytania zabezpieczające, edytować dane karty kredytowej, dodać kolejną lub usunąć kartę, zmienić dane adresowe i dane rachunku bankowego.

Ile to kosztuje? Korzystanie z konta i przelew na konto sprzedawcy są bezpłatne. To od niego PayPal co miesiąc pobiera opłatę w wysokości od 1,9 do 2,9 proc. wartości wszystkich zrealizowanych transakcji plus 80 groszy. W przypadku sprzedaży za granicę sprzedawca ponosi opłatę w wysokości od 2,9 do 3,9 proc. plus 1,35 zł od wartości miesięcznej sprzedaży.

Gdy nie jesteśmy zadowoleni z dokonanej transakcji i nie udało nam się dogadać ze sprzedawcą [hide] mamy 45 dni na otworzenie sporu w centrum rozstrzygania sporów systemy PayPal. Gdy dalej nie uda się dość do porozumienia, mamy 20 dni na to, by spór przekształcić w roszczenie. Jeżeli zostanie ono rozstrzygnięte na naszą korzyść, PayPal zwróci nam wszystkie koszty, łącznie z kosztami wysyłki.

PayPal to oczywiście nie jedyny dostępny system. Na podobnej zasadzie działa system Moneybookers. Jest on akceptowany w ponad 35 tys. e-sklepów. Tu także po założeniu konta zasilamy nasz e-portfel pieniędzmi z karty kredytowej lub rachunku bankowego. By później móc płacić nimi za e-zakupy w sklepach i na serwisach aukcyjnych lub przelewać pieniądze do 180 krajów.

Założenie konta w serwisie i korzystanie z niego jest bezpłatne. Chyba, że po założeniu nie jest ono aktywnie używane przez półtora roku. Wtedy Moneybookers obciąży właściciela konta opłatą w wysokości 1 euro miesięcznie.

Zasilenie konta w systemie z rachunku bankowego także nic nie kosztuje. Przy przelaniu środków z karty kredytowej prowizja wynosi 1,9 proc. Przy transakcjach wymagających wymiany walut Moneybookers pobiera prowizję w wysokości 1,99 proc. za przewalutowanie transakcji.

Ile kosztuje korzystanie z Moneybookers? Przy każdym przelewie pobierana jest prowizja z wysokości 1 proc. wysokości transakcji. Maksymalna jej wysokość to 0,5 euro. Wypłata środków na rachunek bankowy lub kartę Visa to koszt 1,8 euro.

W Polsce także działają systemy ułatwiające e-płatności. Jeden z najbardziej znanych to PayU, który na najpopularniejszej polskiej platformie aukcyjnej prowadzi usługę płacę z Allegro.

By założyć konto na PayU, trzeba zarejestrować się i wypełnić odpowiedni formularz. Po otrzymaniu e-maila z hasłem, wystarczy zalogować się do serwisu. Wtedy należy zmienić podane przez system hasło na nasze własne.

Gdy wpłacimy kwotę kartą kredytową lub przelewem, PayU potwierdza to wysyłając e-mail do nas i do odbiorcy pieniędzy.

Kiedy wpłacamy pieniądze kartą kredytową, PayU szybko weryfikuje poprawność naszych danych. Gdy autoryzacje jest pomyślna, z własnych środków system przekazuje kwotę wpłaty na konto odbiorcy. Dzieje się to zanim nasze pieniądze dotrą do PayU. Do tego czasu system udziela nam więc swego rodzaju pożyczki.

Ze względów bezpieczeństwa PayU wprowadziło limity przy płatnościach dokonywanych kartą kredytową. Po dokonaniu kolejnych transakcji nasz status może zmienić się ze: zwykłego na polecony, a później na zweryfikowany i pewny. Za każdym razem zwiększany jest limit wysokości możliwych do wykonania transakcji i skracany czas ich realizacji. Przy wpłatach z rachunku bankowego limity nie obowiązują.

Maksymalny czas realizacji przelewu w PayU:

status zwykły - 24 godziny

status polecony - 6 godzin

status zweryfikowany- 3 godziny

status pewny - 1 godzina

Ile kosztuje korzystanie z PayU? Założenie i prowadzenie konta są darmowe. Opłata w wysokości 2,9 proc. plus 0,3 zł jest pobierana od:

- przy płatności typu aukcja - od odbierającego płatność,

- przy płatności typu aukcja z escrow - od definiującego płatność.

PayU także zapewnia, że atutem systemu jest bezpieczeństwo transakcji. Bo żadne dane typu: numer karty kredytowej, czy stan Twojego konta, nie są przekazywane osobom, z którymi dokonujemy transakcji.
Inne systemy płatności

- DotPay - płatności kartą kredytową (Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, American Express, Maestro i Visa Electron) lub przelewem internetowym z kont wielu banków, dodatkowe kanały płatności: Moje Rachunki, Zapłać w Żabce, Kantor Polski, TransKasa, Przekaz pocztowy, Ukash, płatności telefonem komórkowym, usługa Pay Per Call. Pełna obsługa transakcji zagranicznych

- Google Checkout - działa podobnie jak PayPal. System międzynarodowy.

- PayByNet - polecenie przelewu z przekazywaną w trybie on-line informacją o dokonaniu zapłaty[/hide]

źródło: www.money.pl
marx
Administrator
 
Posty: 10741
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 266
Telefon:: Dual sim

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKIKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama